Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is megterhelőnek érzi...

Más is megterhelőnek érzi időnként az idős kutyáját?

Figyelt kérdés
14 éves, kissé demens, kissé süket. Pórázról elengedni már nem lehet, mert nem hall, de pórázon meg úgy megy, mintha kínoznánk. Irtózatosan lassan és látványosan unottan. Amint elengedem lelépne... úgy kell elkapni. Flexin sétáltatom, de azzal sem sokkal jobb. Kakilni pórázon nem igazán akar, szinte könyörögni kell neki, hogy végezze el a dolgát. Ha hideg van (kabátban van), ha esik, akkor satufék és ő aztán nem megy sehova, szarrá ázunk mire hajlandó egyet pisilni. Ha hámot teszek rá, nem lehet megmozdítani, "beáll az error", még lépcsőzni is elfelejt. Emiatt nyakörvet használok, mert abban legalább irányítható, de ugye azzal meg gyakran húzom. Hámban viszont tényleg semmit nem hajlandó, nem pisil, nem kakil, csak áll, pedig mindig hámot hordott. Nem sétálok vele sokat 15 percekre viszem le, hogy pisiljen kakiljon. Van mellette másik fiatalabb kutya, ha megtehetem, akkor külön viszem az öreget. Most viszont úgy érzem belefáradtam. Őszintén megmondva nem mindig van türelmem hozzá, és nem bánnám, ha csak 1-2 hónapja lenne hátra. Tudom nem szép dolog meg minden, de egyszerűen kikészít néha. Más is érez így?
2022. nov. 30. 18:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Te is ugyanígy ki fogod majd készíteni a környezetedet, amikor nagyon idős leszel.
2022. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Tudod, nekem most 16 és fél éves a kutyum. Alig hall, már ugatni sem tud,sokat alszik és sokat bepisil.Ha szemébe nézek, szomorúságot és "elég volt már" hangulatot látok.De előttem van, ahogy három hónaposan ugrál, csahol és puszikat ad a kezemre...Igen,szeretetet adott mindig, akkor is, mikor senki mástól nem kaptam,de szó szerint.

De már az előző kutyum is a kezeim között halt meg,nagyon megsirattam.És őt, ezt a 16 éves "vén boszit", ahogy hívom néha, hát őt is nagyon megsiratom majd.

Remélem,minél később....

2022. nov. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Elfelejtesz valamit: nem a kutya van érted, hanem te vagy a kutyáért.

A kutyatartás nem arról szól, hogy amikor neked kedved van hozzá, akkor csináltok azt, amit te akarsz. A kutyatartás felelősség, amibe nem csak a szép és jó dolgok tartoznak bele, hanem a kölyök kori óránként bepisilés, a kedvenc könyved szétmarcangolása, barátok előtt beégés és bizony, az időskori gondoskodás is.

Nekem februárban tölti a 15.évét a kutyeszom. 4 óránként le kell vinni, mert nem bír többet, 3* kell kis adagokban etetni, mert savat hányik, különböző étrend kiegészítőket kell beadnom neki, mert a mája és a csípője már nem szuperál, alá kell kutya pelenkáznom a fekhelyét, mert csöpög a pisije, emiatt havonta kell fürdenem is, majdnem teljesen vak és süket. Lassan 10 éve, hogy örökbe fogadtam, de komolyan bármit megtennék, hogy kaphassunk még 10 évet, akár így is, hogy gond van vele.

Mert igen, az állattartás gonddal jár, amit az ember a kutyával együtt magára vállal, ha egyszer úgy döntött, hogy befogadja.

2022. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Ez sajnos evvel jar... Akar a parod, akar a haziallatod. Mind megoregszenek Es hat megjo hogy szeretettel apoljuk oket amig Kell.
2022. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Tetszik a kutyád karaktere.
2022. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Igen, vannak megterhelő percei. Például, amikor emelgetnem kell a 45 kilóját be a kádba vagy fel azon a 2 lépcsőfokon, amit már nem tud megmászni, de igyekszek mindig megoldást talalni, hogy könnyebb legyen, gyerek homokózóban fürdetni, mert abba bele tud lépni, rámpát építeni, hogy azon fel tudjon jönni. És igen, bosszantó, amikor fáradtak hazaesek a melóból és fel kell takarítani a pisit, de tudom, hogy nem tehet róla és szó nélkül feltakarítom. És folyton neki megy az asztal lábának, ezert már egy párnát kellett oda kötöznöm, hogy ne verje be magát. És van, hogy otthagyok egy havi fizetest a dokinál, de mindegy, csak neki legyen jó. Kicsit süket, kicsit vak, de még 15 évesen is lelkesen követ, bár kicsit döcögve :D. És akármennyi van hátra (remélem minél több) én minden percét élvezem, amit együtt tölthetünk
2022. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Az en 2 eves kutyam se hajlando setalni esoben, meg van meg par erdekes szokasa, eleg traumatikus elete volt, mielott hozzamkerult. Ezeken nem biztos, hogy tudok javitani, de megse varom a halalat, elfogadtam. Megterhelo neha, igen, de csinalom, mert szeretem. Nem tudom elhinni, hogy neked az elmult 14 ev csak ugy kiesett es ennyire szabadulnal mar a kutyatol :(
2022. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Ez ilyen.

14 évesen süket volt, alig látott, potyogtak a fogai, inkontinens lett, vinni kellett a lépcsőn a 25 kilóját, de ha felemeltem, ficánkolt, mint egy partra vetett hal...

Terhes volt, de ez is az élet része. Te is pont ugyanígy teher leszel a családnak öregen-betegen. Ők is azt fogják gondolni, bár meghalnál, hogy ne kelljen veled szenvedni.

2022. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%
Én is voltam így, nyilván sokan vagyubk-voltunk-leszünk így. Volt lelkiismeret furdalásom is, amikor türelmetlen voltam vele, hogy miért nem tud már lemenni a lépcsőn (persze, hogy nem tudott, mert már nem látott), de azért simogattam a fejét, amikor megkapta az utolsó injekcióját.
2022. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Azert ne kovezzuk meg a kerdezot, en elhiszem hogy neha teher. Sajnos ez ilyen, hogy egy ido utan belefaradsz. Mi is ugyanilyenek leszunk oregen, ez van :/ hiaba szeretsz valamit/valakit belefaradsz.
2022. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!