Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adott egy szuka 1 éves tacskó,...

Adott egy szuka 1 éves tacskó, mennyire jönne ki egy másik szuka tacskóval?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy különböző nemű kutyusok jobban megférnek egymás mellett. De érdekelne, hogy két szuka kutya, hogy viselkedne egymással?
2022. dec. 1. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most mas kutyakkal hogy viselkedik?
2022. dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt két szuka kutyám egyszerre, jól meg voltak. Viszont most ez konkrétan az adott kutyáktól is függ, nem igazán lehet itt általánosítani. Pl. én anno egy 2 éves szuka labradorhoz vittem egy 3 hónapos beagle szukát. A labradorom nagyon barátságos kutya volt, illetve a beagle kutyám is egy nagyon barátságos "egy légynek sem tudna ártani" típusú kutyává nőtt fel. Ők meg voltak, sosem volt közöttük probléma.
2022. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Igen, ellenkező nemű kutyák általában jobban kijönnek egymással, két kan kutya is könnyebben kijön egymással, két szuka viszont a legproblémásabb kombináció lehet. Ez még abból az időből maradt vissza, amikor a kutyák falkában éltek és a domináns szuka párosodhatott és az ő kölykeinek a felnevelése volt a prioritás. Az álvemhesség is ezért jellemző a kutyákra, ugyanis így a falka alsóbbrendű nőstényei is tudták táplálni a domináns szuka kölykeit.

Persze nem törvényszerű, hogy két szuka között probléma lesz. Nagyon sok minden függ a kutyák személyiségétől és talán még több a te hozzáállásodtól és hozzáértésedtől.

A tacskó nagyon gazdacentrikus kutya, ezért ennél a fajtánál különösen sokszor előfordul, hogy nehezen fogad el egy új társat, főleg ha sokáig egyedüli kutya volt. Neked kell ismerned a kutyádat, hogy tudd hogyan reagálna egy másik beköltözőre.

2022. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az adott kutyáktól függ. Ismerek olyan gazdit, akinek a szuka kutyája kölyökkori trauma miatt a kan kutyákat nem viseli el, nekik megy, emiatt nem is ivartalaníttatták, mert nem volt kockázat, hogy vemhes lesz, most meg már idős. Az én kutyám bármilyen neművel megvan, neki inkább a másik kutya viselkedése számít, hogy elviseli-e vagy nem.

Neked kell ismerned a kutyádat, hogyan viselkedik más kutyákkal.

2022. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok sok választ.

Elnézést nem írtam részleteket, mert annyira hirtelen nem kaptam senkitől választ, hogy inkább hozzátok fordultam, kis megnyugtatás miatt.

Igazából egy 1 éves igazán karakán és nagyon akaratos főnök szerepet betöltő nagyasszonyunk mellé gondoltunk jó játéktársnak egy kis 8 hetes tacsi kislány babàt. Mert rengeteg szeretete van és energiája és úgy gondoltuk jót tesz neki egy tesó akivel kijátsza magát. És elfér még egy csöppség a házban és a nagy kertben, mert tudunk még egy kutyusnak szuper boldog életet biztosítani stabil szerető családban.

Más kutyákkal ezelőtt még nem találkozott.

Egyébként nagyon helyén tartjuk a dolgokat. Néha természetesen látszik a nagyon, hogy féltékeny mert a kiscsaj Molly ő nagyon bújos jön a lábunkat ragcsálja stb. De e közben nagyon vigyázz rá és annyira aranyos mikor próbál játszani vele vagy épp cipeli oda a különböző ezeregy játékát, hogy a kicsi is játszon, de ő inkább aludna. Bár van mikor igen csak keletkező vissza vissza pofoz vagy csip a kicsi a nagynak. De már meg volt az első közös alvás azóta együtt alszanak mindig. Szóval hála az égnek minden jó eddig és remélem továbbra is. Nagyon figyelünk a nagyra, és egyáltalán nincs semmi féle különbség tétel.

2022. dec. 3. 23:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Komolyan mondod, hogy soha nem talalkozott meg mas kutyakkal? Miert? Setalni se jartok? Semmi? Es a tenyeszto igy adott nektek kutyat? Hat ez nem semmi

A kicsinel is tervezitek kihagyni a teljes szocializaciot?

2022. dec. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!