Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóval lehet futni?

Tacskóval lehet futni?

Figyelt kérdés
Szeretnék heti 3x futni 5km távot. 1 éves a törpe tacskóm. Nagyon hiperaktív, veszek neki porc erősítőt. Aki ért ehhez írja már le légyszi. Nem szeretném ha bármi baja lenne.

2020. máj. 3. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
5km a te tempódban egy ilyen kicsi kutyának szerintem sok.
2020. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tenném.
2020. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Isten őrizz! Ráadásul törpetacskó!

Kotorékeb, vadászkutya.

Rövid távon (100-150méter) aktív, hosszabb távon vége van.

Hogy ne legyen hiperaktív ezeket a tulajdonságait aknázd ki, akkor szellemileg, fizikailag lefárasztod!

Keress rá a megfelelő bánásmódra!

2020. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
fokozatosan szoktatva (táv és tampó tekintetében is), hámmal, nem betonon lehet. vannak tacskóval futók.
2020. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
En biztos nem tenném, nem erre lett kitalálva a hatuk.
2020. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem viszem magammal, nem szeretném ha baja lenne.
2020. máj. 3. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Szoktam latni tacskoval kocogot. Nem futnak gyorsan :D
2020. máj. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Mivel vadászatra lett tenyésztve, értelemszerűen aktív. Én ismerek tacskóval futót, a sebességüket meg a távot, amennyit szoktak futni, nem tudom. A fotók alapján Hard Dog Race versenyekre is járnak tacsikkal. Szóval ha a kutyusnak is jólesik, akkor lehet velük futni. Nyilván egyből nem fog menni 5km, még nekem sem ment, amikor futni kezdtem, pedig egészséges vagyok túlsúly nélkül és egész napokat bírok mászkálni, de a futás más, ahhoz fokozatosan szokni kell.

Egyébként megpróbálhatsz vele előbb kisebb távokat kocogni, aztán meglátod, hogy bejön-e neki, idővel megy-e hosszabb táv, több idő, vagy csak 1-1 rövid sprint elég.

2020. máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!