Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehezen hízó/könnyen fogyó...

Nehezen hízó/könnyen fogyó kutyának sport táp? Brit Care Endurance?

Figyelt kérdés
1,5 éves ivartalanított whippet mix, elég nehezen szed fel magára, meg ugye alapból csontos alkat is, de ha kicsit többet mozog (pl kirándulunk) akkor az is lemegy róla, amit addig összeszedett. Nem sportolunk vele, csak pár naponta szabadon kifutja magát. Azt írták az ilyen sport tápoknak magasabb a fehérje és zsírtartalma. Jó választás lehet? Esetleg tapasztalat a fent említett táppal?

2022. dec. 2. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Igen, jó lehet. Mi ilyen kutyát SUSA Hi Energyvel etettünk
2022. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Whippetem van, ha két napig nem eszik normálisan, és azalatt többet mozog a kelleténél már olyan mint aki éheztetve lenne. Pedig emellett kifejezetten izmos kutya. Próbáltam sport tápot nála, de a több fehérje csak meghajtotta a gyomrát és folyton pudingot nyomott végeredménybe. Így nálunk az vált be hogy maradtam egy normál tápnál (Josera), és mellé kap fressnapfos Premiere konzervet. Illetve heti 3szor hússal etetem. Széklet is rendben, és nem néz ki annyira vékonynak.
2022. dec. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Rendes husf kell fozni neki zoldseggel,ha nem szeretned,h ehenhaljon.
2022. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kipróbált tápok közül ez volt az egyetlen, amitől fogyott a kutyám vagy brutál sok kellett, hogy tartsa a súlyát.


Nálunk eddig a Purizon (és talán a Platinum) volt az a táp, amiből nagyon kevés is elég volt, különben hízott a kutya.


Mikor tanítom őket, extraként szeretek nekik húst vagy belsőséget adni, mert szerintem sokkal jobb, mint az átlag gabonaalapu jutik vagy a virsli (amúgy meg a tápjukért dolgoznak). Ezektől alapvetően nem szoktak felszedni, de mikor nyakat vagy farhátat adok nekik, szemmel látható a változás.

2022. dec. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!