Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya gazdiként hogy lehet az...

Kutya gazdiként hogy lehet az állandó féregveszélyt kibírni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 7. 18:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az emberben is van számtalan élősködő.

Ráadásul emberi féreghajtóhoz közel sem olyan egyszerű hozzájutni mint kutyánál.

Kivéve persze az alkoholt.

2022. dec. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Az emberben leggyakrabban elôforduló féreg, a cérnagiliszta, nem is él meg semmilyen más állatban, emberrôl emberre terjed. Vagyis elôbb kapsz el férget az ajtókilincsrôl, vagy egy buszban a kapaszkodóról, mint a kutyáról.
2022. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

A féreghajtó hat. Ez nem placebo!

Ez már nem is hipochonderség, szimplán csak ostobaság, amiben szenvedsz. Sajnos erre nincs gyógymód. Csak ne add tovább majd, ne szülj gyerekeket, ha ilyen buta vagy.

2022. dec. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
" Egy csomó ember is férges, főleg kutyások" Hát te hatalmas tévedésben élsz. Ha valaki, pont a kutyások azok, akiknél adott tünetek esetén felmerül a férgesség, majd székletvizsgálatra küldi őket az orvos ebben az esetben, és ha kell, kezelést kapnak. Én például dolgoztam menhelyen, rendőrkutya telephelyen is, meg olyan helyen is, ahol kísérleti kutyákat tartottak - velük kellett foglalkoznom, és bizony oda is volt figyelve rá, hogy ha probléma merült fel, kivizsgáljanak ill. kaptam is féreghajtó tablettát. Szóval tök felesleges ezen parázni. Az ember a saját kutyáit rendszeresen féreghajtja, sokkal valószínűbb, hogy odakint az utcán, természetben járva szed össze valaki féregpetét, mint a megfelelően tartott kutyájától. Az ilyen férgek esetében pedig ha mégis fertőződnék, egy tabletta ugyanúgy megoldja a gondot. Jobb dolgom is van, mint ilyenen kattogni.
2022. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#9 nem alaptalan amit álítasz, ugyanis való igaz, el lehet kapni férgeket a kutyáktól. Viszont nem alaptalan félelem, hanem egy állítás aminek van ok okozati kapcsolata. Tehát ha van kutyád nagyobb eséllyel leszel férges mintha nem lenne amennyiben nem helyesen tartod. Mellesleg nem kötelezö a kutyatartás. Egyébként.. hogy dolgoznál te istállóban? 😃 vagy szerinted azok az emberek mind zombik amióta ltt dolgoznak?
2022. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
13as téged ki bántott hogy ennyire szerencsétlen vagy? Tán férges vagy és azért vagy ideges?
2022. dec. 8. 14:05
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Mizu meleg barátunk, elhagyott a pasid? :D uncsi van megint? :D
2022. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%
Kis langyika, én csak allergiás vagyok a buta és műveletlen emberekre. Sajnálom, hogy a kis lelkedet és az óriási egodat megbántottam.
2022. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
18as látszik hogy semmit nem tudsz a témáról. Csak ugatsz... XD A féreghajtó csak a kikelt épp bélben élő férgeket öli pont addig amíg kiürül a beléből. A petéket csak 90-100 fokon lehet elpusztítani. Gondolom a kutyád nem főzöd meg rendszeresen. A porban mászkálva a szőrükre is tapadnak a féreg peték ... A fertőzött földek pl évtizedekig fertőzök maradhatnak, mert a petéket kb semmi nem pusztítja el csak a 90plusszos hő...
2022. dec. 8. 19:00
 20/21 anonim ***** válasza:
70%
Épp ezért férgesség esetén 2 hét után ismézelni kell a féreghajtást, ugyanis a peték addigra kikelnek de még nem szaporodnak… így ki vannak írt a. Egyébként azért kell kizárólag bent tartott állatokat is féreghajtani illetve oltani, mert az általad említett módon a peték túl élnek a gazdatesten kívül is, és a cipövel be lehet vinni a lakásba. De ehhez nem kell kutya, elég ha haza érsz és leveszed a cipöd, esély van rá, hogy a talpán több pete és millió más kórokozó is lesz 🫢 ha védekezni akarsz, akkor dupla akkora védelmet kell kiépítened mint covid alatt és örököd karanténra lesz szükséged, így nem fertözöl másokat a hülye berögzödéseddel.
2022. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!