Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas utan meddig...

Ivartalanitas utan meddig kell a galler es az allando felugyelet?

Figyelt kérdés
Tegnap lett ivartalanitva a kan kutyank es borzalmasan rosszul viseli. Tiszta ideg, jarkal, hisztizik. Mar nem probalja meg olyan sokszor leszedni a gallert, mint tegnap, de nagyon kinlodik. Meddig fog tartani ez az allapot? Kis seb, a zacsi maradt. Szegeny total kivan, remelem hamar begyogyul a vagas.

2021. júl. 27. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Én a helyedben felhívnám a beavatkozást végző orvost, nem itt kérdezősködnék, laikusoktól. Itt még az is laikus, aki orvos, mert a weboldal nem kéri el senkitől a diplomáját bescannelve.


Tehát pont annyi eséllyel mondhatja magáról a 8 elemit végzett Joli néni, hogy diplomás, mint a 3 diplomás szakfordító, hogy orvos, vagy éppen jogász.

2021. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
A személyiségétől függ. Az enyém hiperaktív, addig kellett folyamatosan felügyelni amíg le nem telt a 10 nap varratszedésig. Ráadásul 12 volt mert pont belerondított a hétvége. Nagyon szenvedett a gallértól.
2021. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Az en kutyamnak fel sem ment a fejere a legnagyobb tolcser sem :) Ugyhogy nem hordott ilyet. Napkozben tudtam ra figyelni, de ejjel szetnyalta magat es kiszedte a varratokat. Termeszeteszen vittem dokihoz aki megnyugtatott, hogy nincs semmi gond csak nagyon figyeljek, hogy ne fertozodjon el. Felirt bactroban nevu kenocsot es azzal kenegettem.
2021. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen esetben hívd fel az orvost. 10-20 forint percenként, cserébe olyan választ fogsz kapni, amit mi itt nem tudunk biztosítani.
2021. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak hisztizik, az nem orvosi probléma... Amúgy kutyafüggő hogy tűrik a gallért.
2021. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki 0-24 felügyelet, csak stabilan legyen rajta a gallér, hogy ne tudja leszedni.


A saját kutyáimnál persze én is így aggódtam, meg tutujgattam, aztán pár éve elkezdtem önkénteskedni menhelyen, ahol visszahozzuk őket 1 éjszaka után a dokitól és mennek a kennelbe, ahol mindenki a saját vérmérséklete szerint őrjöng meg ugrál fel-le a házára, ha "történés" van. 98% probléma mentesen gyógyul, a többi sem súlyos "komplikáció" és általában szukák.

2021. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! Az orvos is tajekoztatott, e-mailt is kuldott az alapveto tennivalokrol, de azt o sem tudta megmondani, hogy most akkor pontosan meddig fog ez tartani, azert kerdeztem masok tapasztalatait is. Tegnap nyugis volt, mara viszont felduzzadt neki vagy megtelt ezzel a savoval, amit mondott az orvos es meg fajdalomcsillapito ellenere is elegge kinlodik, szoval ma megint nyugtalan, jarkal, sir.

A felugyeletet en rossz tapasztalat miatt biztositom neki, az idosebbik kutyamra nem lehet gallert tenni, mert addig kaparja a nyakorvnel, ameddig be nem akad a laba oda es huzza, de levenni nem tudja, igy fojtogatja magat beakadt labbal. Na ezutan inkabb felugyelem a masikat is :D

2021. júl. 28. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!