Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó keveréknek milyen...

Tacskó keveréknek milyen otthoni mozgást, foglalkozást javasoltok, amiben nincs ugrálás?

Figyelt kérdés

Gerincét féltem, ezért nem szeretném, hogy ugráljon. Kötélhúzást, plüss dobálást, keresős játékot (elrejtem a játékot és meg kell találnia szag alapján) szoktam vele játszani. Ezeken kívül esetleg valami ötlet?


Elég mozgékony, de télen nem tudok vele nagyokat sétálni, mert fázós, így valami benti elfoglaltságot keresek neki.


2022. dec. 8. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Építs neki mű-műkotorékot, találja meg a jutifalatot a párnakastélyban, akármi. Ösztönileg meg amúgy is kielégíti.
2022. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Uj trukkoket tanulok vele illetve a regieket gyakorlom. Millio+1 van, olyan, amire nem is gondolnal, en mindent konyvekbol es a youtube-rol nezek :D


Van par logikai jateka is, azokat is bevetem, hazilag is szoktam kesziteni ezt-azt, youtube-rol nyerek inspiraciot ebben is.

A ragas es nyalogatas is faraszto, szokott kapni marhapatat, egyeb kemeny ragcsakat, hasznalunk lickimat-et, elvan vele sokaig.

Az en tacskom is utal telen setalni, a napi 2 ora helyett ilyenkor 40 percre hajlando kimozdulni, de ezt is ugy, hogy jutalomfalattal kell csalogatni 🤣

Nala meg az is nehez, hogy utal szaladgalni labda vagy akarmi utan, nem erdekli, nem hoz vissza semmit, tehat meg csak bent se tudok neki dobalni semmit, de a huzogatos jatekot szereti, azt is szoktuk csinalni.

2022. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy szimatszőnyeg jó lehet neki.
2022. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hoopers, frizbi, puller (mert ha érzékeny, hobbi szinten jumpingnál sem kell ugrálni, ráfogás-energialevezetés a lényeg).


Nem bent, de mi most treibball alapokkal szórakozunk.


Bentre mini akadálypályát tudnék elképzelni: bólyakerülés, átküldeni a szék alatt, földre tett rúd átlépése stb.


Hasznos még a tárgykerülés.


Nálunk a szabad formálás az agyégetős. 101 things to do with a box, bár mostanra megkérdezi a földre tett tárgyakról, hogy játék-e.


Tölthető játékokból van:

- Lickimat, az "ufo" jobban bejött, mint a sima

- klasszikus Kong

- West Paw Rumbl (ha meg tudod tanítani neki, hogy ne rágni akarja, szuper)

- Karlie fa logikai játék, kétoldalú

- szimatszőnyeg


Ha azért kérdezed, mert romlik a kutya, nézd meg milyen célt szolgál a viselkedése és abból indulj ki.

2022. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt a piros hol a piros is lehet jutalomfalattal és poharakkal. Én vettem Decathlonban kicsi bóját, az alá is lehet kaját rejteni, és keresse meg. Ha ügyesen kiszimatolja, megtaníthatod neki, hogy ha megtalálta, akkor mondjuk ne egye ki alóla, hanem jelezze valahogy, például leül, lefekszik, és utána te add oda neki a jutit.
2022. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szimatszőnyeg, interaktív játék, lassúetető, nyalogató tábla (most nem jut eszembe a pontos neve, zoopluson van), keresős játékok (eldugsz vmit, neki meg kell találnia). Ilyenek. Interaktív játékokból a petnet-en van level 1-3ig de lehet tovább is. Szépen fokozatosan. A szimatszőnyeg a zoopluson szuper (több is van). Szóval ilyesmik
2022. dec. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kötélhúzással vigyázz, mert az a nyaki gerincet megterheli, egyébként a trükkök tanulása nagyon le tudja kötni a tacskókat.
2022. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, az a baj, hogy az a kedvence és semmi más nem fárasztja le olyan szinten mint a kötélhúzás. Napi szinten játszunk kötélhúzást + keresést, úgy lefárad, de csak plüss dobálással vagy kereséssel nem. Labda nem igazán érdekli. Szed Arthrodyl porcvédőt, remélem az számít valamit.

2022. dec. 11. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!