Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek nekem a bull...

Mesélnétek nekem a bull típusú kutyákról?

Figyelt kérdés

főleg amstaff, és pit bull

de minden jöhet

nem igazán tények, mind érdekességek érdekelnek


2010. szept. 30. 21:10
 1/8 Norczy ***** válasza:
a legédesebbek a világon ha normális a gazdájuk és nem csak menősködni kell az illetőnek! Igazi bújós cicák! :D
2010. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Morfologus ***** válasza:

Akkor egy kis érdekesség, úgy olvastam:


Amstaff - először farmokon alkalmazták őket, majd bikaviadalokon lettek népszerüek, ekkor a gazdáiknak segitettek a bikák leölésénél. Majd betiltották a kutyák ezen téren történő használatát, ekkor jöttek a kutyaviadalok, erős fürge állatok, ha jól tudom a fülét is azért vágták, hogy ne zavarja harc közben. Némely forrás szerint a bulldog és a white english terrierrel vagy black and tan terrierrel keresztezték, valaki szerint a fox terrierből. Akkoriban ezt az új fajtát nevezték bull and terriernek, half and half-nak, pit dognak és pit bull terriernek. Az 1870-es években ezeket a kutyákat az angol és ír bevándorlók magukkal vitték Amerikába, ahol nagyobbra tenyésztették őket és amerikai bull terriernek, yankee terriernek és később amerikai pit bullterriernek illetve amerikai staffordshire terriernek nevezték el őket.

2010. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Norczy ***** válasza:
a múlt egy dolog! Akkor az volt, azóta szelekcióval és neveléssel édesek! Fejlődött a világ, akkor arra kellettek, de ma már csak az alvilágnak kell ilyenre a bull típusú kutya, ja meg a menőző suhancoknak. a normális embermél normális családi kutya. :D
2010. szept. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Morfologus ***** válasza:
A kérdező akart érdekességet. :) Nyugi, nekem is ilyen van és nem viadalra szánom :)
2010. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a pit bull és az amstaff az ugyan az nem?
2010. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a pit bull az amstaff meg a staffordshire ugyanaz
2010. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
csak más a fajtanév?
2010. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pit bull és az amstaff között a méret a különbség. A pittek hosszabb testfelépítésűek, nagyobbak ált. 46-56 cm,30-45 kg míg a staffok jóval zömökebb, kerekdedebb testfelépítésűek 43-48cm, 24-25kg.
2010. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!