Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan golden retrieverem 8...

Kan golden retrieverem 8 hónaposan 30 kg, ez mennyire normális? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés
Szóval kb. akkora már, mint egy felnőtt. 58 cm a marmagassága (ha jól mértem). Tenyésztőtől hoztam el 8 hetesen, akkor is már 6 kiló fölött volt. Nincs elhízva szerintem, mondjuk az ízületei miatt lehet jobb lenne, ha mondjuk 2 kilóval kevesebb lenne. Adok neki ízületvédőt, remélem nem túl nagy terhelés neki ez a súly. Szoktunk sétálni, futni, kutyafuttatóra is viszem, ahol nagyban játszik más kutyákkal. Igyekszem nem túlzásba vinni azért a mozgatást még. Szülei 34 (kan) és 31 (szuka) kilósak, szóval nem kicsik ők sem, de semmi extra, nincsenek elhízva sem.

2022. dec. 11. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kövér a tenyésztő és doki szerint sem, akkor rendben van, de inkább legyen kicsit sovány, mint husisabb. Valószínűleg felnőtt korára is nagyobb termetű lesz.


Futtatni nem kellene ilyen idős kutyát, pláne goldent, mert nekik tenyésztőtől sem szoktak túl jók lenni az ízületeik. 1 éves kora után, szív uh, és diszplazia szűrés után maximum.

2022. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudni. Ha nem vagy biztos benne, vidd el dokihoz.

A lényeg, hogy a kutyát mindig szikáran kell tartani. Ha végighúzod az oldalán a kezed, akkor éppenhogy kitapinthatónak kell lennie a bordáknak.

Így elsőre kicsit soknak tűnik a 30kg, de lehet hamar kinőtte magát. Mivel etetsz? Mert ha táp, akkor valószínűleg amiatt van. A tápok, főleg a magas fehérjetartalmúak megtolják a kutyát, és hamarabb kinövik magukat. Ezért kell nagyon csínján bánni a táppal való etetéssel kölyökkorban.

2022. dec. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!