Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális,hogy így eszik egy...

Normális,hogy így eszik egy kutya?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos kiskutyám aki most másfél hónapja van nálam. Tenyésztö által ajánlott táppal és mennyiségel etetem. Viszont minden alkalommal úgy eszik mint ha soha az életbe nem evett volna. A tápot nem is rágja csak nyeli, fél perc alatt üres a tál. Olyan érzésem van, hogy az egész pakolás tápot képes lenne megenni egyszerre. Séta közbe is csak azt nézi mit ehetne meg, minden méter után rá kell szólnom és kivennem a szájából amit épp összeszedett, köveket, földet, ágakat, mindent ami létezik megenné. Normális ez egy kölyökkutyánál? Nem akartam rögtön a tenyésztöt hívni, hogy ne nézzen hülyének. Elsö kutya ezért nem tudom.

2022. dec. 14. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztő azt is elmondta, hogy a növekvő kutyának egyre több táplálékra van szüksége?

Vagy most is ugyanazt a mennyiséget kapja, mint 1,5 hónapja?

2022. dec. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Semmi gond vele. Meg kell tanítani, hogy a földről nem szedhet fel semmit. Ez állandó figyelmet igényel jó sokáig. Még a kisgyerekek is mindent a szájukba vesznek .

A kutya szinte mindig éhes. Ezt lehet kihasználni tanításkor a jutalomfalattal.

Ha pedig nyámnyogna, nem enne, máris lehet tudni, valami gond lehet az egészségével.

2022. dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Minden szükséges utasítást megkaptam a tenyésztötöl etetés kapcsán. Mindig is így evett.

#2 Köszönöm a választ. Emígy minden rendben van vele, játszik, futkos, szívesen sétál nagyokat.

2022. dec. 14. 09:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a habzsolast en nem hagynam. Tudom, hogy kolyok, gondolom kolyoktapot eszik, ami kicsi, de valami nagyobb tapszemut neznek neki, hatha van olyan. Az enyem is csak nyelné a kisszemu tapot, ha olyat kapna.

A masik meg a habzsolas gatlo tal, lehetne ezzel is etetni, nekunk nem jott ugyan be, mert tobbet is probaltunk, de igy is nagyon gyorsan eszik, viszont sokaknal bevalik.


Nalunk ami mukodik es a mai napig igy kapja a kajat, az a jutalomfalattal toltheto labda. Megtoltom a tapjaval, neki meg ugye ahhoz, hogy hozzaferjen a kajahoz, gurigatnia kell a foldon, igy jelentosen lassul az etkezese.

2022. dec. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket,mindeképp kipróbálom.

Igen, kölyöktápot eszik és elég kicsi. Próbálok nagyobb szemüt keresni ha van.

2022. dec. 14. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Normális, hogy így eszik, egészséges, nem válogatós kölyök ilyen. Habzsolásgátló tál jó ötlet, kölyöktápból nem nagyon lesz nagyobb szemű. Beáztatva kapja remélem, és ahogy az első írta, a korához képest növekszik a mennyiség is. Ha ez így van, és a kondija is normális, nem túl sovány, akkor nem kell aggódni a viselkedése miatt.

Az én 4,5 hónaposom is fal, hozzáteszem, neki már meg lett tanítva, hogy csak engedélyre láthat hozzá, akkor aztán ráveti magát.

2022. dec. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os, egy 5 honapos kolyoknek miert kel beaztatni a tapot?
2022. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
7-es, én még felnőttnek is áztatnám, ha táppal etetnék felnőtt korban, és azért, hogy ne a gyomorban dagadjon meg. Ezzel csökkenthető a gyomorcsavarodás kockázata.
2022. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem csak ezzel csokkentheto.

De amugy en nem aztatom, senki nem mondta, hogy kene. Raadasul en direkt azert etetek tappal, mert akkor rag.


Ugyan az elozo kutyank csaladi kutya volt, en nem szolhattam bele abba, hogy a szuleim mit csinalnak vele, de maradekon es konzerven elt. 9 eves korara kb 3 foga maradt, az orvos szerint a ragas hianyatol.

Na en ezt nem szeretnem elkovetni a kutyammal.

2022. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9# Nálam tápot sohasem rágtak, most BARF szerint etetek, úgyhogy van mit rágniuk. A macskánk pl. rágta a tápot 3 éves koráig, amikor is a fele fogsora oda lett fogkő alatti tályogosodás miatt (pedig az orvos azt mondta, "csak egy kis fogkő" aztán ő is meglepődött, mi van alatta), szóval mindenki csinálja úgy, ahogy a legjobbnak látja. A jelenleg még tápos kölyökkutyám napi szinten rág - csak nem a tápot -, most fogjuk átállítani őt is.
2022. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!