Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Bosszúból pisil...

Mit tegyek? Bosszúból pisil be a kislányom szobájába?

Figyelt kérdés
7 hónapos kan kutyusról van szó. Már szobatiszta, rendszeresen sétáltatjuk napi 4x, mégis ha bejut a kétéves kislányom szobájába, az első dolga, hogy becsorgat. Már kezd a hócipőm tele lenni a dologgal. Miért csinálja ezt? Már azon gondolkoztunk, hogy bosszúból, mert a gyerkőc az első. Pedig vele is ugyanannyit foglalkozunk. Valakinek valami tipp?
2010. okt. 1. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Azért remélem az nem igaz, hogy a kutyussal ugyanannyit foglalkoztok, mint a gyerekkel. Ha mégis, akkor inkább a gyerekkel foglalkozzatok többet a kutya rovására! A kérdésedre pedig megadtad a választ is.
2010. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alacsonyabb rendűnek képzeli a gyereket magánál a falkátokban, és ezért az ő területét felül meri jelölni.


Nektek kellene megoldani, hogy tudatosítsátok benne, hogy ő csak a gyerek után következik a sorban.

2010. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a szobán belül csak egy helyre pisil vagy bárhova?

szerintem próbáld meg befújni a szőnyeget valamivel,aminek a szaga elriasztja a kutyát.

2010. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés érdeke!! Nálunk ugyan ez van, a fiam szobájába pisil be a kutya! Mindig csukni kell az ajtót, a fiam már nagy, vele nem kell úgy foglalkozni mint egy kisgyerekkel, tehát erről nincs szó. Én arra gondoltam, hogy a fiam mindig piszkálja a kutyát, és az bosszúból teszi! Igaz lehet??
2010. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan a kutyáknál, hogy bosszú, ennyire nem összetett a gondolkodásuk. Nekik nincs értékrendjük, nem tudják azt, hogy amit csinálnak az rossz, és ezzel lehet bosszantani a gazdit.


Én mindenképpen rangsorproblémákkal magyaráznám, főleg mivel jelölő pisi gondolom, és nem azért csinálja, mert nem bírja visszatartani.


De a fedőszag nem rossz ötlet, legyen valami durva, nálunk az eukaliptusz eléggé taszította kiskorában a kutyát is, meg a cicát is. Eszük ágában sem volt abba a szagba jelölni.

2010. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szobán belül bárhová pisil. Parkettás a szoba és azt ajánlotta vki, hogy mossak fel ecetes vízzel, az majd semlegesíti a szagot, de az sem használt.
2010. okt. 1. 10:54
 7/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok

azt is megpróbálhatod, hogy beviszed a kutyát a szobába és lefoglalod valamivel, aztán ha nem pisil be akkor dicsérd meg, de szerintem az is lehet, hogy a kutya azt hiszi hogy ő a vezér és bármit megtehet.

ez az oldal segíthet csak olvasd el és tartsd be a szabályokat: (nekem bevált)

[link]

ezen az oldalon pedig szakemberektől kérhetsz tanácsot:

[link]

csak kíváncsiságból, milyen fajta a kutyus? :)

2010. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linket, hasznosnak tűnik, kipróbáljuk:)

Egy havanese-nek vettük a netről, és később kiderült, hogy egy havanese-snauzer keverék. :S

2010. okt. 1. 12:28
 9/11 anonim ***** válasza:

szívesen :) majd írd meg hogy van-e javulás.

Sok sikert!

2010. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a gond az lehet, hogy nem mehet be abba a szobába így meg akarja jelölni saját területének. Az enyém is csinálta a nappalival egy ideig, amíg nem engedtük be oda. Ha véletlenül beszabadult egyből bepisilt. Mióta szabad bejárása van és nincs kitiltva sehonnan, megszűnt ez a gond.
2010. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!