Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet rávenni egy...

Hogyan lehet rávenni egy kutyát, hogy bemenjen az új házába?

Figyelt kérdés

Kapott egy új házat a kutyánk (rokon készítette, tehát nem is volt benne még másik kutya), de nem megy be, inkább kint fagyoskodik, már volt jutalomfalat, simogatás, hogy menjen be, de nem akar.


Nem is fog, vagy van valami módszer erre?


2022. dec. 15. 08:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
De ha fagyoskodik, miért nem engeded be a lakásba? Inkább nézed, hogy szenved? Hadd menjenek csak szét az ízületei, igaz?
2022. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Anyám, VAN háza, de nem megy be. Muszáj kötözködnöd, első? Kérdező, hőfüggöny van rajta? Nem az zavarja? Nekem a macskáim azt szokták meg nehezen. Amúgy rakjatok husit be neki a házba, az majd becsalja. Összeköti a kellemes, finom ételt a házzal. A jutifalat ide kevés.
2022. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1.

Azért nem, mert egy hatalmas cane corso keverék, befogadott kutya, nem annyira ismerem még, a férjem szokott vele játszani, és foglalkozni vele, én félek még tőle, ja, és van egy 7 hónapos kislányom, bocs, de ez nem opció, hogy bejöjjön...



2. Köszönöm.

Nincs rajta semmi, pont azért, hogy ne tartsa távol még az is.

Mondtam a férjemnek, hogy lehet nagyobb ajtó kellett volna rá neki? Mert befér simán, de hát ki tudja, hogy mi tartja vissza.

Most egy vastag szivacson és pokrócon alszik a teraszon.

2022. dec. 15. 08:34
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor ezt a húsos dolgot megmondom, hogy próbálja ki, köszi.
2022. dec. 15. 08:35
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Hőfüggönyt szerezzetek neki rá, különben úgy fog fázni a házban is mintha kint lenne (kb. mintha te nyitott ajtónál, fűtés nélkül akarnál kitelelni). Megszokják, csak kajával érdemes beszoktatni őket. A hőfüggöny pár ezer forintos tétel, a nagy is négyezer forint körül van: a kutyának viszont rengeteget segít. A kutyusnak amúgy volt valaha is háza? (írtad hogy befogadott) Ha nem, az nehéz menet lehet, mert félhet tőle hogy beszoríthatják. Ott is csak a kaja a megoldás, és az idő hogy bízzon bennetek.
2022. dec. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, jó lenne neki rá egy, ha már beszokna, csak olyan kis gyámoltalan, egy kéz felemelésre megijed, szóval nem hinnénk, hogy olyan jó sora lett volna, nem tudunk nagyon róla semmit, egy környékbeli bolond szerezte valahonnan, magáról sem tud gondoskodni, a férjem pedig megsajnálta, és elhozta tőle.

Állatorvos szerint kb 4 év körüli lehet.

Eddig egy ilyen eszkábált "háza" volt (ugyebár hirtelen jött, nem voltunk felkészülve egy kutyára), és most lett neki egy szép új.

Abba belement, de az tényleg egy ilyen összetákolt valami volt, inkább semmi.

Most a teraszon egyébként nem ázik, és bekuckózik, gondolom azért sem akar annyira bemenni, mert még elvan itt is.

2022. dec. 15. 08:46
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Az sem mindegy, hova van téve a ház. Ha kicsit távolabb van a háztól, a kutya úgy érezheti, hogy el van tőletek szeparálva.
2022. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A hátsó bejáratnál van a háza a teraszon. De eddig is ott feküdt mindig, most is. Meg ott is szoktunk ki-be járni, tehát mozgalmas, és sokat lát ott minket.

Előre nem tudjuk tenni, mert a kocsibejáró miatt nem fér el egy kutyaház a ház mellett, sem a ház előtt, szerintem a hellyel nincs gondja. Valami trauma lehet szerintem, hogy fél a bezártságtól.

2022. dec. 15. 08:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján amit írtál biztos is. Nekem macska volt ilyen, egy csonkolt farkú cica költözött be hozzánk. Eleinte attól is halálra rémült ha hirtelen mozdult az ember. Már bejön a házba is, pedig eleinte ha behoztam, menekült volna ki azonnal , de ugye husit csak bent kap. Rájött idővel hogy ha behozzuk kaja van, és csak akkor engedjük ki ha megetette a húst. Azóta már látványosan nem eszik ha éppen bent akar maradni 😁
2022. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ez aranyos. 😄

A farhát a kedvence, akkor megmondom, hogy azzal próbálkozzon. 😆

2022. dec. 15. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!