Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsisokhoz fordulnék, vagy...

Tacsisokhoz fordulnék, vagy akinek hasonló méretű a kutyusa: utazótasi szóba jöhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Új családtag a kis tacsi keverékünk (tacsi spániel feltehetően) olyan közepes tacsi méret. A hossza 60 cm körül van, magassága olyan 35, ha feláll.

Ti a szájkosárt választjátok, vagy inkább tasiban/tartóban utazik veletek? Tömegközlekedésre gondolok itt persze.



2022. dec. 15. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

5 kilos torpem van, ha hosszu utra megyunk vonattal (2+ora) akkor taskaban, pontosabban hatizsakban viszem, mert abban kenyelmesen el van, tud aludni,nem log ki belole semmilye, zarhato es megse a foldon a fekszik. De ha csak itt a varosban buszozunk, akkor poraz es szajkosar. 5 kilos es igy se kenyelmes annyira cipelni, ha van cuccom melle.

Nem tudom a te kutyusod mekkora, de ha 10+ kilo lesz, nem lesz annyira kellemes cipelni taskaban, hidd el :D


Mi ezt a taskat hasznaljuk, kenyelmesen elfer benne es en szeretem, hogy fel tudom venni a hatamra:


[link]

2022. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Uhh ez is egy nagyon jó kis tasi, főleg hogy háti, könnyebb vinni. Csak a hossza lehet nekünk rövid, bár lehet a te kutyid is fekve fér el benne.
2022. dec. 15. 13:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ulve es fekve is elfer benne, de o picike ugye, 5 kilo es 33-37 centi a hathossza, nem emlekszem mar pontosan mekkora.

Ez a te kutyusodnak valoszinuleg kicsi lenne, de csak peldanak irtam, sokfajta hordozo eszkoz van, vannak nagyobb hatizsakok is, csak keresni kell.

2022. dec. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Tiéd jó nagy, szerintem a hordozó esélytelen. Enyém 8kg, 40cm hosszú, de őt se tenném táskába. Szájkosárban utazik.
2022. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Áh, nem marad meg benne. Én csak lábon viszem.
2022. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3 Jaa én nem háthosszt mértem mondjuk, hanem fejtől fenékig van 60 cm (:


#5 elvileg "muszáj" benne megmaradnia, mert pórázzal vannak ellátva, valamint zárhatóak.


Azért félnék a lábon utazástól, mert menhelyi a kutyus, ők félnek az emberektől, pláne, ha ilyen kis testűek. Volt kopóm is mentve, ő annyira nem volt vészes, de a tacsi pici és félősebb sajnos. Így egy jó barátom javasolta, hogy inkább a tasit mondaná, mert abban kevésbé stresszes nekik.

2022. dec. 15. 15:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát kinek mi. A 8 kilós tacskós válaszoló vagyok. 3 kutyám van, ebből 2 menhelyi (tacsi mix is az). Ők utálják a dobozokat, hordozókat, jobban stresszeli az őket, mint maga az utazás. A 3. kutyám egy csivava, de ő kiskorától kezdve hozzá van szokva a hordozóhoz, mert 1,5 kilósan letaposták volna az emberek... Szóval 3-ból a 2 menhelyi pont nem szereti a hordozókat :D
2022. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aha értem köszi szépen a válaszokat!
2022. dec. 15. 15:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jo, hat fel-fel, de majd megszokja. Fokozatosan szoktatni kell az utazashoz is. Szajkosar rajta lesz (ehhez is szoktatni kell, otthon!) aztan kart masban nem tud tenni.

Eloszor csak mentek egy megallot, jutalmazod, leszalltok. Es igy tovabb.

Nem kell a kutyanak becsicskulni, nevelni kell es segiteni neki, hogy megbaratkozzon az uj eletevel.

2022. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Igen igen így csináltuk a kopóval is, vele ez hosszadalmas volt. Úgy félt a busztól, mint a tűztől. A kosarat itthon rengeteget gyakorolta De kint rángatta le magáról rendesen.

2022. dec. 15. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!