Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Változhatnak a kutyák ahogy...

Változhatnak a kutyák ahogy telik az idő? Más kutyákhoz való hozzáállásban?

Figyelt kérdés

Van egy most már 3 éves kanom aki már lassan 1 éve ivartalan.


Kistestű kutyákkal sosem volt semmi gondja ha támadták őt kifordult a helyzetből,kikerülte őket (tudta nem ellenfelek így írnám le)


Sokszor támadják kistestűek,szinte a környéken a legnagyobb a 23 kg-jával, az egyik parkban találkozunk szinte csak vele azonos méretű vagy nagyobb kutyákkal akikkel tud játszani.


Amúgy kedves,barátságos kutya.

Nagyobb testű kanok szoktak bele kötni azt nem tűri de ez már 1,5 éves kora óta így van,nagyobb kötekedő kanok viselkedését nem tűri. Ezt tudom kezelni is,de mióta parkot váltottunk séta ügyileg kevés a konfliktus szerencsére, sok kutya ivartalan már,így konfliktus sem igazán van.


Viszont ma reggel még pórázon volt a parkban,amikor oda fut hozzánk egy kan francia bulldog aki neki ment a kutyámnak,amiből ő kifordult,viszont aztán a francia újra neki ugott akkor a kanom fordult rá a nyakára és hörgött is,de időben rántottam rajta és rá szóltam. Meg nagy nehezen a gazda is megfogta a franciát.


Szerencsére tudom kezelni a kutyámat,viszont kistesű kutyára hiába támadtak sosem fordult rá. Meg is lepődtem.


Nyilván ezen túl jobban oda figyelek,ha kistestű kutya fut oda hozzánk.


2022. dec. 27. 18:49
 1/3 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Változhatnak. Több dolog is befolyásolhatja a kutyák viselkedését, pl lehet rossz napja, front, akár a saját akár a másik kutya egészségügyi állapota is okozhatja.


Egyébként ezeket a helyzeteket úgy tudod megoldani ha te véded meg a kutyádat, és nem ő saját magát.


MI AZ A VÉDELEM?

- Amikor a gazdi felvállalja a vezetői pozícióját, és megvédi a kutyáját minden olyan helyzettől ami annak kellemetlen, veszélyes, vagy nyugtalanító.


Egy helyzet:


Ha látod hogy póráz nélkül van egy kutya, aki a gazdájától távol van, esetleg feszülten figyel benneteket, legrosszabb esetben felétek indulni készül, vagy indul is.


- Szólj a gazdájának hogy fogja meg. Ha nem teszi akkor te jössz.


- Ha kutya jön felétek akkor állj a kutyád elé, állj szembe a másik kutyával, és állítsd meg, hasznos az a hang hogy HÉ!


- Ha közelebb jön, arra figyelj hogy mindig maradj vele szemben és ne engedd a kutyádhoz.


-Határozottan zavard el a másik kutyát.

2022. dec. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem csinálsz semmit és nem adsz semmilyen reakciót a viselkedésére, annak bizony az lesz előbb-utóbb a vége, hogy vissza fog támadni az őt betámadó kutyákra, mérettől függetlenül.


Szerintem erre a helyzetre két megoldás létezik:


Egyik az, amit már leírtak, kezedbe veszed a szitut és nem hagyod, hogy a másik kutya odamenjen a tiédhez.

A másik meg az, ha úgy ítéled meg, hogy a másik nem fog kárt okozni bennetek, akkor kérheted a kutyádtól, hogy nézze levegőnek (kb amit eddig is csinált), viszont, ha ezt teljesíti, akkor nagyon meg kellene dícsérni. Ez szerintem egy expertebb szint, de rengeteg balhét el lehet vele kerülni, ha a kutyus valóban nem reagál vissza a dominálgatásokra. Én ezt vezényszóhoz is kötöm, nálunk ez a hagyd vagy a tovább.


Az, hogy a kutya folyamatosan flusztrálódik, de ennek ellenére sorra hozza a neked tetsző döntéseket, te pedig csak akkor jelzel vissza, ha véletlen rossz döntést hoz, túl nagy elvárásnak tartom.

2022. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én azért nem foglalkoztam ezzel különösebben,mert kifordult a szitukbol,mentünk tovább,bár tény akkor a kiskutyák pórázon voltak. Így nyilván nem volt több próbálkozás. Meg enyém csak nézte csóválta a farkát játszani akart.aztan elhivtam onnan,meg tanítottam a porazan,hogy megyünk tovább,illetve pórázon őrjöngő kutyákkal nem foglalkozik jön mellettem


Itt is elsőre kifordult,de aztán hiába indultunk el,akkor újra neki ugrott. Amire már ugye a kutyám is reagált. Tény ha pórázon lett volna akkor nem lett volna második próbálkozás.


Az a baj annyival nehezebb,hogy van még egy kutyám aki kevésbé szociális. Így őt szoktam fegyelmezni ha kutyaval találkozunk,már kezelhető. De ilyen szituban azért picit nehezebb a két kutyaval.


Halistennek azért a kutyások jo részét ismerem erre fele.


Abban igazatok van nem hagyhatom,hogy a kutyám döntsön ebben a helyzetben.


De mint írtam kistestueknel és szukaknal(nagytestű) kifordult a konfliktusból.Nem egy balhé kereső típus.


Vele azonos méretű és nagyobb kan kutyákkal volt gond akkor is akkor ha bele kötöttek,rengeteg ivaros kannal játszik és elvannak gond nélkül!! Olyan kan kutyák játszanak vele,akik elvileg más kanokkal nem szoktak játszani.


Megfogadom a tanácsokat! Sokkal figyelmesebb is leszek!

2022. dec. 28. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!