Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak torokgyulladása...

Kutyámnak torokgyulladása van, elkapta tőlem. Mit csináljak? Orvoshoz, most nem tudom vinni.

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Tőled biztosan nem kaphatta el, emberről állatra terjedő betegség csak az élősködőkre terjed ki.

Emberi gyógyszert szigorúan tilos adni a háziállatoknak (akár csak sima szpirin, stb-t se!) súlyos rohamokat idézhet elő náluk, illetve mérgezést.

Gyógyteát próbálhatsz vele itatni, pl. kamillateát, de csak akkor ha biztosan nem allergiás.

Igazából az állatorvos az egyetlen megoldás, de gondolom pénzhiány miatt nem megy...kérdezd meg ezen az oldalon tőlük:

[link] itt van kérdések-válaszok rovat, de ha nem akarsz várni, fel is hívhatod őket. Nagyon rendesek, és ha elmondod őszintén, hogy mi van, akkor megpróbálnak majd valamilyen hasznos tanácsot adni.

Én mindenképp velük bszélnék. (van velük tapasztalatom, cicánkat hozzájuk hordjuk, egy másik macskánkat pedig a "halál széléről" hozták vissza).

Egyébként hány kilós a kutyus (kb.?) (a tea adagja miatt kérdem)

2010. okt. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
11 kiló.Kedve jó, játszik,iszik.Mindent csinál,csak az ételt nehezen nyeli le,de benne marad.Mézet,már kapot.
2010. okt. 2. 00:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Lándzsás utifű szirupot tudsz neki adni, mézet, és gyógyszerek közül az Algopyrint.
2010. okt. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

C-vitamin (erősíti az immunrendszert) és B-vitamin (segíti a nyálkahártya regenerálódását). C-ből mehet sok, a B-t viszont számold ki az emberi adagolás alapján (embernél 70kg-mal számolnak, ahhoz képest oszd le). echinacea cseppet adhatsz neki kajába keverve, ez immunerősítő, illetve lándzsásutifű mint köptető. Humán gyógyszerek közül ha köptetőre van szüksége, vehetsz gyerekeknek való ambroxolt, ebből kb. 3-szor negyed az adagja egy 11 kg-os kutyának.


Vizét cseréld kamilla teára (ha nem allergiás, ez gyulladáscsökkentő) vagy vöröshagyma levesre (ez természetes antibiotikum).


És ne adj neki szárazat csak beáztatva, és semmi olyasmit, ami irritálhatja a torkát.


De ettől 1-2 nap alatt nincs látványos javulás, akkor mindenképpen orvos, mert rámehet a tüdejére, veséjére, gyomrára, bélrendszerére, és az már nagyon nem játék.

2010. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
C vitamint felesleges a kutyának adni. A saját szervezete állitja elő
2010. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jé, most rákerestem és tényleg. Sose hallottam még erről, ráadásul nekem a doki mondta a kennelköhögésnél, hogy menjen a C-vitamin nyugodtan. De kössz, ma is okosabb lettem :)
2010. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!