Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kistestu kutyanak eleg...

Egy kistestu kutyanak eleg napi egy seta? Barmint ismerosom kutyajara vigyazok de szakado esobe biztos nem fogom elvinni setalni, van udvar azt kesz, baja gondolom nem lesz?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha van udvar, ahol tud üríteni, akkor ok
2022. dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

A kirakom az udvarra nem egyenlő a napi sétával.

Ha a dolgát van hová végeznie (gondolom ha udvart emlegetsz akkor van), akkor elég az egy séta, de az esőtől függetlenül kell. Illetve mihez van szokva a kutya, az sem mindegy.

2022. dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Mekkora udvar? Mert a mi vizslánkat a 400 nm²es kertben ki tudtuk fárasztani focizással, bot eldobással, kergetőzéssel. Így volt hogy nem vittük sétálni, de napi 1-2 órát játszottunk vele.

Ha nektek (vagy ismerősödnek) a kert 20 nm² akkor esélytelen. De ha nem is viszed sétálni játszani mindenképp kell vele!

2022. dec. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Jókat írnak itt a többiek, de azt is vegyük hozzá, hogy te csak ideiglenesen vigyázol a kutyára. Nem hal bele, ha kevesebbet van vele foglalkozva pár napig, mint amit megszokott.
2022. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
A lényeg, hogy naponta legalább három alkalommal tudjon üríteni. A séta is elég neki egyszer, vagy eső esetén el is maradhat. Nekem több olyan kutyám is volt ami esőben nem is volt hajlandó sétálni, max egy pisire volt hajlandó.
2022. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem szakadó esőben a legtöbb ember nem viszi a kutyáját sétálni.

Napi 1x a legtöbb esetben elég, plusz tudsz vele játszani esős napokon bent egy kicsit.


Viszont napi 2-3x le kell vinni pisi-kakira.

Plusz ahogy mondták csak vigyázol rá nem a világ vége ha nem csinálsz mindent tökéletesen

2022. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
72%

"van udvar azt kesz, baja gondolom nem lesz?"


Aki így áll a kutyámhoz, arra mondjuk nem bíznám rá.

2022. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hat nem sok kedvem volt hozza de addig fuzott hogy nem akartam nemet mondani mivel tudom masra nem tudta volna hagyni
2022. dec. 30. 14:26
 9/12 anonim ***** válasza:
5%
#8 Pár nap alatt nem lesz semmi baja a kutyának. Ha a gazdija annyira jót akarna neki, nem rád bízta volna, hanem befizette volna kutyamotelbe. Nem a te dolgod aggodalmaskodni. Ha rád bízta, akkor nagyon nem tudod elrontani.
2022. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

#8 akkor ha már elvállaltad leszel kedves úgy gondoskodni a kutyáról ahogy elvárják tőled. Ha azzal a feltétellel vállaltad el, hogy elviszed sétálni akkor tessék is elvinni. Vagy pedig tanulj meg nemet mondani...


Mondjuk az a gazda is "felelőtlen" aki nem gondol arra, hogy mi van ha pár napra külön kell lennie az állattól. Hogyan oldja meg az ellátását és elégíti ki az igényeit. Valakit a családból illik megkérni, hogy "ha lenne" tudna néha rá vigyázni. Szülő, testvér, unokatesó vagy legjobb barát. De nem erőltetni a másikra, hogy foglalkozzon azzal az állattal amit én akartam.

2022. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!