Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tarthatnék kutyát?

Hogyan tarthatnék kutyát?

Figyelt kérdés

Amióta megszülettem, mindig szerettem volna egy kutyát, régen volt is, de nagyon pici voltam, így nem emlékszem rá. Ez a kutya, most a szomszédunknál van egyébként. Szomszédot úgy kell érteni, hogy közös udvarunk van, rajtunk kívül hárman vannak még. Na pont ez az, hogy nem lehet kutyám, mert apa azt mondja nem lehet így, meg hol férne el (szomszéd a lakásban tartja a kutyáját), és hogy nem szedném fel az állat ürülékét, valószínűleg ez onnan jött, hogy a már sokszor említett közös udvarral osztozó kutyás sem teszi meg... Én tényleg sokat foglalkoznék vele, naponta kétszer vinném sétálni, nem kérnék ünnepekre semmit, és az ünnepek árából lennének az oltások (amúgy is ki tudnánk fizetni, csak így nem annyira van anyáék terhére). Mit tudnék tenni, amivel bizonyíthatnám, hogy én rendesen tartanám a kutyát?

Bocsi a hosszú leírásért



2022. júl. 23. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha közös az udvar,kérd meg a szomszédod foglalkozhass a kutyussal.Vidd el sétálni naponta, foglalkozz vele. Mutasd meg a szüleidnek te komolyan gondolod. Olvass utána a kutya tartásnak (szabályok,törvények). Így nagyobb az esélye. Azt is értsd meg,hogy a szüleid, nem gonoszságból nem vesznek neked állatot. Sok esetben az így "kapott" kiskedvencre hamar ráunnak a fiatalok.Aztán a szülők nyakán marad vagy menhelyre kerül és elelatatják. Menj egy állat menhelyre és nézz körül.Tanulságos.Amúgy amikor nekem nem lehetett kutyám én sokat jártam ki, foglalkozni az ottani állatokkal (etetés,sétáltatás,takarítás). És el is tudod dönteni biztosan szeretnéd e. Ne felejtsd el ők is érző lények. Szeretetre, törődésre van szükségük egy életen át.Társ és barát, de csak ha megbecsülik, szeretik és megfelelően gondozzák őket.

Bízom benne megérted.

2022. júl. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a szomszéd nem hiszem, hogy nagyon odaadná a kutyust, mert elég féltékeny (holott amúgy ő csalta el a mi kutyánkat, de mindegy). Menhelyre valószínűleg el fogok látogatni, mégegyszer köszi:)
2022. júl. 23. 07:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várd meg, míg nem a szüleidtől függnek a döntéseid és az életed. Majd ha önálló leszel, lehet kutyád.
2022. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként sehogy. Közös udvar esetén nyilván a lakásban kell tartani a kutyát, de ha a család ebben nem partner, akkor ezt nem is szabad erőltetni.


A kutya eltartási pedig nem csak az oltásokból áll. Nekem a 18 kg-os közepes kutyám havi ellátása közel 40e Ft. És ebben nincs benne a betegség, sérülés, fertőzés miatti orvosi költség, ami 50e ft-nál kezdődik és ami azért átlagban 2-3 havonta előfordulhat.

2022. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták előttem. Az egy dolog, hogy felszednéd a kakit és törődnél vele. A legjobb barátom kutyája beteg lett nemrég, és 68 000 Ft volt az orvosi ellátása. Sajnos egy házi állat tartása egyre inkább luxuskategória, a te ünnepi zsebpénzed feltételezem ennél jóval kevesebb. A kötelező oltások is drágák. A szüleidnek magukat és téged kell ellátniuk elsősorban, ha van félretehető pénzetek, akkor örülj neki, hogy lesz talán életkezdéshez majd segítséged. Emellett tápot kellene neki venni, jó minőségűt. Akaratlanul is amúgy kiterjed a család többi tagjára a kutyatartás. A lakáson belül össze kellene szedni örökösen a szőrét, minden ruháról levakarni, állandóan söprögetni. Az állatok azért nem igazán lakásba valóak. Emellett, ha beteg vagy, vagy elutazol akármiért (pl. osztálykirándulás), akkor a kutya sétáltatása, ápolása az otthon maradt családtagokra hárul. Tudom, hogy nagy álom a kutya, de inkább a menhelyeket javasolnám én is. Ha gimis leszel, akkor a kötelező közösségi szolgálatot is végezheted akár menhelyen (vagy, ha már gimis vagy de még nem kezdtél neki). Emellett, ha egyetemre mész, esetleg másik városba, kollégiumba nem viheted a kutyát, albérletbe meg vagy tudod vinni vagy nem, de a kutyának a gyakori környezetváltozás sem jó, és az albérlet azért változhat, nővérem felől kb. 4x adtak el albérletet az egyetemi évek alatt, folyton költöznie kellett, ez nagyon egyedi, hogy kinek mennyire tartós, de eleve sok helyen nem engedik az állatot eleve. Én a helyedben befejezném a tanulmányait és a munkakezdés idejére elhalasztanám a kutyavételt.
2022. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak oltások kellenek, etetni is kell azt a kutyát és nem 150ft/kg sparos táppal, mert az állatkínzás kategória. 1000ft/kg felett kezdődnek a normális tápok, de a pedigree meg amit élelmiszerboltban kapsz, az szemét. Nekem kb 15k havonta a kutyám tápja, és akkor még nagyon olcsón megúsztam. Az évi 2 oltás kerül ennyibe, ha az megterhelő lenne a szüleidnek akkor miből etetnétek?

Na meg bármikor jöhet baleset, betegség, erre fel kell készülni és jó ha van félretett pénzed. 17 vagyok, de mindig van kb 150k-m amit azonnal a kutyára tudnék fordítani, és akkor még nem is kellett kérnem senkitől. Szóval meg lehet oldani, de a szeretet meg a törődés nem elég, amíg neked nincs pénzed, szüleid meg nem akarnak költeni rá, addig ne is legyen kutyád.

2022. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigi válaszokat, hát akkor valószínűleg még várok ezzel:(
2022. júl. 23. 10:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszelj mar hulyeseget, hogy csalta volna el a szomszed a kutyat? Ehhez minimum ket ember kellett, egy, aki odaadta, masik, aki befogadta.A szuleidnek nyug volt a kutya, rasoztak a szomszedra es ennyi. De inkabb ez, minthogy az utcan vegezze.


Az en kutyam is imadja az embereket, nagyon szivesen hazamenne meg a betorovel is, de a vilag penzeert nem adnam oda senkinek.

2022. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as, úgy volt, hogy a szomszéd elkezdte etetni, meg behívni magához, kanapéra engedni stb... De igazából jó ez így mert szükséguk van egymásra, és a szomszéd nagyon szereti a kutyust, csak azért megkérdezhette volna. Nem ellopta vagy ilyesmi, ne ilyenre gondoljatok!😂
2022. júl. 24. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!