Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem akarok őrző védőzni a...

Ha nem akarok őrző védőzni a rottweilerrel, akkor tenyésztő nem fog nekem kutyát adni?

Figyelt kérdés

Alap elvárás az őrző védő, vagy elég, ha bármit csinálok vele, pl futni meg úszni járnánk, engedelmes tanfolyamot elvégeznénk, szimatmunka van tervben.

Ha mondom a tenyésztőnek, hogy sokat foglalkoznék vele, mondom, hogy miket csinálnánk, de őrző védőt nem szeretnék, attól még adni fog nekem kutyát?


2023. jan. 1. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De fog adni, csak ezért nem szokás megtagadni. Ha mégis, akkor keres másik tenyésztőt
2023. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Valószínűleg olyan kutyát választ majd neked, aki alapból inkább hobbikutyanak alkalmas.


Bár a rotik között már nehéz igazán ösztönerőset kifogni, szóval valószínűleg még egy "munkavonalú" kennelbol is adnak kutyát, ha aktív életet biztosítást neki.

2023. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Ez sztem annyira igazságtalan lenne hogy az hihetetlen.

Ha mégsem ad kutyit keress másik tenyésztőt.

2023. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aktív életet élek, sokat mozognék, foglalkoznék vele.
2023. jan. 1. 16:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak mivel ez egy kifejezetten őrző-védő fajta, félek, hogy ha nem akarnék vele ilyen útra lépni, akkor nem adnának nekem kiskutyát.
2023. jan. 1. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem probléma, de hangsúlyozd ki mellé, hogy mást viszont csinálnál a kutyával. Ha csak annyit mondasz, hogy öv-zni nem szeretnél vele, azt is hiheti, hogy kompletten nem akarsz majd pénzt, időt, energiát szánni a kutyára.


Inkább amúgy a tenyésztők is azt szokták kiemelni, hogy kutyasuliba, engedelmesre ajánlott vinni az ebet, meg lehetőleg naponta sétálj vele.

2023. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Már van benne küllem vonal (sajnos), amelyik akkor sem lenne alkalmas az őv-re, ha te mindenképp azt szeretnéd. Ha hobbi kutya kell, keress küllem rotit.
2023. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Amstaffot vettem tenyesztotol es szerziben kikogotte,h nem orzovedozhetek vele. Nem vallalja a kovetkezmenyeit a halalos baleseteknek. Mert a kutya felreeeti a szitukat,amit ov kepzesen belenevelnek hibasan!!!!


Kocogni jarunk rendszeresen. Csupa izom a kutya.

2023. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!