Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust fogadjunk örökbe?

Milyen kutyust fogadjunk örökbe?

Figyelt kérdés

Szeretnénk örökbe fogadni egy kutyát. Kertes ház, a kert kb.300 nöl (minusz a ház alapterülete), de ebből reggeltől délutánig csak kb.150 nm lenne az ő birodalma, mert a munkánk miatt tárva nyitva a kapu, muszáj a kutyust elkerített helyre tenni, de szerintem 150 nm nem kevés. Kb.du 5-től az egész kertben garázdálkodhat, persze a szabályok betartásával :=). Rossz időben, hidegben - no meg ha éppen vágyik rá - bejöhet a házba, a földszinten a konyha kivételével bárhová, emelet tilos.

Gyerekek vannak, így valamilyen közepes termetű, békés, játékos, de megbízható, jó jelzőkutyát szeretnénk.


Szerintetek milyen fajták keverékét keressük, vagy éppen kerüljük el?


2010. okt. 2. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha bemész egy menhelyre, azonnal ki tudod választani a neked legmegfelelőbb kutyust, vagy ő választ ki téged! Bármilyet is viszel haza, szeresd őt annyira, amennyire ő szeret majd téged!
2010. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha elmentek a menhelyre és elmondjátok ezeket az elvárásaitokat biztosan tudnak olyan kutyust ajánlani, aki biztosan megfelelne nektek. Jobban jártok, ha már egy felnőtt (2-3 éves) kutyát választotok, mert annak már kialakultak a tulajdonságai, jelleme és így nem zsákbamacskát kaptok.

Sok sikert a kutyához, biztosan nagyon jó gazdik lesztek!

2010. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha megígéred, hogy nagyon fogsz rá vigyázni, akkor őt. [link] nekem ő az álomkutyusom szívesen örökbe fogadnám akár holnap de nem tehetem meg még sajnos:(


Vagy ők:

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon köszönöm nektek a kedves válaszokat és a linket! Panka tényleg tündéri, de Jamie is megdobogtatta a szívünket. Pont ilyen kis huncut rosszcsontot keresünk. Még összeül a családi kupaktanács, aztán döntünk, hogy kit látogatunk meg (bárcsak mindkettőt el tudnánk hozni, de sajnos csak egy kutyusra van lehetőségünk). Remélem, mi is tetszeni fogunk a kiválasztottunknak!

Csak Bp. és kb.50 km körzetében tudunk keresgélni, közvetlenül Bp. mellett lakunk, úgy tudom ennél sokkal távolabbra nem is adnak örökbe kutyát.

2010. okt. 2. 18:04
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha menhelyről hozol kutyát akkor belépéskor ki fog nézni a kutyád.
2010. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem vecsési vagy véletlen kedves kérdező??:D
2010. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
20:16-osnak: nem, nem vecsésiek vagyunk :=)
2010. okt. 2. 21:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha Eger környékiek vagytok, akkor szívből ajánlom az Állatok nevében egyesületet, a honlapjukon sok helyes kutyust találtok.
2010. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jaj, most látom h Bp környéke. Hát, akkor az Illatos úti menhelyet javaslom
2010. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az illatos nem menhely, hanem sintér. Persze onnan jobb menteni, mert altatás elől mentesz, de ott nem sokat segítenek, bármelyik kutyát odaadják bárkinek. Menj ki a Noéba inkább szerintem, ők maximálisan körültekintőek.
2010. okt. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!