Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan aludhatnánk végre a...

Hogyan aludhatnánk végre a kölyök lutya mellett?

Figyelt kérdés

5 napja hoztul el egy menhelről a 3 hónapos kutyust, az első 2 nap még oké hogy sírni fog kicsit éjszaka, de az hogy végig ordítja az éjszakákat és egy percet nem lehet tőle aludni, az már kicsit sok. Kertes házban vagyunk, de bent lakik velünk a házba, ezt is szeretnénk, de nem akarunk vele aludni, azért sem, mert az emeleten alszunk, onnan ugye meg nem tud lejönni segítség mélkül, le esne. Nap közben az egész alsó szinten szaladgál, de van hogy elzárjuk, de akkor az előszoba és a konyha az övé, ha hallja hogy ott vagyunk nem hisztizik, de estére amikor felmegyünk olyan ricsajt csinál, egyszerűen füldugóval is lehetetlenség aludni. Lassan már nem bírjuk ezt. Estére minden van neki, kikészítve pelenka, játékok, kiságy ahol amúgyis alszik, meg minden estére 2 felső tőlem és a páromtól hogy érezze a szagunk, volt hogy nyugtató zenét raktunk be neki.

Nem tudom màr mit csinálhatnánk még. Úgy megyek fel aludni hogy megsétáltazom egy óràt, játszok vele egy csomót, szóval ki van fárasztva rendesen, alszik 2 órát aztán éjféltől reggelig tolja a műsort. Valaki segítsen hogy mi az amit lehetne csinálni ezzel a helyzettel.



2023. jan. 3. 00:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%

Ha ő nem meget fel, menjetek le ti ideiglenesen.

Azért sír, mert egyedül van. Ilyen egyszerű.

2023. jan. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%
Majd abbahagyja, ha megszokta, hogy reggel újra jöttök. Azért ez nem egy gyerek, hogy zene meg aludjon mellettetek.. Kutyakent kéne kezelni, akkor úgy is viselkedne
2023. jan. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

3 hónapos baba kutya. Egyedül van. Ennek nem az a megoldása, hogy sok órára egyedül hagyod, hogy majd megszokja.


Menj le, aludj lent vele egy ideig, amíg megszokja ezt. Nem 3 és nem 5 nap alatt szokja meg az új élethelyzetet és új rendszert. Majd 5-6 hét múlva panaszkodhatsz, ha még mindig gond van.

Napközben miért nem szoktatjátok az egyedüllétre? Miért csak este van ilyen elvárás?


A szobakennelen gondolkozz el, rengeteget tud segíteni a pihenés tanításában és az egyedül hagyás megszokásában. De az sem úgy, hogy behajítod és ott hagyod. Ez munka, tudatos tanítás és idő.


Miért nem néztél ezeknek utána korábban? Ha nem megy, miért nem hívsz ki most házhoz járó kiképzőt?

2023. jan. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
8%
Vidd vissza vagy tedd ki az udvarra es csinaljatok gyeretek helyette ..
2023. jan. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
7%

Kár volt #6-ot lepontozni, kérdező valóban nem készült fel "kutyából".

#9 viszont vagy tudta vagy ösztönből csinálta helyesen, amit tett.

2023. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

5 nap meg semmi. A mi 4 honapos kutyank is nagyon ragaszkodo volt az elso honapban, az elso heten meg pisilni sem tudtam nyugodtan menni.


Szoktassatok napkozben is egyedullethez, es esetleg fokozatosan valtsatok ejszaka kulon szobara.

2023. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
9%
"alszik 2 órát aztán éjféltől reggelig tolja a műsort": Azert eszrevehetned egy kicsit magadat. Te panaszkodsz, hogy csak napi 4-5 orat tudsz aludni a kutya miatt, kozben meg a kutya (egy fejlodesben levo kolyokkutya!) alig napi ket orat alszik, es elozoleg meg szandekosan jol le is farasztod. O meg jobban ki van merulve, mint te, es meg te szidod, hogy tolja a musort?
2023. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

5 nap telt el. Mi lesz veled kerdezo hetek mulva? Mert ez meg egy darabig ilyen lesz :D

Kolyokkutya, sajnos ezzel jar. En amugy szemely szerint kitartanek ennel a modszernel, mert en is elkovettem azt a hibat, hogy nagyon sajnaltam a kutyat es akkor magamhoz vettem a haloszobaba. Oke, a sajat helyen aludt,nem az agyamban es csond volt vegre, de aztan meg ha ki akartam zarni este a szobabol, mert hat na, bizonyos dolgokat nem akartam, hogy nezzen, akkor orditott. Es ugyanugy ki kellett szoktatnom a halobol is, kezdhettuk elorol az egeszet, szoval megszivattam magam azzal, hogy az elejen nem tartottam ki.

2023. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
34%
Tegyél be egy polódot amit nem sajnálsz ,hogy érezhesse az illatodat rajta,ez megnyugtató lehet számára.
2023. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
82%
Mivel kölyök, így természetes, hogy vágyik az ember vagy valaki ismerős közelségére és fél az egyedülléttől. Valószínűleg a menhelyen is volt vele valaki, tesók, mamakutya, stb. akivel összebújhatott, vigyázott rá. Teljesen új még neki a helyzet, szóval szerintem is, ha azt szeretnétek, hogy lent aludjon és semmiképpen sem vinnétek fel, akkor aludj lent vele pár éjszakát, hogy megszokja, az az ő helye és ott biztonságban van. Viszont ez is hosszú folyamat, nem egyik napról a másikra működik, szóval öt nap után ne várd el tőle, hogy csendben maradjon mintha minden rendben lenne. Ez körülbelül olyan, mintha egy kisgyereket először hagynál ott egy idegen helyen teljesen egyedül, úgy hogy nincs ott semmi ismerős neki.
2023. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!