Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya mellett hogyan tartjátok...

Kutya mellett hogyan tartjátok rendben a lakást? És a kutyát?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy milyen praktikáitok, bevált módszereitek vannak arra, hogy benti kutya mellett is tisztaság, jó illat legyen a lakásban.
2022. aug. 31. 17:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Lábtörlés, takarítás, fürdetés.
2022. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Milyen gyakran fürdeted a kutyát? A takarítás az porszívó +felmosás ebben az esetben?
2022. aug. 31. 17:57
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi különös. Heti 2x porszívózom és felmosok. Ágyat, kanapét is leporszívózom mindig, mert felmehetnek. Kutyák mancsait minden séta után vizes ronggyal megtörlöm mielőtt bejönnek, így nem hordják be a koszt. Heti 2x fésülöm, 2 havonta fürdetem őket.


(Rövidszőrű, kistestű kutyák)

2022. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk volt kutyánk, de én nem értem miről beszéltek. Mindig tökéletes tisztaság volt (anyámék rendmániásak), átlagos mennyiségű takarítás mellett (heti 1 porszívózás max, nem naponta meg ilyen beteg dolgok). A kutya rendszeresen volt fürdetve, esős időben a lábai le lettek mosva, mielőtt bejött a házba. Soha nem volt büdös a kutya, soha nem volt kutyaszőr ill. kutyaszag a lakásban. Persze ágyra, bútorra nem jöhetett fel.
2022. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Heti kétszer porszívózom, semmi extra. Ez inkább tulajfüggő, valakinek két szál kutyaszőr is rendetlenség, másnak a két centi vastag réteg is tiszta még.

Én nem foglalkozom vele annyira, én tisztában vagyok vele és elfogadom, hogy a kutya a valagát nyalja és utána odajön a képemet megnyalni, ez van. Minek csináljak labortisztaságot a házban ezek után. Még így is tisztább a segges szája, mint mikor hazaérek bevásárlás után az emberek által összetapogatott cuccoktól.

2022. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Megállás nélkül porszívózni kell, ez a titka, illetve heti 2x át kell húznom az ágyneműt. Kutyákkal alszunk, de hófehér a huzat, ha nem tudom épp tökéletesen letakarítani a mancsaikat, egyből nyomot hagy.


Használunk illatosítót, de ezt kutyát függetlenül, a kutyák tiszták, nincs szaguk.


16 éves lesz a beagle-mixem, elég nagy rutinom van, senki nem mondaná meg hogy kutyás lakás, ha levinném őket és eldugnám a táljukat.

2022. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap porszívózok, heti 2x felmosok. Kinti-benti nagytestű kutyáim vannak, előszoba a tranzitzóna, ott száradnak, ha vizesek, nem mosogatom őket, csak egy törcsivel csutakolok, ha nagyon koszosak. Szőnyegünk nincs, a kanapé bőrből van, fotelba, ágyunkra nem jöhetnek (kanapéra igen).

Fésülöm őket, ha megkezdik a vedlést, de más kozmetikázást nem igényelnek.

2022. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok, igen, amit a 7. ír még fontos, hogy eleve olyan a lakás berendezkedése is, hogy itt kutyák élnek. Laminált parketta vagy járólap van mindenhol, nincs padlószőnyeg, nincs szőnyeg, könnyen, gyorsan takarítható minden felület.
2022. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nekem shibám van, akinek kb állandóan hullik a szőre, a fő védlési időben naponta 2x kell kb porszívózni, és már a porszívó is tönkremegy lassan😀 gondoltam beszerzek egy robotporszívót, ami fel is most, csak aggódom, hogy nem fogja bírni szusszal😀

Köszi a válaszokat

2022. aug. 31. 18:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem egy electrolux akksis porszívót, ezzel tényleg csak atszaladok a lakáson két nagy porszivozas között. Mostani álmom egy bissel crosswave petpro, de nincs rá keret.
2022. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!