Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben az ivartalaní...

Ebben az esetben az ivartalanítás mellett döntenél?

Figyelt kérdés

A kutyusról: 8 éves, mentett bichon, egészségügyi indoka nincs, szaporítási szándék szóba sem jöhet, véletlenül sem, lakásban tartott, felügyelet nélkül nem találkozik más kutyával.

Ma konzultáltam az állatorvossal, hogy mit tanácsol, a következőket mondta: szerinte nincs szükség már egy plusz stresszre, egy műtétre az ő korában, mivel sem egészségügyileg, sem pedig viselkedés szempontjából nem indokolt (nem agresszív sem állattal, sem emberrel, nem zavar, hogy jelölget stb). Megelőzésképpen hasznos lehet, de ő nem javasolja.

Szóval a kérdés az, hogy vállaljam be vagy nem érdemes?



2022. okt. 5. 23:55
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat kimaradt, hogy kan :)
2022. okt. 5. 23:58
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Azért van kockázata ha marad (pl. here daganat).
2022. okt. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és hogy indokoltad. Kérlek, ha válaszoltok, írjátok meg, hogy miért igen vagy nem, a legjobbat szeretném neki, de kicsit el vagyok veszve a témában :(
2022. okt. 6. 00:04
 4/28 anonim ***** válasza:
75%
Semmit nem jelent egy allatnak, ha ivartalanitjak. Ugyanis fogalma sincs rola, hogy egyaltalan tortent valami. Viszont sokkal egeszsegesebb lesz, es nem fog azon stresszelni, hogy juj ott egy tuzelo szuka. Nyugodtabba valik. Szoval nem ertem az allatorvosotok furcsa hozzaallasat.
2022. okt. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Az állatorvos a kora miatt nem javasolta legfőképp
2022. okt. 6. 00:07
 6/28 A kérdező kommentje:
Meg a műtéti beavatkozás miatt, már egy oltástól úgy reszket szegénykém, szó szerint be kell húzni az ajtón, sajnos rossz állapotban hoztuk el és egy éven belül minden is utól érte őt, babéziától kezdve foghúzásig, mérgezésig minden... Kórházban is volt, gyógyszerre is allergiás rohamot kapott, nehéz év volt neki
2022. okt. 6. 00:11
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Minek? Aztán ha történik valami - az állatorvos csak tán jobban felkészült szakmailag, mint a gyakori népe - lehet szidni magadat, hogy nem kellett volna. A heredaganatnak igen csekély a kockázata a műtéti kockázathoz képest.
2022. okt. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

En ertem, de gondolj bele, hogy ivartalanittatni egyszer kell csak. A masik viszont ujra es ujra stresszeli.


Nekem mondjuk mindegy, mit csinalsz a kutyaddal. De nem mindig van igaza az allatorvosnak mellesleg. O sem tevedhetetlen.


Mindegy, irhatnam a tapasztalatokat a kutyainkrol, te az allatorvosodat ismered, benne bizol.

2022. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%
8 évesen még nem öreg, 10+ már inkább kockázatos az altatás. Ha van vele tapasztalatod, és úgy ítéled, hogy a párzási időszakokban sem bolondul meg, akkor azért úgy gondolom, hogy egy ilyen pici lakásban tartott kutyát nem feltétlenül kell.
2022. okt. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
8 éves kutya, pláne kistestű nem idős! Szerintem keress fel egy másik orvost, mert a jelenlegi azt sem tudja, hogy milyen kor számít idősnek egy kutyánál...
2022. okt. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!