Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya vagy két kutya?

Egy kutya vagy két kutya?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtunk menhelyről egy közepes testű kölyköt. Most már 10 hónapos, imád játszani és van benne kakaó. Kertesházban élünk jelenleg, de a kert ellenére mindennap elmegyünk vele sétálni 1.5 órakat, vagy kimegyünk a futtatóba tudjon a többi kutyával játszani. Amikor itthon vagyunk, szegény unatkozik, fekszik és csak bambul előre... sajnos 0-24ben nem tudunk vele foglalkozni mert van egyéb más ezeregy teendő. Napok óta azon gondolkozunk, hozzunk mellé egy másik kutyát, akivel ha elmegyünk itthonról, nem érzi egyedül magát, és napközben is tudnak játszani együtt. Igen, tudjuk dupla költség, az anyagi részét megoldjuk. De nyilván tartunk is kicsit a dologtól mert mégnagyobb felelősseg, kötöttség lesz.

Nehéz döntes.


2023. jan. 3. 08:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
10 hónapos a kutyád, lehet még várnék egy másik kutyával. De amúgy nem biztos, hogy játszani fognak. Nekem pl. volt egy kutyám, aki mellé pár évesen hoztunk egy kölyökkutyát. Játszottak egymással, de nem olyan sokat, később meg egyáltalán nem. Aztán az a kutyám sajnos elhunyt, és később örökbefogadtunk egy új kutyát. Na, az új kutya, és a másik kutyám imádnak játszani, pedig az örökbefogadott is ilyen 5-7 éves körül lehet, a másik meg 9. Sokkal többet játszanak egymással, mint a régebbi "párosítás". D
2023. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 azért nem kell ezt ennyire túldramatizálni. Nekem a 6 hónap mellé jött egy 2,5 hónapos. Ugyanúgy kötődnek hozzám is, bújnak, az ölemben alszanak, hozzák a labdát, hogy dobáljam. Annyi a különbség, hogy egymással is szoktak birkózni, játszani, de nem néznek engem levegőnek és hallgatnak is rám.
2023. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11-es vagyok.


Véletlen előbb elküldtem.

De amúgy ugye nem tudhatod előre, hogy fognak-e egymással játszani, de ettől függetlenül szerintem még egy kutya jó ötlet lehet, viszont lehet várnék még vele, illetve csak akkor vegyetek csak még egy kutyát, ha tényleg akartok, ne azért, hogy a másik ne legyen magányos. Amúgy az én kutyáim szeretnek együtt feküdni és együtt bambulni délután, szóval na, van amikor rájuk nézel, és úgy tűnik, mindkettő unatkozik, és na, sokszor nem kezdenek el játszani egymással, hanem ők is csak vannak egymás mellett, nem érdekli őket a másik.

2023. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*6 hónapos mellé
2023. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10: nem úgy tűnik, szerintem üldözesi mániád van
2023. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
95%
Amennyit akarsz. Csak legyen mindere elég idő, energia, pénz. Ezt meg csak te tudod megállapítani, te ismered a körülményeid.
2023. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

15 nekem nincs, ez csak rapasztalat. Csak már milliószor olvastam itt, amikor a mindentjobbantudó „elméleti“ kutyatartók beleállnak mindenkibe, hogy neki nem való állat.


Meglepett, hogy most nem került egy sem elõ. Biztos lekapcsolták a netet a panelban.

2023. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!