Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának miért nem szabad ásni?

A kutyának miért nem szabad ásni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 08:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

mert így nem szép a kert a gazdának


bizonyos mennyiségű ásás normális (pl egy vacok kialakítása), de az ok nélküli "rombolás" unalom, szorongás jele lehet. Nem az ásást kell megszüntetni, hanem az azt kiváltó okokat

2023. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem, ha meglenne a kontextus, te is tudnád a választ...


A kutyának semmi baja nem lesz az ásástól, azért szokták tiltani a gazdák, mert ezzel szétbombázzák a kertet, megölik a növényeket, ha kis lyukakat csinálnak, simán kitörheti benne bármelyik ember a lábát és igazából közterületen ugyanez az indok.

2023. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
41%
Miért ne lenne szabad? Ösztönös magatartás. A kutyatartók feleségei nem szeretik, a férjek meg lusták megnevelni, hogy hol nem szabad.
2023. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
57%

Mi mindig is engedtük a kutyánknak, hogy ásson. Eddig három kutyám volt, közülük csak az egyik szeretett ásni, de neki meg volt néhány hely az udvarban ami kifejezetten az ő része volt, igazából afféle homokozó volt számára. Általában tényleg csak ott ásott, nem igazán kezdett el az udvar többi részében ásni. Illetve amikor ásott, általában akkor is nyáron, hogy aztán befeküdhessen a lyukba. Tény, hogyha egész nap ás a kutya, az valószínűleg nem jelent jót, mert akkor úgy tűnik nagyon unatkozik, nincs vele eleget foglalkozva. Illetve sokan nem szeretik, ha ás a kutya, mert ugye a növények, meg minden.. viszont mi alapból a virágokat olyan helyen tartottuk, ahol a kutyánk nem érte el. Most pedig két, egyáltalán nem ásós kutyám van.


Szerintem azzal nincs baj, ha ásnak, csak ha egész nap ásnak, akkor valószínűleg annak az oka pl. az unatkozás, ami nyilván nem jó.

2023. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
17%
Na vajon miért te nagyokos?
2023. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
Tacskó keverékem van, szeret ásni, de csak nagyon picit hagyom neki, ami jelentéktelen mértékű, mert egy gödörbe bárki beleléphet és simán sérülést okozhat... én is léptem már gödörbe a parkban és nem volt kellemes. Nem is látható, ha benövi a fű.
2023. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%
Mert senki se akarja hogy tönkretegye a kutya a kertet. Pláne hogy a rengeteg ásás az unalom és a neveletlenség jele
2023. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
De én nem a kerti kutyàkról beszélek, hanem a sétáltatàs közben egy kis dombról.
2023. jan. 4. 10:44
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

Honnan tudjuk hogy miről beszélsz ha le se írod?


Továbbra is azert mert jó lenne nem tönkretenni és balesetveszélyessé tenni a köztereket.

2023. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
33%
Mi ez a kérdés 😂😂😂
2023. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!