Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kölyök kutyának...

Hogy lehet a kölyök kutyának nemet mondani? Mármint hogy lehet megértetni vele, hogy nem szabad bizonyos dolgokat csinálnia?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtunk egy kiskutyát. Nem volt még soha kölyökkel dolgunk igazából, a másik kutyánk szintén örökbefogadott, csak őt eleve felnőttként fogadtuk örökbe, így nem volt szükség ilyen nagy fegyelmezésekre. Pláne hogy ő elég félős, nem csinált soha semmi rosszat. Az új kutyus nagyon aranyos egyébként, imádjuk, de iszonyat rossz :D Harapja a kezünket, lábunkat, persze csak játékból, de egy idő után nagyon beindul, és mindenünket harapja amit ér. Hiába mondjuk erélyesen, hogy nem szabad, ilyenkor oda se figyel ránk. Van erre valami jó taktika? Meg amúgy olyan helyekre is felugrál, ahonnan ha leesik nagyon nagyot eshet. Szétrág dolgokat, amivel nem is igazán van baj, mert ez nyilván természetes egy kölyöknél, inkább az egészségéért aggódunk nehogy lenyeljen valamit.

Vajon idővel kinövi ezt? Van valami bevált trükk erre, hogy hogyan lehet megtanítani neki, mi az amit szabad és mi az amit nem? Persze tudom, rengeteg türelem kell ehhez, nem fog egyik napról a másikra menni.



2022. ápr. 15. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha harapdál, erélyesen szólj rá és húzd el a kezedet, hagyd abba vele a játékot. Adj neki valami játékot helyette, amit rágcsálhat. Az enyémek így kb. 2 hét alatt le is szoktak a harapásról, pedig az egyik még a fülemet is folyton harapta izgalmában🤣


Ha valahova nem mehet: ha arrafele megy, finoman ellököd onnan és mondod neki, hogy NEM. Ezt addig ismételd, amíg fel nem adja a próbálkozásokat. Ugyanez igaz arra is, ha valamit nem szabad rágnia. Vedd el tőle, szólj rá erélyesen. Ha nem tudtuk épp figyelni rá, akkor érdemes szobakennelbe zárni, nehogy kárt tegyen saját magában.

2022. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Adkeizaal ***** válasza:
85%

Legyen játéka amit rághat és dicsérjétek amikor azt rágja ha mást rág lóbáld előtte a játékot, hogy az érdekesebb legyen, harapdálásnál ugyanez, ha kezet vagy titeket harapdál, kicsit sem hagyod rászólsz és kivonod magad a játékból ha nem sikerül rávenni hogy inkább a játékot harapja, jàtszatok kötélhúzósat vagy pokróccal de ne a kezedre fogjon rá.


Következetesen, ha nem tetszik hogy harapdálja a kezed sose engedd neki. Megfogja érteni.

2022. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Mennyi idos? Rágni 4-5 honapos koraig fog, a kerdes hogy a sajat cuccait, vagy minden mast is, a mienknek volt 2 tucat jateka, ragoka, kotel, labda, pluss, meg 600 bot, megis a napozoagynak esett neki. Aztan kinőtte, amit tudsz, tegyel olyan helyre amihez nem fer hozza. Ha rajtakapod, tiltod neki, gyorsan megtanuljak mi az a "nem szabad", de szeretik feszegetni a hatarokat.
2022. ápr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Harapás:

-szólj rá hogy NEM , hagydd ott

-fogdd be a száját

-harapd vissza

-jajjgass(áúúú)

Próbáld ki hátha valamelyik beválik

Rágás:

-bot/kávéfabot

-igazi csont/préselt marhabőr csont/marhalábszárcsont

-ha valamit rár: HŰ, NEM SZABAD, FEJEZD BE esetleg csapj a fejére

-add oda azt amit rághat

2022. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%

Hiába rossz pontozzátok

Ez az igazság,nem értem miért kell ilyen bunk@nak lenni!

Most komolyan miért nem hasznos, miért a pirosat kell nyomni?

Ti @@@@@

2022. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Jaa csak szólok mielőtt aszt hinnétek én csak 4 est írtam.

Az 5 öst nem én

2022. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12%

Szia! Írj privátban segítek mindenben.

Nem fogok ide mert minden baj

.

Amúgy 4 vagyok

2022. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!