Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök rotit úsztathatok? Jó...

Kölyök rotit úsztathatok? Jó az a mozgásforma kölyökkorban?

Figyelt kérdés

Nem akarom túlterhelni, úgy tudom, hogy az úszás kifejezetten jót tesz még ízületi bajos öreg kutyáknak is. Kétnaponta vinném, legalább addig, amíg futtatni nem szabad. Másik napokon kis séta meg másik kutyákkal szabad tempójú és mennyiségű kergetőzés, birkózás.

Ezen kívül folyamatosan tanítanám, nevelném, az fejben is lefárasztja, meg hát amúgy is kell.

Mennyi idős korától vihetem lassú tempóban kocogni? 2?



2023. jan. 7. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet vinni úszni, de télen ne, mert meg fog fázni.
2023. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, télen nem, csak tavasztól őszig.

És amelyik napokon nem megy úszni vagy amikor egyáltalán nem lehet, mit és mennyit lehet még mozogni vele, ami lefárasztja, izmosítja, fejleszti, de nem túl megterhelő és nem lesz baja tőle?

2023. jan. 7. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kölyöknél nem a "lefárasztja, izmosítja, fejleszti" a lényeg. Nem kell még konkrétan építeni a kutyát. Látni fogod a séták során, hogy mit és mennyit fogad szívesen a kutya, ezt kell megadni, kölyökkorban ennyi. Sok játék kell neki, ahol ha a kutya elfárad, elfekszik, és pihen, te meg hagyod. Jók pl. a pecázós játékok, az apport stb.

Lehet úsztatni, de oda kell figyelni. Fontos az is, hogy erős immunrendszerű kölyköt szabad csak úsztatni, mert könnyen kaphatnak pl. húgyúti fertőzést, giardiát (hogy csak a legegyszerűbb, legközvetlenebb verziót említsem). És az úsztatást is csak ésszel, mértékkel! Kölyökkorban semmit nem erőltetünk.

Minden kutya más, a fejlődésük alapján is mások. Ha karcsún tartod, és egy könnyebb csontú szukáról van szó, akkor őt hamarabb el lehet kezdeni szervezettebben mozgatni kamaszkorában, mint egy lomhább, nagy csontú, vagy épp "szétesett" kant. Tényleg egyede válogatja.

2023. jan. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor heti 2x viszem csak.

3 hónaposan, amikor megvannak az oltásai és vihetem kutyaoviba játszani, akkor gondoltam elkezdeni úsztatni.

2023. jan. 8. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!