Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszunk?

Milyen kutyát válasszunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A férjemmel fél év múlva szeretnénk egy kiskutyát. Megegyezni viszont nem tudunk a fajtáját illetően... ami adott: 8 hós kisfiúnk / hatalmas kert / egy itt lakó örökgyerek Mudi kutya (Ő édesapámé, kétgenerációs a házunk, őt ő gondozza).

Én hasonló kutyát szeretnék: játékos, szeressen sétálni, a gyerek tudja "nyúzni", hosszú/ félhosszú legyen a szőre, legyen közepes termetű, számomra rendben van az örökbefogadás. Ausztál juhász, siba inu, ami és amihez hasonló kutyusokra gondoltam. A párom ezzel ellentétben: nagytestű, rövidszorű, lusti, kevés mozgást igénylő kutyát szeretne pl.: bullmasztiff, nem szeretne örökbe fogadni. Neki a nyomott fejű, nekem a hosszú orrú kuytusok tetszenek... szóval teljes ellentmondásba vagyunk. Egyébként tulajdonságra én egy folyton menő, sétálni, játszani imádó ember vagyok, a férjem jobban szeret tv-t nézni, és kirándulás helyett étterembe menni... nem szeretnénk több gyereket, de a családunk egy kutyával lenne teljes. Tudnátok tanácsokat adni, hogy egyezzünk meg? Vagy esetleg volt már valaki hasonló cipőben? Ti milyen kutyát ajánlanátok?


Köszönöm előre is nektek!


2023. jan. 8. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Volt már valamelyikőtöknek saját kutyája, amit ti gondoztatok, tanítottatok, neveltetek? Kinti vagy benti lenne?
2023. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Csak annyit, hogy a shiba inu PONT nem kedveli túlzottan a gyerekeket, a "nyúzást" pedig kifejezetten nem. Zárkózott, maguknak való kutyák többnyire.

Az nagyon nem mindegy, hogy kinti vagy benti kutyát akartok, hordanátok-e (legalább kezdetben) kutyaiskolába, mennyit tudtok vele sétálni, milyen más foglalkozást terveztek még vele...

Ezek nélkül, csak a külső alapján választani valószínű kudarc lesz a kutyának és nektek is.

2023. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
2 kutya?
2023. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Ha fontos szempont hogy nyúzható legyen, akkor egy Labradort javasolnék. De csak akkor ha bejárhat majd a házba is, mert nagyon fontos nekik hogy a családdal lehessenek. Bár ez szerintem a legtöbb kutyának fontos.

Shiba inut gyerek mellé semmiképp... Eléggé kiszámíthatatlanok.

2023. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cubina ***** válasza:

Golden retriever, labrador, amire ráillenek az úgymond „követelményeid".

Nagyon jámbor, szeret játszani, imádja az embereket, gyerekeket, nyugodt, nagyon okos, jól tanítható, szereti a mozgást, játékot, túrákat, de nem követeli ki, nem gyűlnek negatívan össze a fölös energiák, ha nem szalad állandóan. Mindkettő imádja a gyerekeket, családot, a retriever kicsit nyugodtabb, érzékenyebb, hosszú szőrű, a labrador rövid szőrű, a hangos környezet, visító gyerekek sem hozzák ki a béketűrésből. Szeretnek szocializálódni, barátkozni a többi kutyával, illetve jól kezelik a hebrencs kutyákat is, nem támadnak vissza.

Ugyanezek a bullmasztiffról nem mondhatók el. Nehéz kezelni, nevelni, makacs, önfejű és szerető, de szigorú nevelést, feladatokat és nagy sétákat igényel az energiái levezetéséhez. Tehát nem fog ott feküdni a párod lábánál a nap 24 órájában, végrehajtva minden utasítást.


Sajnos a férjeddel kompromisszumot kell kötnötök, hacsak nem találtok egy olyan keverék kutyát, aminek se rövid, se hosszú az orra, lusta is meg szalad is, de ilyen nem nagyon létezik.

Minél rövidebb, tömzsibb az orra egy kutyának, annál több problémája légúti problémája lehet, tehát ha sokat fog szaladni, labdázni, túrázni, stb., akkor nem ajánlatos a tömzsi orr, mert fulladni fog.

2023. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!