Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszunk kutyát egy...

Hogyan válasszunk kutyát egy alomból?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig nem sok sikerrel választottunk kutyát, pedig azt hittük a módszereink, meg az ismereteink már elegek ahhoz, hogy kutyát válasszunk.

A csípődiszplázia alapbetegség, amit nem tudunk kerülni valamiért.

Volt olyan kutyánk, amelyiknek idegi problémái voltak.

Tudnátok személyes tanácsot adni, hogy mire figyeljünk, mikor majd idén is kutyavásárlásra adjuk a fejünket?


Amúgy ezekkel együtt is szerettük őket, hosszú kort éltek meg, egészen addig, ameddig a csípőjük bírta, de nem akarok még egy kutyát, amelyiknek egész életében kín a mozgás, pedig látszik rajta, hogy szeretne menni.

Plusz így kimaradt az életünkből a kutyás sport.



2018. ápr. 12. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Rendes tenyesztotol kell venni a kutyat, ahol szurtek a szulok a diszplaziara. Igy ellehet biztosra kerulni a betegseget.

En amugy mindig elmondom a tenyesztonek, hogy mit tudunk biztositani a kutyanak, a napi rutint stb., es ez alapjan kivalasztotta a nekunk valo kutyat, ami tokeletes, hisz o mar tudja, hogy milyenek a kutyusok mire elvihetoek lesznek.

2018. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak mentes szülőktől vegyél kutyát és azt is megnézhetnéd, hogy hol csinálták a szűrést.

Még nagyobb biztonság, ha megismételt alomból lesz a kölyök, igy láthatod, hogy a testvérei milyenek lettek és ez egy jó viszonyitási alap.

Kérd a tenyésztő véleményét, hogy melyik kölyköt válaszd, ha sportolni szeretnél vele.


A diszplázia lehet, hogy miattatok alakult ki, pl a kölyökkori túlzott terhelés, lépcsőzés miatt.

2018. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp hivatalos tenyésztőtől vegyetek kölyköt ha egy bizonyos fajtát szeretnétek. A diszplázia mentes szülők kölykeinél is előfordulhat sajnos, de vigyázni kell, mert egészséges kutyán is kialakulhat túlzott fiatalkori terhelés hatására. Attól is függ, hogy az adott fajta mennyire hajlamos, de a nagytestűeknél fajtától függetlenül elég gyakori sajnos.

A jó tenyésztő segít a céljaitoknak megfelelően kiválasztani a kölyköt, ő már sok almot látott, és születésük óta ismeri a kicsiket. Jó eséllyel megtalálja a hozzátok leginkább passzolót.

A kiskutyát szerződéssel és garanciával kapod egy jó kennelből. Ha probléma adódna a tenyésztő segít orvosolni, vagy akár adhat egy másik kölyköt is. Sportra szánt kutyával derékbe törhet minden terv egy esetleges diszplázia esetén, így sokan élnek ezzel a lehetőséggel, ha előfordul valami ilyesmi.

2018. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésből nem fogod tudni megmondani, hogy melyik kutyának milyen baja lesz. Azt teheted, hogy megbízható kennelből (nem szaporítótól!) veszel, ahol szűrve vannak ezek az alapbetegségek. De még így is vannak olyan betegségek, amik a tartástól alakulhatnak ki, az ellen nyilván neked kell tenned.
2018. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kizárható, hogy miattunk lett diszpláziája, mert 1 órát voltak sétáltatva és sose voltak kitéve extrém terhelésnek (pl.bicikli mellett futtatás).

Hát persze ezek adottak.

És mondjuk mi alapján választjátok ki, hogy mondjuk sok egyforma kutyus közül nektek pont az kell. Csináltok ilyen személyes teszteket? Úgy értem apa mesélte, hogy ő tapsolt vagy valami erőteljes hirtelen hanghatásnak tette ki őket, ami adott esetben megrémiszthette őket. És amelyik kutya nem bújt el vagy nem ijedt meg, hanem kíváncsi maradt, akkor őt választotta. Szóval ilyenekre gondolok. :)

2018. ápr. 12. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek kölyök tesztek, de ezek nem olyan megbízhatók. Néhány tenyésztő is szokta tesztelni a kölyköket, de szerintem nem ebből vonható le a legjobb következtetés. Ne küllem alapján válassz én azt tanácsolom. Sokszor van, hogy azt a kicsit viszik el aki először odamegy hozzájuk, "kiválassza" őket. Ezzel általában a legbátrabb, esetleg legdominánsabb kölyök kerül hozzájuk. Van, hogy pont ilyen kutyát keresnek a gazdik, de mi van, ha egy nyugis kutyát keres az illető, esetleg első kutyája lenne és még tapasztalatlan? Tehát én továbbra is a tenyésztő segítségét kérném. Az elvárásaidnak megfelelően (pl. legyen szuka, legyen fekete fehér) kiválasztja azt a néhány kiskutyát, aki a céljaidnak szerinte leginkább megfelelne. Ezek után találkozhatsz többször ezekkel a kölykökkel, miközben te és a tenyésztő is figyeli a reakciókat például.

Úgy vettem észre az ismeretségi körömben, hogy a tenyésztő által választott kiskutya mindig bevált. Ő születésüktől kezdve ismeri őket, nem csak 1-2 óra alatt vonja le a következtetéseket. A teszteket is sok minden befolyásolhatja, mi van ha a legbátrabb kölyök éppen álmos/teleette magát? Lehet, hogy ő fog tűnni a legnyugodtabbnak, miközben nem ez az alaptermészete.

2018. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
OO értem köszönöm! :)
2018. ápr. 12. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

# 5/7 Időpont ma 17:38:


Hogyan választok a sok közül? Hát úgy, ahogy leírtam. A tenyésztő papírral tudja bizonyítani a szűrési eredményeket, tehát miután ránézésre belőttem, hogy melyikek tetszenek, megbeszéljük, hogy mi van a szűrésükkel és megmutatja. Egyébként a tenyésztő ismeri a kölyköket születésüktől fogva, tehát a végső döntést az jobb rábízni. Ha elmondom neki, hogy milyen tulajdonságú kutyát akarok, akkor ő tudni fogja, hogy melyik kölyök való nekem.

2018. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nem is lehet választani, a tenyésztő dönti el melyik kutya való neked.
2018. ápr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!