Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor a kettő közül...

Most akkor a kettő közül melyiket válasszam?? Kétségbe vagyok egy kicsit esve

Figyelt kérdés

Éppen kutya választás/vásárlás előtt állok, kinéztem kettőt két nagyon eltérő és nagyon ,különböző kutyát.

Az egyik az a BERNÁTHEGYI amit világ életemben akartam de mivel a szüleimnek sosem telt rá ezért csak álmodoztam egy olyan kutyáról ,de most hogy dolgozok meg tudom venni,meg spóroltam egy kis pénzt

(236 000 Ft ) mindig is szerettem volna egy olyan kutyát, mert gyönyörű nagy és...😅😅nem tudom álmulatba ejt,mint mikor néztek egy kabátot,vagy nyakláncot és elálmultok na én pont így nézek a bernáthegyi-re...

De jobban utána olvastam ennek a kutyának és azt írták több helyen ,hogy egy nagy plus maci a gyereket imádja persze ezzel nincsen gond ,ezt csak úgy meg jegyeztem ,és hogy nagy részt lusta,én pedig elég mozgékony ember vagyok ,néha már már hiperaktív,😅😅😅😅😅 és hát a bernáthegyi nem épp mozgó típus , és nem túl házőrző kutya sem ,ez pedig elég letörte a lelkesedésem sajnos .



A másik az a NÉMET JUHÁSZ azt első pillantásra beleszeretem legfőképpen az fogott meg ebben a kutyában,hogy hűséges és nagyon okos ,és ha kell akkor akcióba lép,a házban nézelődőknek (betörö,tolvaj stb) és ahogy olvastam nem egy lusta típus


Vagy nektek más a véleményetek valamelyik ről,esetleg tévedek a segítséget nagyon megköszönném,vagy ha nektek volt /van,már ilyen fajta kutyatok mik a tapasztalatok esetleg a bernáthegyi is egy jó házőrző lenne vagy energikus???

A válaszokat kösz



2023. jan. 9. 02:06
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%

Nekem más a véleményem a fajtákról.

A bernáthegyik a filmekben szépek, de a kiállításokon rengeteg olyat láttam, ami nem igazán nyerte el a tetszésem, gyakran rosszak a végtagállásaik, keskeny a fejük, túlzottan lelóg a pofájuk és amitől a hideg kiráz, az alsó szemhéjaik borzalmas mértékben lelógnak (ectropium talán ennek a neve). Elvileg betegesek és rövid ideig élnek.

A németjuhászból a show vonal nem tetszik az extrémen csapott hátával, a munkavonalat kifejezetten szeretem, szerintem ott is lehet találni hobbi kutyának valót. A kelet-európai juhász egy új fajta, olyan, mint a 30-50 évvel ezelőtti németjuhász és inkább egy aktívabb családi kutya.


A tenyésztős kutyák 200 körül kezdődnek, mindegy, hogy melyik fajtát választod, "drága" lesz.

2023. jan. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
57%

Én biztos egyiket sem vàlasztanàm.


Én elmennék egy menhelyre és egy úgymond feleslegesen megszületett kutyàt vinnék haza,aki màr hónapok óta ott raboskodik egy ketrecben a gyökér emberi ostobasàg miatt és màr nem ismeri a reményt.


De ha te a szaporító,tenyésztő zsebét akarod tömni pénzzel és arra ösztönözve,hogy még több kutyàt gyàrtson,akkor tedd azt.

Mert az cuki,mert az nagy.


Menhelyen is vannak cuki és nagy kutyàk.

Nekem kettő is van,cukik is ,nagyok is. És nem tàmogattam tenyésztőt,szaporítót hanem megmentettem őket hónapok óta tartó ketrecben tartó raboskodàstól.

2023. jan. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%

Ha összesen csak 236000 ft spórolt pénzed van, akkor egyelőre egyik fajta kutyát sem ajánlom.

Nagytestű kutyák, sokat esznek, az orvosi költségekről nem is beszélve.

Oké, hogy megveszed, de utána mi lesz?

2023. jan. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
84%
Hallgass a 3-asra. A kutya olyan, mint egy autó, a vételár csak a kezdet, a jóég se tudja utána mibe fog kerülni.
2023. jan. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
90%

236 ezerből szerintem egyik kutya vételára sem fog kijönni. Nem hogy a további eltartásuk.

Ha fajtamentesben gondolkodsz, akkor egy fokkal jobb a helyzet, viszont figyelembe kell venni, hogy főleg a bernáthegyi baromi drága kutyafajták, mind etetésre, mind állatorvosi szempontból. Pláne, ha egy szapis kutyáról van szó (mivel fajtamentésnél nem nagyon van tk-s kutya). A német juhász egy kicsit jobb ebből a szempontból, de főleg ízületek és allergia szempontjából ők is kényesek lehetnek.


Nekem kicsit úgy tűnik az irasodbol, hogy nem nagyon vagy képben egyik fajtával sem, csak képről megtettszettek. Melyik igényei illenek inkább hozzád? Kint vagy bent tartanád? Mennyit járnál vele sétálni, tervezel-e kutyasulit vagy valamilyen sportot?


A házőrzés szempontjából nagyjából annyiban különböznek, hogy a német juhász fog mondjuk ugatni, a bernáthegyi meg elfekszik egész nap. Ha csak házőrzésre kell, inkább vegyél kamerát, bármelyik kutyát lemérgezik 2 perc alatt.

2023. jan. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a 200 ezerrel arra gondolt, hogy direkt felrerakott ennyit csak a kutyara, de a havi tartasa gondolom kijon a havi bevetelebol.

Egyebkent en is inkabb a menhelyi kutyat javasolnam, esetleg fajtamentok oldalat nezd meg, hatha ott talalsz.

De ha mindenkepp valasztani akarsz e ketto kozul, a nemet juhasz szerintem jobb valasztas, plane ha arra vagysz, hogy egyutt fussatok a mezon vagy mittomen.

2023. jan. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
26%
Irigylem a kétségbeesésedet.
2023. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
15%
2 ez olyan németes felfigás. Magyarázzuk világmegváltó célokkal, hogy miért vagyunk fillérb@szóak.
2023. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%

szerintem a menhelyről hozott kutya többségben nem fillérb"szóság.


Mikor valaki elmegy a szaporítóhoz és onnan hoz kölyköt, majd azt mondja, hogy csak megsajnálta és ő így mentette ki onnan, na az a fillérb"szóság. Az a durva, hogy van is néhány ismerősöm, aki úgy ment szaporítóhoz, hogy önkénteskedett is előtte és volt egy kis belelátása a rendszerbe, de attól függetlenül "szép" kutya kellett neki és olcsón...


Amúgy, ha kicsit vár a kérdező és rendszeresen nézi a megfelelő facebook csoportokat, még kölyök nj-t is találhat a menhelyen.

2023. jan. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%
Sok nj van menhelyen is mnapság, meg a dajtamentésnésnél is, mert au àtlagpolgárnak tetszik, csak sokan nem tudnak bánni vele.
2023. jan. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!