Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilernek szolgálati...

Rottweilernek szolgálati kutya kiképzés?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, ez nem sport, hanem egyfajta kiképzés, ugye az őrző-védő az sport, de ennek elvileg van egy komolyabb, életszerűbb kiképzési formája, a szolgálati kutya kiképzés. Nem akarom, hogy az utcán ok nélkül, bizonyos mozdulatokra betanulva, megtámadjon ártatlan embereket, hanem, hogy ha tényleg történne valami, akkor azt idejében felismerje és tudjon cselekedni. Ez a képzés ezt tanítja meg neki vagy ha nem, akkor miről szól pontosan? Hogyha igen, akkor, hogy szükséges-e neki efféle képzés, tréning, vagy önmagától is tudni fogja, hogy mikor és mi a dolga?

És ha ajánlott neki, akkor ennek milyen előfeltétele van, mit kell előtte elvégezni, illetve mennyi idős korban ajánlott elkezdeni a szolgálati kutya képzést?


Előre is köszönöm a hasznos és segítő válaszokat.



2023. jan. 11. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szolgálati ebeket manuálisan válogatják ki és kifejezetten egy adott feladatra képzik ki őket, amire a jellemüknél fogva a legalkalmasabbak. Azt sem mondanám, hogy kifejezetten arra nevelik őket, hogy ne bántsák az embert. Amire magánembernek szüksége van, azt lefedi az őrző-védő ágazat.
2023. jan. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem viszem sehova.
2023. jan. 11. 10:03
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha a kutyát képzed bármilyen őv feladatra, onnantól fegyvernek minősül. És téged nagyon keményen megbüntetnek azért, ha a képzett kutyáddal más embernek sérülést okozol, vagy akár csak veszélyezteted a testi épségét. Pont olyan, mintha lőfegyvert használnál.
2023. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha nem képzett kutya harap meg valakit, akkor is megbüntetnek.
2023. jan. 11. 15:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Napok óta ezzel a szolgálati kutyaképzéssel szenvedsz.

Ajánlom, ha lesz kutyád, vedd fel a kapcsolatot egy olyan kiképzővel, aki ilyennel foglalkozik. Minden kérdésedre választ kapsz.

A neten van bőven választék belőlük.

2023. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
#2 Tudod ez olyan, hogy ha nem vesznek fel egy intézménybe, akkor inkább nem mész sehová. Dacból. Szar hozzáállás. Mi is a baj az őrző-védőzéssel? Hogy nem hivatalos kiképzést kap a kutyád? Ja, hát, akkor mentél volna el hatósági suliba és választottál volna kutyás szakirányt. Az élet nem abból áll, hogy kigondolsz valamit és az maradéktalanul teljesül is. Mellesleg őv mellett még ezer másik készségfejlesztő sportág is létezik. Nem muszáj egynél leragadni.
2023. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy a kérdező nem készségfejlesztő sportot akar a kutyájával, még csak nem is a kutyának akar jót. Csak menőzni akar, csak azt akarja, hogy féljenek tőle. Létező vagy nem létező f.sz növelésre kell a kutya is, a képzés is.
2023. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem akarod, hogy bizonyos mozdulatokra támadjon, akkor ne vidd őrző-védőre. Szinte kivétel nélkül csak árt a kutyáknak.
2023. jan. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6 Az a baj a sima őrző-védőzéssel, amit a 8-as írt.

Azt hittem, a szolgálati az valósabb, élethűbb helyzetekben teszteli, szükség esetén képzi a kutyát, mert a sima őrző-védő meg az egész IGP csak egy sport, egy energialevezetés a kutyának, ami után veszélyes utcára vinni, mert ártatlanokra támadhat.

Mondhatjátok, hogy hülyeség, de tapasztaltam: Van a városban egy nő egy németjuhásszal, szocializáció kimaradt, 8 hetesen már fogást tanított neki, ma már nem lehet elmenni mellettük a járdán, sétáltam, felemeltem a kezem, hogy eltűrjem a hajam, erre a kutya kitámadott, arra a mozdulatra. És nem csak én jártam így, hogy ártatlanként rám akart ugrani egy mozdulatra betanított kutya. Sőt, ki is írta közösségi oldalra, hogy mit nem értenek az emberek azon, hogy munkakutya, az a dolga, hogy megvédjen, ne csodálkozzon anyuka, ha a gyerek közel megy és megtámadja a kutya ... Ja, egy kisgyerektől kell megvédenie ...

Szóval ilyen semmiképpen sem szeretnék, de ha valós a támadás, ha rosszindulatú ember rossz szándékkal közeledik, arra reagáljon. Persze ne úgy, hogy letépi a karját, mint az őrzővédőn.

Ezért gondoltam szolgálati képzésre, ahol talán nem olyan elfuserált az egész kutyakiképzés, mint az agyament sportokban.

2023. jan. 12. 09:30
 10/12 A kérdező kommentje:
De akkor elég, ha itthon megtanítom neki az alap parancsokat, hogy tudjam kezelni, fegyelmezni és rottweiler mivoltából úgyis megvéd ösztönösen, ha veszélyt érzékel, elvégre ő egy olyan munkakutya fajta, aki önálló munkára termett, magabiztos, jó ösztönökkel és tekintélyt parancsoló külsővel.
2023. jan. 12. 09:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!