Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyatáp a jobb?

Melyik kutyatáp a jobb?

Figyelt kérdés

1.

Összetétel:


burgonyapehely (46%), lazacliszt (23%), baromfizsír, cukortalanított répamelasz (4%), burgonyafehérje (3,5%), májhidrolizátum, lenmag (1,5%), almatörköly, napraforgóolaj, repceolaj, cikóriapor (0,15% = 0,1% inulin), élesztő (extrahált, 0,1% = 0,017% béta-glükánok és 0,016% mannán-oligoszacharidok), tengeri algák (0,05%), kagylóhús (szárított, 0,05%), Yucca schidigera (0,05%), ánizs (0,025%), kömény (0,025%).


2.


Összetevők:

Szárított lazacfehérje (20%) (Omeg3, 6, 9 zsírsavak halolajból és olíva olajból), rizs (20%), rizsliszt (20%), burgonyaliszt, rizsfehérje, baromfizsír, cukorréparost, fehérje hidrolizát, lenmag, rizskorpa, baromfi fehérje hidrolizát, cikóriapor (FOS 1%), monokalcium-foszfát, halolaj (0,5%), élesztő, kalcium-karbonát, kálium-klorid, nátrium-klorid, olíva olaj (0,1%).


2023. jan. 14. 10:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

Tehat akkor inkabb emiatt krumplival, rizzsel es zsirral etetsz? Mert ezekben a tapokban ennyi a fo osszetevo kb. Nem ertem a logikadat, de oke.


Es a barfos kutyak? Ok amugy hogy elnek tul, ha szerinted egy kutya nem ehet nagyon hust? :)

2023. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%
A főzés miért lett lepontozva? Szerintem a főzés és a barf a legjobb.
2023. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Amit írtam, az az Orijen táp. Konkrétan az Original.

De nekem kicsi kutyám van és mind a 4-ből(szárnyasos, hathalas, vörös húsos, tundra) veszek 2 kilósakat, azaz összesen 8 kilót és az majdnem 8 hónapig elég is neki. Mert tanításkor elég sok jutit is kap és pici kutya.

Ezeknek 2 kilós csomagban 4-6 ezer a kilós áruk, de van nagyobb csomagban olcsóbban, de nekünk elég a pici.

2023. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
Szétcseszni a kutya gyomrát??? Hát az nekik az egészséges, kell nekik a sok fehérje, épp ez a lényeg. :) Kicsit tájékozódj, olvass utána, kérdezz meg egy állatorvost.
2023. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem minden kutya bírja ezeket a magas fehérje tartalmú tápokat... nézzetek utána hogy a húsnak mennyi a fehérje tartalma. Elárulom, 20% körüli, állatfajtól függően, nem 30% meg felette. Nagytestű kölyökkutyákat meg pont jól szét is cseszi egy magas fehérje tartalmú táp. Szóval gratulálok utolsó válaszoló, inkább te tájékozódj a témával kapcsolatban.


(Én Brit Care táppal etetek)

2023. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%
De minél több a fehérje %, annál kevesebbet kell adni az adott tápból!
2023. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%
Én utána néztem, az orvos is ezt mondta. Az Acana még nem is olyan magas amúgy, vannak ennél sokkal durvábbak.
2023. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 10essel.

Mindkét táp rossz, kb alig van benne hús. Illetve vannak olyan összetevői,amiket nem adnék a kutyáimnak.

Attól hogy 20000 Ft, nem jó. Én Brit Care-t adok a kutyáimnak (3 és 8 évesek).

2023. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
10%

Óriási butaság tápra költeni.Az igazából inkább csak a kényelmes etetés miatt jó. A farkas, meg egyéb húsevők se esznek tápot.

A kutya nem tápevő. Azért is pusztulnak el idő előtt, meg fáj a gyomruk, mert nem azt kapják ami a természetes táplálékuk.

2023. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy pusztulnának el idő előtt? Tovább élnek a kutyák mint valaha... Egy jó táppal biztos lehetek abban hogy megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyaghoz jut a kutyám. Ha én állítom össze a menüjét, az sokkal rizikósabb. Maradékkal etetni meg a legrosszabb.
2023. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!