Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha keverek 2 féle tápot?...

Baj, ha keverek 2 féle tápot? Más is adja keverve?

Figyelt kérdés
Fekete kutyám szőrzete főként a halas tápoktól csillog, de azok drágábbak, ezért elkezdtem keverve adni az olcsóbb, bárányos rizses táppal, ami egyébként szintén teljesen bevált, csak a halastól szebb a szőre. Mindkettő táp rizs alapú, azonos a márka is.

2023. jan. 11. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs tole gondja, akkor miert ne.

Persze tudom, hogy gyakorin itt szentsegtores tapot keverni, meg ha levaltod is fokozatosan kell adni, stb stb, de szerintem mindig a kutyat kell figyelni. Ha az o emesztese birja, nincs hasmenese tole,akkor miert ne.


De lehet tobbet ernel vele, ha kuraszeruen kapna lazacolajat.

2023. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Minden kutyának más az emésztése, így ha te kutyádnak nincs problémája a táp keveréssel akkor miért ne.


A leváltás az más, és ott azért is ajánlott fokozatosan mert ha esetleg érzékeny a kutya gyomra akkor ne legyen hirtelen a váltás, magyarul ne legyen hasmenése a kutyának.


És +1 a jó minőségű lazacolajra.

2023. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kapott 3 hónapig lazacolajat, de én semmi változást nem tapasztaltam. A tápban (bárányosban és halasban is) van egyébként. Nincs gond az emésztésével :)
2023. jan. 11. 12:53
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanazon márka különböző ízeit lehet keverni, szoktatás nélkül váltogatni.

Vagyis én így szoktam.

Csak márka váltásnál kell 7-1

2023. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
7-10 nap szoktatási idő, és nem ajánlott különféle márkákat hosszú távon keverni.
2023. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kevertem két tápot. De mostmár nem, mert lett egy második kutyám, és ő nem szereti az egyiket, ezért könnyebb nekem úgy hogy nem keverem már.
2023. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy azonos a márka és szinte csak az az egy összetevő más, semmi baja nem lesz.


Off, de szerintem a kutya szőrminőség-kérdése kicsit összetettebb. Függ attól is, hogy milyen évszak van, kinti/benti, ivaros/ivartalanított, mennyi idős stb. Miért gondolod, hogy a keveréked ugyanazt a hatást hozza majd, mint tisztán a halas táp?

2023. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xp ali ***** válasza:
HA félsz keverni, akkor add neki felváltva.
2023. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben kevertem, sose volt semmi bajuk. Kicsit túlszakértik az amúgy kommersz kutyatartók.
2023. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!