Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának nyugtató kérése?

Kutyának nyugtató kérése?

Figyelt kérdés
idén szeretnénk nyugodtabbá tenni a kutyusunkat szilveszterkor mert sajnos évről-évre nehezebben viseli, hiába benn van tartva. végig ugatta, zihálta, rosszabb volt mint a tavalyi. ennek e menetéről érdeklődnék, csak bemegyek az állatorvoshoz a rendelőbe állat nélkül, és elmondom hogy szilveszterre szeretnék egy nyugtatót kérni neki? kor és súly kell hozzá, vagy meg kell előtte vizsgálnia? és (tudom egy év múlva esedékes azóta ki tudja mennyi lesz) de milyen kiadás ez kb.? egy 7 éves 10 kilós kutyáról van szó
2023. jan. 14. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Ember!Most volt szilveszter, 2 hete... Én akkor tenném fel ezt a kérdést, nem most (azaz majd kb.48 hét múlva), és nem, ha interneten, akkor sem egy olyan fórumon, ahol zömében laikusok válaszolnak laikusoknak, és még az orvos is laikusnak számít, mert az oldal senkitől nem kéri el a végzettségét, végzettségeit igazoló papírokat, dokumentumokat.

Vannak orvos válaszol rovatok magazinokban, itt, ott, ahol az orvos a nevét adja egy egy megjelenő válaszhoz, ott számonkérhető, itt nem.

(Ha túlaltatod, és nem ébred fel, akkor sem.)

2023. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
első válasz kapásból kötekedő, oké :)
2023. jan. 14. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom, az idén még fogod vinni a kutyát oltásra. Nyugodtan akkor beszéld meg az orvossal a gondodat.

Árat én nem tudok, de doki azt is megmondja, ha kéred és lesz időd felkészülni rá. Bár nem hiszem, hogy tizenezer lenne bármelyik nyugtatóként használt termék.

2023. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem szoktok vinni, állatorvos jön le. ez vidéki környezet
2023. jan. 14. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
A nyugtató mellett a felkészítés is hasznos. Hasonló cipőben járunk. Hetente járunk lőtérre "gyakorolni". Ezt úgy csinálom, hogy annyira megyek közel, hogy a kutyának még érdekesebb legyen a séta, mint a lövések. Ez a távolság folyamatosan csökken az év folyamán. Szilveszterkor a doki ajánl nyugtatót (hol valami cseppek, hol xanax). Idén volt az első év (13 év után), hogy nyugodtan végigaludta a szilvesztert gyógyszer nélkül.
2023. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha én gyógyszerezni tervezném a stressz ellen a kutyám, akkor biztosan kinéznék egy nagyon szimpi állatorvost (gondolom azért kérdezed, mert a saját kijárósodban nem bízol) és felhívnám, ő pedig két szóban elmondja, mi a teendő. Alapvetően sztem nem kell hozzá EKG vagy vérkép vagy ilyen hasonlók, sztem ezek nem ilyen durva szerek.

A károgókat meg tojd le - igenis fontos időben felkészülni.

2023. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Te kötekedsz! Kérdezd meg az állatorvost. Amikor találkozol vele. Így jobb?
2023. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!