Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy állítasz össze egy...

Hogy állítasz össze egy komplett barf menüt egy 2,5 kilós kutyának?

Figyelt kérdés

A napi adagja 75g, ami 3 adagban kéne megkapnia.

Várom az ötleteket:D



2023. jan. 14. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Hat valahogy igy.

2023. jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Farkaskonyhán vannak ezek a "Mush" menük, amik 25grammos golyókba vannak porciózva.

Ezeket könnyű adagolni és összesen 6 féle hússal dolgozik, ez szerintem elég változatos.

Vélemények?

2023. jan. 14. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Eleinte a menü nem ajánlott,mert nem biztos hogy megfelel az az arany a te kutyának.


Elsőnek egy állat húsát kéne csirke hús/nyúl hús meg csontos.


Aztán előbb megnézni melyik arany válik be a kutyádnak.


Aztán ha rendben a kaki utána belsőseg.


Későbbiekben jók lehetnek ez a menuk.


De pl a Fanni barfshopnal már van kezdő menu nyulhus plusz csontos. De nem lehet tudni az az arany jó e.


Én régen barfoztam de nekem nagyon kevés csontos kellett. 60% hús 40 %csontos. Ha több volt a csontos akkor már koppant a kaki.


Valamelyik kutyánál meg fordítva van :D

Szóval a menü ezért nem biztos hogy jó lesz max később.

2023. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Ahogyan a többiek is írták, kezdésnek saját, otthon összeállított "menü" könnyen emészthető húsokkal, nyúllal vagy csirkével.

Első héten bőven elég a csontos és a színhús, és a végtermék alapján kitapasztalni a megfelelő arányokat, ha jó a kaki mehet egyfajta belsőség, nagyon pici falatonként hozzászoktatva.


A mennyiségről: a javasolt 2-3% inkább közepes testű kutyákra vonatkozik, extrém kicsi kutyával nyugodtan kezdhetsz 4-5%-al, tehát 100-125grammal, főleg mert kezdésként sovány, fehér húsokat adunk, ettől még a közepes testű kutyák is fogyni szoktak az elején. Ez persze arra vonatkozik, ha nincs súlyfelesleg és megfelelően van mozgatva mellette.


Lépj be barfos fb csoportokba, sokan etetnek kistestű kutyákat is, ők biztosan tudnak specifikusabb tanácsokat is adni a saját tapasztalataik alapján.

2023. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Állatorvosként nem ajánlom. Ezek a kutyák már teljes mértékben domesztikáltak, nincs igényük a nyers húsra. Rengeteg fertôzött kutyát hoznak hozzánk, és a gazdik többnyire elcsodálkoznak, hogy a kutya-paleo (Barf) az nem jó a kedvenceiknek.

2,5 kg-os kutya, tehát toy. Kérlek, ne légy buta!

2023. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!