Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne a tökéletes ?

Melyik kutya lenne a tökéletes ?

Figyelt kérdés
Nagy kertes házban lakunk a 15 éves fiam kutyát szeretne de azt mondja kicsit nem akar inkább olyat ami nagyra nő, a fiam egy örökmozgó és valószínűleg minden hová vinné a kutyust. De van egy 2 éves baba és így nehéz a döntés hisz gyerekbarát kutya kellene ami könnyen tanítható és okos.
2023. jan. 15. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Újfundlandi, Bernáthegyi. De a fiadnak/neked tidnotok kell mindent a kutyák neveléséről ha kölyköt vennétek. De 2 éves baba meg gondolom munka, és a háztartás mellet nem nagyon lenne időtök kölyökre. Azt ajánlom hogy menjetek el egy menhelyre, és nézzetek körül. Így azzal hogy 1 kutyát örökbefogadtok 2 kutyát mentetek meg. Lehet engem nevezni mániákus állatvédőnek, de ez az igazság. Illetve arról is meg kell győződni hogy a fiad nem hirtelen fellángolásból szeretne kutyát, hanem tényleg elkötelezett.

Írj rám privában és segítek minden kérdésben.

Üdv, 2 örökbefogadott kutya gazdája.

2023. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 nem hirtelen fel lángolás 3 éve kér már kutyust azt mondtam neki ha egy évig tiszta lessz a szobája és 3 nál nem lessz rosszabb jegye akkor kaphat és hát ennek több mint egy éve és be tartotta sokat tanult és mindig rend volt és a szomszéd idős bácsi kutyusát sokszor vitte sétálni egyszer egyest hozott és majdnem sírt de azt el néztük neki hisz nem mindenki jó történelem tantárgybol. Priváltba le irjád nekem vagy ide hogy a menhelyről hozott két kutyusos nem volt lelki beteg? Nem volt velük sok gond ?
2023. jan. 15. 12:28
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Először is, egy kutya 10+ éves befektetés. Fiad pár év múlva jó eséllyel elmegy egyetemre vagy elköltözik, erre is gondoljatok. Csak akkor szerezzetek kutyát - főleg kölyköt - ha tényleg bízol a fiadban és elég felelősségteljesnek gondolod. Egy kutya rengeteg időt igényel és neked van elég bajod most a babával.

Kicsit több infó jó lenne. Csak kinti kutya lenne? Akkor valóban csak a nagyobbtestűek jöhetnek szóba. Fiad milyen tevékenységeket szeretne vele végezni? Mennyi mozgást tud neki biztosítani? Nyilván első kutya, van keret kutyaiskolára ha problémák lennének a neveléssel? Mennyire domináns személyiség a fiú, hogy bírna el egy makacsabb kutyával? Na meg nem utolsó sorban milyen félék tetszenek neki?

Nekem sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak menhelyekkel, meg első kutyának inkább fajtatisztát/fajtajellegűt ajánlanék több okból is. Ha nem szeretnétek kölyköt, akkor fajtamentéseknél nézzetek szét.

2023. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Szóval a gyerek nem kaphat hármasnál rosszabb jegyet, de neked a 'lesz' helyesírása sem megy.
2023. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
91%
A golden retriever egy nagyon barátságos, gyerekszerető kutyus.
2023. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

#4 még ha csak az az egy hiba lenne az irományában :D


"minden hová"

"fel lángolás"

"be tartotta"

2023. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem golden jo valasztas lehetne, de kutyasuliba mindenkeppen menni kene, illetve ugye azzal is szamolni kell, hogy a 15 eves nem fogja a kutyat magaval vinni, ha koliba vagy alberletbe koltozik, tehat rad fog maradni.

Ez belefer?

Oke, nagy a kert, de naponta azert setaltatni kell. Ezt meg fogod tudni oldani?

2023. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Labrador. Viszonylag nagyra nő, könnyen kezelhető, okos, együttműködő, híresen gyerekbarát. De csak akkor ha a házba is bejárhat! Nagyon emberes kutya, fontos neki hogy a családdal lehessen.
2023. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem miért kell belekötni a helyesírásba. Nagyon helyes, hogy feltételeket támasztanak a gyereknek.
2023. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Így is el tudtátok olvasni akkor mi a gond ? Talán a gyerekkel meg azért volt így még beszélve mert nekem nem volt lehetőségem suliba menni és jó életet akarok neki !!!
2023. jan. 16. 01:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!