Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10,5 éves kutyusaitok milyen...

10,5 éves kutyusaitok milyen àllapotban vannak?

Figyelt kérdés

Enyém még labdàzik,sprintel,kanapéra àgyra felugrik. De kicsit màr őszül az arcàn :(


Hozzàteszem nagyon jó ételeket adok neki: halak,főtt tojàs,zöldségek,főtt köles.

Étrendkiegésztítőként vetri dmg-t szoktam neki adni kúraszerűen meg zöldkagylóport csipkebogyóporral.


Nagyon szeretném,ha sok sok évig együtt lenne velem,Ő a mindenem 🐕❤


2023. jan. 15. 18:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy keverék kutyus 2 hónapos kora óta nàlam van szóval biztos 10,5 éves. Sintértelepről mentettem.
2023. jan. 15. 18:37
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én megboldogult törpeuszim 10 éves volt, még semennyire nem látszott rajta hogy öreg. Nyilván már nem volt annyira aktív mint egy fiatal kutya, de futott, játszott, teljesen rendben volt. :) Olyan 12 éves kora körül kezdtem el rajta észrevenni hogy öregszik, 15 éves koráig élt.
2023. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A keverék kutyám 15 éves lett novemberben. Kicsit lassul, őszül, kevesebbet bír, de szerencsére nagyobb probléma nincs vele. Foglalkozz vele minél többet, naponta sétáljatok, amennyi jó esik a kutyusnak és akkor biztosan lesz még néhány jó évetek.
2023. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tacskó, németjuhász, skótjuhász keverékünk van. Még mielőtt ennek hallatára totális agyvérzést kapsz, nagyon szép kutya, tényleg. Ráadásul formás is, középmérető kutya, kicsit hosszú az alkata a magasságához de formás és szép az "arca" neki.


Nos ugatni még mindig nagy lendülettel tud, de már nem a régi. A hallása se a régi neki, gondolom én ezért nem fél annyira már a tüzijátéktól. De olyan is van, hogy mellette vagyok és szólok, de nem kel fel rá, mikor alszik. De ha hangosabban szólok, akkor reagál, csak nem túl gyorsan. Többet van a házban, régen többet volt kint. Érződik az öregedés.


De amúgy az állapota ezeknek az ellenére amúgy jó, tehát ha ugatni akar akkor tud futni és ugat, eléggé vehemensen, sétálni is szokott.


Nem tudom a pontos korát, asszem 10-12 éves, de az biztos, hogy nagyságrendileg ennyi.

2023. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóak voltak az enyémek is ebben a korban, mikor kellett, aktívkodtak, mikor meg nem, szépen pihentek. Egyik 12 éves korától van egyre rosszabbul, 13 évesen meg vestibularis szindrómája volt és nem jött ki belőle teljesen, kb azóta nem tud labdázni, alig hall, alig lát, mozgása sem a régi, futni kb egyáltalán nem tud, de érdekes, hogy még mindig több km-t is lesétál, most lesz 15.

Másik 13, ő most olyan aktív, mint egy átlagos kutya, fiatalon kb kifáraszthatatlan volt.

2023. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Dédmamámnak van egy minimum 13 éves kutyája (13 éve van meg neki, nem tudjuk milyen idősen szerezte). Nagyon vegyes, kistestű, engem kicsit yorkira emlékeztet. Őszül, de nem durván. Baromi hiperaktív még mindig, imád sétálni (néha elviszem, 100 éves dédmamám nyilván nem tudja). Szerencsére egészséges, egyedül foga nem nagyon van már. Mikor elvittem oltásra, az orvos azt hitte, rossz kiskönyvet hoztam, mert abban az első oltás dátuma 2014-re volt. Megkérdezte, biztos élt-e már akkor ez a kutya :D

Szerencsére úgy néz ki, lesz még pár szép éve.

A saját kutyáim még fiatalok, de az előző 9 évesen halt meg (betegség). Ő már 6 évesen eléggé őszült. Beagle volt, nem egy túl hiperaktív jellem alapból se. 7-8 éves korától szívesebben pihent felváltva a kedvenc alvó helyei közt. 9 évesen hirtelen lett nagyon rosszul, a szíve és tüdeje is feladta a harcot pár hónap alatt. Sajnos már nem lehetett rajta segíteni.

2023. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
11 éves lett most januárban. Kevésbé aktív, de még mindig jól és sokat mozog. Őszülést nem tudom megítélni, mert alapból fehér, kuvasz. A fogai megvannak, de a kemény száraztápot nem szereti már annyira, más kemény, de ízletesebb dolgokat még rágcsál, azt kap fogkő ellen. Egyedül a hallása romlik érzékelhetően, nem mindig veszi észre, ha szólok neki.
2023. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen kezdett lassulni. Hatalmas öröm volt számára, hogy a családba akkortájt kisbaba érkezett. Békésen tűrte, hogy a kicsi a hátára másszon, cibálja a fülét, kiborogassa a vizét. Aztán a 16. születésnapja előtt pár nappal csendben elaludt. Ő egy csokibarna Labrador volt.
2023. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

10 éves kaukázusi mixem van.

Régebben nehéz volt kifárasztani, ma már a nap nagy részében azért csak heverészik. Már csak a séták első 10 percében kifejezetten aktív, aztán már látom rajta, hogy fárad :/ Nála is a hallás kezdett el romlani, ráadásul elég hirtelen.

2023. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

12 éves magyar agaram még bírja a 10-12km-es sétákat. A futásai már lassabbak, könnyebben kifárad, és jobban is liheg utána, és valahogy elvékonyodott, csontosabb lett, és persze megőszült.


A komondorom 13 évesen lett elaltatva, lebénult a hátsó fele. Előtte 1 évvel kezdődött az, hogy már kevésbé bírta a sétákat, csak rövideket lehetett vele tenni.

2023. jan. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!