Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit van egyedül a kutyád?...

Mennyit van egyedül a kutyád? Napi hány séta van, mennyi idő? + A kutyádnak esőben változik a sétához való viszonya?

Figyelt kérdés

Nekem közepes testű kutyám van, napi 3 sétával. Reggeli 30 perc, délutáni 20-30 perc, esti kb 15, de van, hogy megvan 40 perc is, mert már kevesen vannak lent és végre nyugodtan, idegesség nélkül lehetek a kutyával. Reggeli és délutáni séta annak fényében lehet hosszabb, hogy ha van szerencsénk találkozni játszópajtás kutyával, sajnos, kevés ilyen van, pedig rengeteg a kutya a környéken.


Nagyobb esőben kész rémálom, ahhoz is ügyeskednem kell, hogy a házból kilépve tegyünk néhány métert a ház melletti füves rész kezdetéig, hogy egyet pisiljen a bokorban, utána húz haza. Szó szerint volt, hogy húsz másodpercig tartott a séta. Egyszer kitaláltam, hogy esernyőt tartok fölé, azzal tudtunk egy kisebb kört tenni, de én így **arrá áztam, szóval ezt ejtettem egy alkalom után.


2023. jan. 16. 22:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Két kutyusunk van (Testvérek) és hát reggel fél 8-tól délután 4-5-ig szinte mindig egyedül vannak. Kivétel a hétvégék. Amikor csak tudjuk délután/este visszük őket sétálni, de esőben nem szeretnek ők sem.
2023. jan. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kertesházban lakunk, így pisi/kaki miatt nem kell vinni sétálni, így napi egy séta van. Ha nagyon esik, akkor nem megyünk, mert ő sem szeret, ilyenkor a kertben, illetve van egy hosszabb, fedett teraszunk és akkor ott játszunk.

Hétvégén hosszabb, pár órás séta van, hétköznap sajnos rövidebb, mert dolgozunk és ilyenkor többet van egyedül a kutya.

2023. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám a meleget utálja, akkor ki se akar lépni a lakásból, de esőben, hóban, szélben imád sétálni.

Pontosan egy hónap múlva lesz 15 éves.

Most már nem sokat sétálunk, hajnalban meg késő este 20 percek, ha délelőtt dolgozok, akkor délután van a rendes séta, ami 40-60perc, ha délután dolgozok, akkor délelőtt sétálunk. Ha nem dolgozok, akkor 2* megyünk rendes sétára. Amikor dolgozok, anyukám viszi fél órára, plusz még egy eü séta van beiktatva, attól függően, hogy dolgozok.

Szinte sosincs egyedül, mert anyukám már nyugdíjas, otthon van vele, max ha kimegy boltba, akkor max 1 órát van egyedül.

Amikor örökbe fogadtuk, meg suliba jártam, akkor reggel 7-du 3-ig egyedül volt és még fiatal volt, szóval reggel 6-kor 1 óra séta, suli után egyből 3-5-ig 2 óra séta, este 9-kor 1 óra séta, hétvégén és szünetekben pedig reggel 6-kor is 2 óra séta volt, délután előbb vittem, 2-4-ig volt a séta és este 8-10-ig szintén 2 óra séta.

2023. jan. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy jégeső kellős közepén kézbe vettem a pórázát (arrafele pakolásztam, véletlenül levertem, vissza akartam akasztani)


Az a lökött meg ott toporgott mögöttem, hogy juhé, megyünk sétálni!


Napi kétszer sétálunk a közeli erdőben és környékén, minimum 30 percet, de általában egy órát.

2023. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Darius- ***** válasza:
70%
A kutyad nem kisbaba, ezzel sokkal példazodnak , nem éppen értelmes modon. Amit irtal sétaként idot, az pontosan jo. Nagyobb esoben kimaradhat nyugodtan, o sem akar ilyenkor sétalni.
2023. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
58%
10-18-ig dolgozok + fél óra utazás. Esténként viszem őket sétálni, ha nincs szar idő (kert van). Pénteken home office-ban vagyok és hétvégén is viszem őket nagyobb sétákra, ha szép az idő.
2023. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!