Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutyánál már lehet...

5 hónapos kutyánál már lehet használni fojtónyakörvet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Miért kellenne fojtónyakörv rá??

ha tud pórázon menni és te jól tanítod akkor nincs rá szüksége

Ha nem sikerül józan belátásra kényszeríteni akkor megadom választ( bár szerintem szükségtelen) lehet de NEM AJÁNLATOS!

2010. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Jézusom, minek?

Ahol megáll a tudomány,ott kezdődik az erőszak?

2010. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Miért is kell egyből erőszakra gondolni?

Én pl mindig fojtót teszek a kutyáimra. Nem azért,mert erőszakot kell alkalmazni,ritka jól nevelt kutyák. Hanem mert abból semmilyen körülmények közt nem tud kibújni. Ha pl hirtelen megijed valamitől(bármelyik kutyával előfordulhat),megtámadják és hátrálna,akármi. Tudom,hogy nem jön le róla és szalad a kocsi alá.

Lehet rá rakni,de tényleg nem nevelési célzattal kell. Inkább menj el kutyasuliba,és rendesen oktasd a kutyust,jutalommal,pozitív megerősítéssel,ne fojtóval és társai segítségével.

2010. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én a kauimat ahoz szoktatam nem viselik el a sima nyakörvet-
2010. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért azt se feledjétek el, hogy vannak olyan testes fajták, ahol szükség van erre a nyakörvre ahhoz, hogy kiszámíthatatlan helyzetben is irányítani tudd.

Egy dog vagy masztiff simán elrántja a gazdit, és akár kész is lehet a baleset.

Az ő esetükben ez a kis fojtás nem állatkínzást vagy nevelést jelent, hanem azt jelzi nekik, hogy vegyenek vissza a tempóból.

Ezek a kutyák már méretüknél fogva is jól tűrik a fájdalmat ( nem azt mondom hogy ütni-verni kell őket), és néha nem is figyelnek oda a gazdira, sem a jelzéseire. A nyakörv e tulajdonsága segít a kapcsolattartásban, az irányításukban.

2010. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5 hónapos kutyának meg mindek már folytó nyakötv. Először próbáld meg anélkül megtanítani szépen szétálni, és ha már sehogyan se megy, na hát akkor jól van, legyen.
2010. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Egy 5 hónapos kutyáról beszélünk. Azért ilyenkor meg lehet tanítani sima nyakörvvel is pórázon sétálni.
2010. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
igen, így igaz, utolsó hozzászóló, ilyenkor még könnyen kézben tartható, de annyira ki volt mindenki akadva a fojtónyakörv miatt, hogy szükségét láttam egy kis fejtágításnak.
2010. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

tanuld meg a helyes használatát és utána persze lehet...!

sokkal biztonságosabb, kevésbé zavaró a kutya számára, könnyebb vele a tanítás stb.

járj utána -de ne interneten keresztül, hogy hogyan is kell helyesen használni!

megfelelő használat mellet még kíméletesebb lehet mint egy sima nyakörv vagy egy rosszul választott hám

2010. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
lehetni lehet. mindent lehet, legfeljebb nem ajánlatos. Ha nagytestű kutya, akkor nyugodtan, kis-közepes testű kutya sima nyakörvvel is jól tanítható, elvégre nem hiszem, hogy egy kis zsebkutyus bárkit is elrántana :D
2010. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!