Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kegyetlenség lenne fojtónyakör...

Kegyetlenség lenne fojtónyakörvet használni nagytesű kutyánál?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 19:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nem-nem. Én is folytónyakörvet használok sétáltatásnál. Futtatásnál meg simát. A folytónyakörv remek dolog. Nem fog húzni. Nem kegyetlenség, sőt jó dolog :)
2011. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
Ha szükséges, és a kutya veszélyes,agressziv, akkor muszály.
2011. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ja. És közép-ázsiaim van :) tied milyen fajta?
2011. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Én ehhez csak végső esetbe folyamodnék...

Ha tényleg úgy érzed, hogy nem bírod sehogy sem idomítani, akkor mértékkel meg lehet próbálni.

2011. márc. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Még semmien, de boxer lesz.
2011. márc. 8. 20:02
 6/27 anonim ***** válasza:
az én kutyámnak szöges nyakörve van, más kutyákkal agressziv,kell neki
2011. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Most akkor igen vagy nem? Mindenki mást mond. :P
2011. márc. 8. 20:04
 8/27 anonim ***** válasza:
Szerintem szoktasd hozzá már kiskorában!
2011. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használhatsz. De csak olyan féléves korában kezd el, vagyis mikor szükség lesz rá, mikor már nagyon húz.

Fojtóban nem szabad hagyni, hogy húzzon, amint húz, akkor egy nagy rántás. Ha szépen jön, teljesen lazítsd le a pórázt, dícsérd, jutifalat. Párszor jól megrántos, rájön, hogy nem érdemes húzni, és tudni fogja, ha a fojtó rajta van, akkor nem szabad húzni. Az én staffim legalábbis így van vele. Annyira tudja, ha rajta van, hihetetlen.

Ha sima nyakörvvel viszem, akkor kicsit húz. De pici kölyök kutyára nem tedd, hadd erősödjön a nyaka.

Jah, egy csak az egysoros ér valamit.

2011. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nekem amstaffom van, és neki igazán a fojtó vált. be. Eleinte kiskorában hámja volt, de azzal rettentően huzott.

Utána vettünk neki fojtót, amivel kismértékben korrigálni lehetett a sétálását. Szépen jött, meg minden, néha megfulladt majdnem.. Én mindenképp ajánlom, mert egy nagytestű ebet nehéz elbirni, ha engedetlen.


És egy szó: Ha kínzóeszköz lenne, akkor nem árusitanák, és nem ajánlaná egyetlen kiképző sem.

2011. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!