Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv. Az elhullott eb chipjét...

Üdv. Az elhullott eb chipjét, ha regisztrálja az állatorvos, miszerint elhullott...a tulajdonos adatai törlődnek a rendszerből, vagy nem? Köszönöm az infót (L)

Figyelt kérdés
2023. jan. 20. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tulajdonos adatai nem törlődnek, csak simán nem lesz hozzá állat rendelve.
2023. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem törlődnek. Ugyanúgy marad minden, ahogy volt, csak az állat adataihoz oda lesz írva, hogy elhullott.


Pár éve találtam egy törött lábú, sovány kutyát az utcán. Néztem benne chipet (van chipolvasóm), és a kutya adataihoz az volt írva, hogy elhullott. Megvoltak a gazdi adatai is, felhívtam, majd közölte velem, hogy azt sem tudja, mi az, hogy kutya.


Aztán később kiderült, hogy a gazdi, akinek az elérhetőségei szerepeltek a kutya adatai között meghalt, a családja pedig megszabadult a kutyától, majd jelezték az orvosnak, hogy elhullott a kutya.

2023. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Mi lett a kutyával utána? Visszakerült ahhoz, aki bejelentette hogy elhunyt? Lett következménye? Sosem hallottam ilyenről : O
2023. jan. 20. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ideiglenesen biztonságba helyeztem, aztán kiderült, hogy valaki befogadta. Felkerestem ezt az "új gazdit", hogy visszaadjam neki, ő pedig azonnal feljelentéssel fenyegetőzött, amiért "elloptam" az utcáról az ő kutyáját. Megtudtam, hogy az a kutya folyton az utcán van, csak ehhez a csávóhoz szegődik, meg ő eteti, ha úgy van. Az is kiderült, hogy a kutya lábát ennek az embernek a haverja törte el poénból. Nem akartam neki visszaadni ilyen körülmények közé, de a csávónak valaki elmondta hol tartom a kutyát és visszaszerezte magának...


Évekig próbáltam jobb belátásra bírni, vigye el orvoshoz, állom a költségeket, írassa át a chipet, ha ennyire ragaszkodik hozzá akkor legyen nála, de tartsa normálisan, szerezzen neki pórázt, ne az utcán éljen a kutya. Persze nem ment át neki semmilyen üzenet, ha az utcán szembe találkoztunk, mindig leordított, meg akart verni. Volt, hogy imserőseit kérte meg, hogy írjanak nekem talált kutya miatt, én meg nyilván mit sem sejtve mentem segíteni, aztán ott álltak velem szemben többen, újfent meg akartak verni.


A kutya chipje azóta sem lett átírva, időnként csekkolom, tehát orvosnál sem járt. Sokáig ugyanúgy az utcát járta, általában a csávó nélkül, kocsik közt láttam rohangálni, sántikálni. Rengetegszer megfoghattam volna, de akkor a csávó egyből engem keresett volna meg. Próbáltam hivatalos szerveknek jelezni a problémát, de süket fülekre találtam, sőt, a helyi önkormányzat idővel egy Facebook posztban egy képpel csatolva kinevezte a kutyát a helyi víztározó "halőrének", tehát ismerték...


Azon kívül, hogy az évek során a kutya felcsinálta az összes utcán tartózkodó szukát, majd amelyik kölyköt megtaláltuk itt-ott, árokparton, kocsik alatt, próbáltuk menteni, de szélmalomharc volt. Eközben a csávó (tudva vagy nem tudva a sok kutyájától származó kölyökről), Facebook-on keresett párt a kutyájának, majd az onnan besikerült egyik kölyköt megtartotta, amiről csak azért tudok, mert egyszer egy másik mentett kutyával voltam állatorvosnál, mikor az orvos megmutatta, kit rejteget a vizsgálóban. Egy csont és bőr, inkább halottnak, mint élőnek kinéző kis kölyök kutya feküdt a földön, takaróba belecsavarva, infúzióra kötve. Gyomorcsavarodása és bélgyulladása volt, rezgett a léc alatta, de megkért az orvos, hogy ha esetleg túléli, segítsek neki gazdit találni, mert aki behozta az lemondott róla. Ekkor tudtam meg, hogy a csávóé a kutya és az aktuális párja vitte orvoshoz szegény picit.

Szerencsére a kölyök felépült, és megindult a gazdikeresés, amit persze megtudott a csávó. Megint jött a jól ismert fenyegetőzés, az orvost is megfenyegette, és végül visszakerült hozzá...


Az először említett, törött lábú kutya azóta valóban elpusztult, legalábbis már régóta nem látni a csávóval az utcán, csak a kicsit, és nem is rak fel róla képeket a netre, pedig előtte szinte minden nap. A kölyök állandóan az utcán van, itt-ott megtalálják emberek, aki vele kapcsolatban keres, már csak annyit merek mondani, ha nem akar magának bajt, csak hagyja ott, majd megtalálják egymást a "gazdival".

2023. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úristen!

Nah ez kemény.

A chip miatt kérdeztem, azt hittem az inaktiv lesz, ha elhunyt a kutyus :( de így meglett végülis a kutya.

2023. jan. 21. 05:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!