Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mikrochipet csak állatorvos...

A mikrochipet csak állatorvos regisztrálhatja?

Figyelt kérdés

Mi értelme a chipnek ha nincs regisztrálva???2 hónapja van a kutyáimban a chip már többször kértem a dokit hogy regisztrálja, de még mindig nem tette meg. Sokan írják hogy találtak kutyát, chip van benne de nincs regisztrálva.

Ennek az egésznek így semmi értelme sincs! Pénzlehuzásnak pont jó! És ezért került több ezer kutya az utcára is.


2014. ápr. 3. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg gáz, bár nem ismerem a rendeletet, de nem tartom kizártnak, hogy akár felelősségre is vonható az az állatorvos, aki a beültetett chipes záros határidőn belül nem regisztrálja.


Nálunk is ezt történt, de az első felszólitás után már regisztrálta a kutyát.


Véleményem szerint akinek elvész a chipes kutyája és azért nem találják a gazdit mert nincs regisztrálva a dokit felelősségre kellene vonni!


A törvény nem egyoldalúan működik!

2014. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak állatorvos. Nekik van hozzáférésük az adatbázishoz.

A kérdésed jogos.

Én konkrétan büntetném, ha az orvos nem regisztrál. Elvileg a chippel együtt kifizeted a regisztrációt is. Ha többszöri kérésedre sem tette meg, akkor a helyedbe az Állatorvosi Kamarához fordulnék panaszra. És keresnék egy másik dokit, aki beregisztrálja.


Amúgy alapból nem rossz dolog, hiszen az elveszett kutyák gazdija könnyen előkeríthető (már ha regisztrált) illetve a veszettség oltásokat is nyomon lehet követni.

2014. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az azért még kérdés számomra, hogy ha orvost vált az ember, és tisztességel oltatja a kutyáját minden évben plusz kombi mifene, akkor miért nincs a rendszerben ugyanilyen tisztességesen fölvezetve, hogy rendesen oltott a kutya?


Az én kutyám 4 éves tehát jó pár oltáson túl vagyunk már de a legutolsó bejegyzés a kölyökkori utolsó oltássorozata.


Ez pláne azért érdekes, mert az oltási behívót is kiküldik, akkor ezzel egyetemben az oltások rendszerbe fölvitelét is alkalmazni kell/kellene.


Tud erről valaki valamit?

2014. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sippara ***** válasza:
100%
Tudom, soha senkinek eszébe nem jutna, de nem gyakorin kell hisztizni, hanem be kell menni az állatorvoshoz, és azt mondani, hogy doktorúr, én innen el nem megyek, amíg a szemem előtt nem regisztrálta. Bumm. El tudom képzelni, mekkora probléma lehet ez mindannyiótoknak, ha 2 hónap, vagy évek alatt egyszer sem sikerül 5 percet rászánni.
2014. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 Szerintem ez ugyanaz pepitába mint az alapkérdés. Az orvos amikor beadja a veszettséget azt regisztrálnia kell. Nem elég beragasztani a matricát, a rendszerben is rögzítenie kell.


Úgy látom az orvosok idegenkednek az adminisztrációtól. Ezért mondtam az előbb is, büntetni kellene. Hiszen a chip hiányát is büntetik és az oltás hiányát is. Akkor a chip regisztrálásának illetve adatfrissítését is büntetni kellene. Rend lenne hamar.

2014. ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én elvittem a kutyákat a rendelőbe!!!Ott kapták meg! Azt mondta a doki hogy a rendelés végén regisztrálja!

Én kifizetem a chippet az oltásokat, mindent,útiköltséget.!Nem olcsón 7000ft/ db áron kaptuk a chippeket.Azért ezért már elvárja az ember hogy regisztrálva legyen, és nem sajnos mivel nincs autóm most nem tudok átmenni.

2014. ápr. 3. 14:01
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Sippara, a kérdezőre vonatkozott a megjegyzésed ugye?


Nyilván nem gondolja senki aki nem rutinos ebben, hogy neki kell majd rohangászni, szólongatni az orvost, de abban igazad van, hogy én sem hagytam volna - nem is hagytam - itéltetnapig a dolgot.


Viszont nem értem a megjegyzésed továbbra sem..

2014. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó én bemegyek a rendelőbe, regisztráltatom a chippet, én ellenőrizni is tudom van internetem. De hány idős embernek van kutyája, avgy olyannak akinek nincs internete és nem tudja ellenőrizni? Most őket simán átverik, mert a chipp soha nem lesz regisztrálva!!Tisztelet azoknak az orvosoknak akik regisztrálják.
2014. ápr. 3. 17:53
 9/11 sippara ***** válasza:

A megjegyzésem úgy általánosságban szólt bárkinek, aki beleesik a "chippeltettem, nem regisztrálták, nem járok a doki nyakára, de hisztizek" csoportba :) Akinek nem inge... ;)


Egyébként bemenni sem feltétlenül kell, petvetdatán regisztrációtól számított pár percen belül fent van az adat, betelefonálsz, hogy ott ülsz petvetdata előtt, nincs regisztrálva a chip, és szeretnéd, ha akkor ez most pár percen belül megoldódna, mert különben kénytelen leszel a kamarához fordulni. Ha bármi lustaságból adódó probléma van állatorvossal, kilencven százalékban azonnal megoldódik, amint megemlíted a kamarát ;)

2014. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én szóltam a dokinak minden egyes alkalommal azt mondta hogy valószinüleg az adatbázissal van a hiba mivel túl sok adatot tárolnak! Na ezt elhittem eleinte, mondthattam neki bármit mindig csak igéretet kaptam, és nem lusta vagyok és a kérdésem is így szólt hogy ezt csak állatorvos regisztrálhatja-e. Lehet én vagyok kekeckedő, de mint előbb is írtam egy nyugdíjas akinek nincs internete hogy tudja ellenőrizni?
2014. ápr. 3. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!