Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a minimum foglalkozás egy...

Mi a minimum foglalkozás egy németjuhász esetében, amit teljesíteni kell, ha lakásban van tartva? És ha kertben?

Figyelt kérdés
2023. jan. 23. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha már így kezded, jobb ha inkább nem tartassz semmilyen állatot. Mindenki jobban jár.
2023. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

😂 Látom sokan nem értették a mondanivalóm.


Ha nem szívvel lélekkel tartod az állatot, nem tudsz eleget foglalkozni vele, nem tudod rendesen szocializálni,csak a minimumot akarod nyújtani , akkor jobb ha bele se kezdessz.

2023. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2 óra séta, foglalkozás minimum kéne.
2023. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy hogy kert vagy lakás, mert attól hogy ott a kert, nem fog futkározni, meg fárasztani magát, legalábbis felnőttként nem, tehát ugyanúgy rá kell szánni az időt.

Én még az uszkárommal is napi 3 órát sétálok/játszom/tanulok, ha van olyan időszak, hogy mondnjuk pár hétig csak két óra jut rá, akkor láthatóan elkezd rosszabbul viselkedni.... Szóval én azt mobdom hogy minimum 3 óra kell egy mozgásigényes fajtának.

2023. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És a maradék 21-22 órában tényleg elvan?

Mondjuk 12 órát alszik, tegyük fel.

De még ott van 8-10 óra, addig mit csinál?

Azért gondoltam, hogy lakásban többet kell vele foglalkozni, mert kertesben legalább elnézelődik, kergeti a pillangókat, járkál a kerítés mentén felalá, körbe ássa a bokrokat, esetleg ha van egy kutyatársa, akkor vele birkóznak, játszanak, nem tudom.

De lakásban mit tud csinálni? Nem unatkozik?

Mármint azon a 2-3 órán kívül, amikor foglalkozva van vele.

2023. jan. 23. 12:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2

Miért gondolod hogy a mimimumot akarja nyújtani? Nem lehet hogy csak felméri, hogyegyáltalán meg tudná-e adni a mimumot a kutyának? Nem ugyan az a kettő. Mert lehet hogy neki van rá napi 3-4 órája, de attól tart hogy ez nem elég, ebben az esetben választ más fajtát. Nem értem miért kell mindig egyből a legrosszabbra gondolni. Ez a kutya kategória az egyik legrémesebb itt a gykorin, komolyan... Ritkán látni egy helyen ennyi rosszindulatot. Pedig azt hinné az ember hogy a kutyások jófejek...

2023. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya 12 órát alszik, és még 6 órát pihen, nyugalmi állpaotban van. 6 aktív órája van egy nap. Szóval ha három órát töményen vele foglalkozol, akkor már csak 3 óra marad. Ezt ha benti, nagy eséllyel a családdal tölti, tévéztek, vakargatod, csontot rágcsál, elfoglalja magát. Amig egyedül van otthon, csak alszik.


A kerti kutyák is csak ott fekszenek, nem kergetnek pillangókat. :) Kölyökkorban még rombolnak ásnak, de felnőttként már nem, ha eleget van velük foglalkozva. Persze vannak azok akik acsaorkadva ugranak a kerítésnek, végülis ez is mozgás, de ez meg nyilván nem jó dolog...

2023. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Ez tényleg így van?

Csak 6 órában aktív egy nap? Minden fajta? És csak az változik, hogy mennyire hiperaktív, hogy azt a 6 órát sétálgatással vagy ugrálással, futkosással, aktív játékkal, agyi munkával tölti -e?

Mert ez nagyon jó akkor!

Féltem, hogy 10 órát fog unatkozni mindennap.

De akkor jó, mert azt meg tudom adni neki!

2023. jan. 23. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy így van. Meg az eb kutyám is ezt csinálja :D
2023. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Juhászkutya, tehát a gazdával töltött idő, ami fontos számára. Ahogy írják, a tunyulás is tök oké a kutyáknak, elfeküdni a konyha sarkában, míg főzöl/eszel, a kanapén, míg filmezel, vagy olvasol, ezek mind többet érnek nekik, mint kint lenni a kertben.

Ahol amúgy csak a viselkedészavaros kutyák tépik a kerítést és ássák fel a kertet...

Ha heti kétszer elmész vele suliba, napi 3-4 sétája van, amiből kettő legalább hosszabb (és ne csak az első futtatóig tartson...), akkor tök boldog lesz, hogy a lakásban lehet.

2023. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!