Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy németjuhász?...

Amstaff vagy németjuhász? Esetleg más fajta? Tapasztalat és cicák mellé, sok foglalkozással?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék, ami valamennyire tekintélyt parancsoló és sokoldalú(sok mindenre alkalmas, sok mindent lehet Vele csinálni).

Szeretnék sokat foglalkozni Vele, úgymond Ő lenne az új életmódom, tehát Ő lenne az első nekem és köré építenék minden mást. Mindenféle kutyával végezhető sport/munka érdekel, pl bikejöring, őrző-védő, nyomkeresés, agility vagy bármi, szóval kipróbálnék Vele mindent, amire van lehetőségem és ami neki a legjobban bejön, azt rendszeresen csinálnám Vele. Nagyobb testű, minimum 25 kilós méretű kutyák érdekelnének, szőrhossz/típus mindegy, lakásban lenne tartva, rengeteg foglalkozás, mozgás mellett. Előző két kutyám menhelyről volt, közben lett 3 nagyon lökött cicám, amik miatt nem merek már bevállalni ismeretlen keverék kutyát és tudnom kell, hogy mi lesz a kölyökből, semmiképpen nem jöhet szóba semmilyen vadászkutya. Tudom, hogy kicsi korban összeszoktatható a cicákkal, de épp elég nehéz lesz egy nagytestű aktív munkakutyával is megbarátkozniuk, vadászkutyát nem hozok nekik.

Egyenlőre a fent említett két fajtánál tartok, de szívesen olvasok más fajtákról, amik szeretnek dolgozni, nyitottak a különféle kutyás foglalkozásokra, szeretnek bent lenni(óriásbundás kutyák szerintem szenvednének) és nem utolsó sorban, toleránsak a dilis cicákkal.

Előre is köszönöm a segítséget.



2020. dec. 27. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Panelba, ráadásul 3 cica mellé? Hány nm?


Ha muszáj válaszolni, akkor inkább az amstaff ..

2020. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Plüsskutya.
2020. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Németjuhász erre tökéletes. Okos könnyen tanítható hűséges. A miénk imádja a cicánkat szóval ha összeszoktatod őket nem lesz gond
2020. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ne ezt a két fajtát válaszd, én inkább vizslát vagy border collie-t ajánlanék ők ehhez a sportokhoz ideálisak. Német juhászoknak sok izületi gondja szokott lenni, emellett lakásban én nem tartanék németjuhászt (úgy mondom ezt hogy puli keveréket tartok lakásban kivel canicrossozok, agilityzek illetve néha bikejöringezek). Egyébként nagyobb testű menhelyi kölyköt ugyanannyira nehéz hozzá szoktatni macskákhoz minta tenyésztőtől vennéd a kutyát. Vagy rosszabb esetben szapitól.

Én juhász illetve terelő kutyákat ajánlanék inkább

2020. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem amstaff, a panelt jobban viseli.

Szinte bármilyen sportra alkalmas és a szőre sem hullik nagyon.

A németjuhász pedig szőrtenger.

Illetve mostanában a németjuhásznak több egészségügyi gondja van a túltenyészet miatt.

Görbehát, izületek stb.

Én így nekem az amstaff a befutó.

2020. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Amstaffal és németjuhásszal is napi 2-3 órát kell menni sétálni/kocogni. Amstaffal emellett lehet súlyt húzni, engedelmesezni, bikejöringezni, ha soványabb alkat, nincs felhízlalva izomkolosszussá, hanem soványan izmos, erős, akkor lehet agilityzni is vele.

Németjuhásszal engedelmesezni, nyomkeresőzni, őrző-védőzni, bikejöringezni, de vele is lehet súlyt húzni is, de az agility nem való neki, nagytestű és érzékenyek az ízületei, ne ugráltasd.

Ott van még a dobermann, németjuhászhoz hasonlóan, vele is lehet nyonkeresőzni, őrző-védőzni, engedelmesezni(ez utóbbi amúgy minden kutyának való), neki még talán az agility sem probléma.

Rottweiler, őrző-védő, súlyhúzás.

Van egy pár keményebb munkakutya, akikkel lehet életmódszerűen aktívan foglalkozni, ha arra vágysz, hogy "véletlenül sose legyen időd" az emberekre ;)

2020. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha valóban sokat foglalkozol majd vele, akkor német juhász az agility miatt. De, az amstaff is alkalmas. Esetleg még a malinoist tudnám javasolni.
2020. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%

Az amstaff kevesbe agressziv,mint a nj.

Lassu kocogas. Ha keskenyebb fajta amstaff keverek,akkor johet a bicajos sport,agility. Egyedfuggo,ki mit szeret. A nyomkereses,vakvezetes,stb betanithato egy alacsony energiaszintu amstaffnak 100%-ban. Az USA-ban a rendor es vakvezeto is amstaff. Ott o a jolly joker munkakutya minden munkara. Ha engedelmeset akarsz,alacsony energiaszintut kerj. Ez a lenyeg. Ugyanigy van a nj-oknal is. Altalaban tenyesztoknel talalsz ilyet. Azert a rendszeres sport ott is alap.


A macskak: keress olyan tenyesztot ,akinek macskaja is van. Nem a fajta a lenyeg,hanem,h szocializalva van ra(kiskorban egyuttelnek veluk)


A cicak szocializalva vannak kutyara?? Vagy azzal kezdik,h odaviszed a kutyat es szo szerint kikaarjak a szemet??? Azert ezt gondold at. A kutya hiaba szocializalt macskakra,ha azok megtamadjak a kutyad.

2020. dec. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Írta, hogy két kutya mellé kerültek a cicák, ergo nyilván ismerik a kutyákat, hisz velük nőttek fel. A két kutya már megvolt neki, szóval nyilván ismerte már őket annyira, hogy tudja, nem fogják bántani a macskákat.

Amúgy nem állapítható meg az agresszió fajta alapján, egy németjuhász is lehet szelíd családi kutya és kiképzett őrzővédő, meg egy amstaff is ugyanúgy.

2020. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Az amstaff állomány elég heterogén, sok közülük "kutyázik", de mindenesetre nagyobb az ösztön bennük, hogy elkapjanak egy állatot, mint egy nem ölésre használt vadászkutyában(vizslák, retrieverek, vizikutyák)...

A német juhász vagy show vonalú és nyugodtabb, de cserébe nem nagyon csinálhatsz vele semmit, vagy munka és hatalmas a mozgás, feladatigénye, illetve határozott, következetes gazdát igényel.


Esetleg nézd meg a schnauzert, beauceront, tevruerent, groenendaelt és a svájci fehér juhászt. Ők is alkalmassak sok mindenre, de kevésbé veszik zokon, ha kevesebb a mozgatás.

2020. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!