Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy ilyen keverek...

Szerintetek egy ilyen keverek tarthato lakasban? Milyen igenyei lehetnek?

Figyelt kérdés

Kozep snauzer-puli-bearded collie-foxi

3 honapos kajlafulu kolyokkutya.


2023. jan. 23. 11:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2023. jan. 23. 11:22
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

képet!


kérdésre válaszolva: bármi


Ha ezzel a kölyökkel kellene terveznem mindenképp nagy mozgásigényű, makacs és hangos kiskutyára számítanék.


Puli terelő, jelző fajta, a hangja a munkaeszköze. Örökmozgó.


A foxi terrier, egy pörgős és öntörvényű, kezdőnek nehezen kezelhető fajta.


A snauzerek szintén komoly és elhatározott kutyák.


bearded collie nyugodt természete szerintem kevéssé fog érvényre jutni.

2023. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy tobbgeneracios keverek, most ra lett mondva par fajta, de kozel se biztos, hogy ezek vannak benne.

Ennyire nagyon keverek kolyok lutri, mindig,nem tudod mi lesz belole, milyen a jelleme es stb. Csak remelni lehet, hogy megfelelo nevelessel es foglalkozassal ellesztek lakasban.

De semmit nem lehet mondani biztosra 🤷‍♀️

2023. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Tartható persze, arra számíts hogy nagy mozgásigénye lesz valószínüleg szóval hosszabb sétákra készülj és jól mozgasd majd le.

De nem lesz gond a lakásban tartással.

2023. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
Minden kutyafajta tartHATÓ lakásban, csak semelyik nem való oda.
2023. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Irtam a gazdinak, o mondta, hogy ezek a fajtak vannak bennuk.

De akkor egy ilyen kis kutyulek nagyon lutri, hogy mi lesz.

Pedig tetszenek az ilyen kutyusok.

Van egy masik, az juhaszkutya keverek, mudi-pumi-border collie, rendes tanyasi keverek juhaszok.

Az milyen lenne?

2023. jan. 23. 12:00
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
#6 Keveréknél mindig lutri, ahogy egy fajtatiszta tenyészetben is változó a munkaösztön. Az eredetileg kérdezett kutyában ott a foxi, ebben meg ott a pumi, annak is terrierjellegű a vérmérséklete. A mudivér miatt azért aggódnék, mert ha fajtatiszta magyar terelőkről beszélünk, akkor a mudit ajánlanám a legkevésbé, főleg lakásba, az komoly kutyásnak való, mert soha nem fogod tudni rendesen lemozgatni. Ha kijön belőle a mudi hajlam, akkor nem való lakásba.
2023. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Akkor hagyom ezeket a cukisagokat.

Nem tudom milyen kevereket keressek.

2023. jan. 23. 12:10
 9/16 A kérdező kommentje:

Labrador, beagle, staffi vonal jo lehet?

Tudom, azok is mozgasigenyesek, de nem ugatos porgettyuk.

2023. jan. 23. 12:11
 10/16 anonim ***** válasza:
30%

#9 Semelyik kutya sem ugatós pörgettyű, ugyanis ok nélkül nem ugat a kutya. Csak meg kell nevelni, hogy tudja, mely ingerre kell ugatnia, és mire nem szabad, akkor a szomszédok sem fognak megutálni, csak mert lett egy kutyád. Nagyon sok minden attól függ, hogy mennyire készülsz fel arra, mit fogsz kezdeni a kutyával, miután hozzád került.


Labrador szerintem azért nagy, ha nem hatalmas a lakásod, illetve nekem az a tapasztalatom, hogy a vadászkutyák nyugtalanabbak - azaz hiába aranyosak, határozottabb kézzel kell bánni velük. Szerintem lakásba még mindig a puli a legértelmesebb választás, nem hullik a szőre, csendes társ tud lenni, főleg lakásban, ahol nem igazán éri olyan inger, amire csihognia kéne. Hozzáteszem, nem magyar fajtát nem fogok tudni ajánlani.

2023. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!