Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy törjem le a kutyám...

Hogy törjem le a kutyám "szarvát"?

Figyelt kérdés

Fél éves korában utcáról befogadott, nagytestű keverék. Mindig is nagyon cuki, bújós, játékos és okos volt. A légynek sem tudott volna ártani, semmihez nem nyúlt hozzá soha, jártunk 2 kutyasuliba is kamasz korában.


Most 4 éves lesz nemsoká (saccra) és nagyon ki van fordulva magából egy ideje. Folyamatosan feszegeti a határokat, bunkó, magának való lett, nem lehet csak úgy odamenni hozzá, ha nem akarja, akkor morog, de akár harap is. Csomót veszekedni kell vele, a kutyaházát bevédi, néha a kanapét is. Elkezdett rosszul viselkedni, ami nem rossz feltétlen, de eddig nem csinálta (pl. ugatás ész nélkül a semmire, madár kergetés) és ha rászólok, még ő van felháborodva, morog, tegnap pedig nekem jött. Csak azért, mert rászóltam, megharapott, nem állt le. Kínomban lenyomtam a földre, ami nem biztos, hogy jó ötlet volt, de nem volt jobb ötletem, folyamatosan jött volna nekem. Amíg ültem rajta, addig nyugiban volt, felkeltem, megint megharapott, szaladtam a szájkosárért és ráadtam nagy nehezen. Ezután a házából támadott ki állandóan, nem lehetett tőle kimenni az udvarra, úgyhogy végül oda toltam a kinti kukát a háza bejáratához, hogy ne tudjon kijönni amíg le nem nyugszik. Pár órával később beengedtem a házba, de a szájkosár maradt és a kanapéra sem engedtem fel. Rengeteg feladatot kellett teljesítenie ahhoz, hogy megbékéljek vele. Egyébként ezeket a parancsszavakat is sokszor megtagadja mostanában, pedig kutyasuliban ő volt a legügyesebb.


Fogalmam sincs, mi vezetett ide, tényleg rengeteget foglalkozok vele, minden nap feladatozunk (bár ez egyre nehezebb, mert ugye sokszor megtagadja), játszunk, ha nincs nagyon rossz idő sétálunk, hétvégente sokszor kirándulunk. Szeretve van, jó kaját kap, a kanapén aludhat bent a melegben, viszem kutyás programokra.


Ami változás lehet maximum az, hogy én mostanában az élethelyzetem miatt stresszesebb vagyok, de ez még nem adhat okot arra, hogy így rám támadjon.


Több mindent kipróbáltam már. Csak kézből etettem egy darabig, azért is meg kellett dolgoznia, próbáltam még többet foglalkozni vele, szeretgetni, de ezek nem igazán használtak. Aztán jött egy-egy durvulása után a kizárom a falkából, pár napra, egy hétre, úgy kellett vissza könyörögnie magát, de nem sokra vezetett hosszú távon, végül pedig szájkosár, volt hogy meg is kötöttem pár órára, akkor is azért, mert támadott és nem szállt le rólam.


Tegnap már azon agyaltam, hogy mikor így megbolondul, berakom a kocsiba és elviszem valahova és otthagyom (ez a valahova képlékeny, ismerőshöz kennelbe, vagy valahova, vagy megkötöm valahol, csak nem az udvaron...) aztán fél óra múlva visszamegyek érte, hátha kicsit leszállna a magas lóról, hogy egyedül lett hagyva. Mivel tudom egyszer egy kutyás rendezvényen elkeveredtünk egymástól, én láttam őt, de ő engem nem vett észre és látszott rajta, hogy teljesen kétségbe volt esve.


Na de ha van valakinek ennél értelmesebb ötlete... Tudom, kutyasuli, tréner, akármi, de kizárt, hogy ilyenkor viselkedne így, úgy meg úgysem tudnak mit mondani rá.


Jelen pillanatban eltorlaszoltam a háza bejáratát és elbarikádoztam a kanapét, hogy egyik helyet se tudja bevédeni, reggel mikor kapott kaját akkor nagyon sok feladatot kellett teljesítenie. Most nyugodt, de egyre kevésbé bízok benne, bármikor úgy megtámadhat, hogy súlyosabban is megsérülhetek, mivel egy súlyban vagyunk.



2023. jan. 26. 08:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem normális semmilyen szinten.


"Nem látszik betegnek"


MR vagy CT van beültetve a szemedbe?

Van egy olyan tippem, hogy ha akartad volna, már elvitted volna orvoshoz. Helyette gyakorin várod a csodát.

2023. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
Ez erdekes, valamelyik tipusu epilepszia velejaroja is lehet ez a nehai bekattanas, amikor a sajat gazdajara is veszelyesse valhat a kutya, vagy demens allatoknal fordul ez elo (4 evesen ezt ketlem), olvass utana, hatha az epilepszia tobb tunete is megvan, csak eddig arra nem figyeltel fel.
2023. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Emberek. Ez a kutya nem beteg, hanem ő akar lenni a főnök. Gondolom mert stresszes vagyok és ezzel meginogtam a szemében.


Milyen betegség lenne az, ami csak akkor jelentkezik, ha rászólok vagy elmegyek valamelyik fekhelye mellett? Meg milyen betegség miatt tagadná meg a parancsszavakat?


Szóval a kérdés az, miután már minden kutyasuliban hallott és neten olvasott dolgot kipróbáltam és egyik sem hozott áttörő változást, hogyan értessem meg vele, hogy nem ő a főnök és nem is lehet az?


Kiképző jó ötlet, oké, de mégis hogyan tud segíteni, ha nem csinál ilyet a kutya, ha ott van? Mindig csak akkor támad rám, ha egyedül vagyok. Mit tudna tanácsolni még ezeken kívül?

2023. jan. 26. 13:04
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

Már mondtuk. Orvos.


Lehet epi, agydaganat, idegrendszeri probléma. Orvos.

2023. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%

Nagy csodat ne varj...

En meg mindig azt mondom hogy ki kell zarni eloszor az eu. /mentalis problemat. Ha minden negativ, akkor sajat magadat kell rendbehoznod, mert amig stresszes, ideges vagy, es tenyleg ez a kivalto ok, addig a kutya viselkedese sem valtozik, es egy nagytestu, kiszamithatatlan kutyaval nem egy eletbiztositas egyutt elni. Ha nem megy neked, akkor marad az elajandekozas egy hozzaertonek/ alapitvanynak, akik rehabbal is foglalkoznak, vagy vegso esetben az altatas, amig valakit komolyabban nem harap meg.

2023. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%
Fú, ez nagyon durva. Ilyen viselkedésre az sem "jogosítja fel", hogy stresszes vagy. Saját gazdáját megtámadni az nagyon durva... Én sem gondolom hogy egészségügyi oka van, de azért lehet nem árt kizárni. Aztán mindenképp valami agresszív kutyákkal taasztalt tréner, ezt szerintem egyedül nem fogod megoldani. Illetve felelőltelnség lenne a részünkről bámrilyen tanácsot adni egy ilyen veszélyes szituációban. Azért itt többéségben laikusak vayunk, a saját tapasztalataink alapján tudunk mondani dolgokat, ami lehet tök nem jó a te kutyádnak, és végül csak ártana neki. Szóval szerintem szakember, mindenképp... Ez nem az a szint, amiről itt kéne tájékozódnod, nem arról van szó, hogy Fifike kakit eszik, mit csináljak. Ez egy nagytestű, a saját gazdájával is agresszív kutya, életveszélyes.
2023. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%

Engedd el ezt az "elvesztettem a főnök státuszt a szemében, mert stresszs vagyok" dolgot, rosszul gondolod, ez nem így működik.


Higgy azoknak, akik azt mondják, vidd orvoshoz, lehetőség szerint jól felszerelt klinikára. Lehet idegrendszeri probléma, epilepszia, daganat, vérömleny, mozgásszervi krónikus fájdalom, bármi. Sok esetben az ilyen vagy hasonló eseti "nem tudom mi váltotta ki" aggresszivitás vagy hangulatingadozás hátterében egy folyamatosan fennálló, időnként fellángoló, erősődő-gyengülő fájdalom van, amitől a kutya "megőrül", bekattan.


Képzeld el, hogy napok óta enyhén, de folyamatosan fáj a fejed, de nem panaszkodsz miatta mindenkinek, teszed a dolgod, még viccelődsz is néha, de egy délelőtt a munkahelyeden lüktetve durva fejfájáshullámok jönnek, a kollégád meg pont akkor dönt egy hosszú és hangos telefonbeszélgetés mellett, te meg leordítod 10 perc után a fejét, hogy miért nem tud elvonulni telefonálni, ő meg csak néz rád bambán, hogy mi a bajod. Leegyszerűsítettem, de érted az analógiát?

2023. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj velük, nagyon profik:

[link]

2023. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz vidd el kivizsgálni. Illetve kutyaiskolába vidd újra. Vagy hívj kutyatrénert
2023. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Orvos, ahol minimum csinálnak egy ct-t és mrt (szóval nem az a falusi kimegy és a kerítés túloldaláról megállapítja, hogy nincs itt semmi baj...).


Ha minden rendben, akkor hívj egy olyan trénert, aki tud referenciákat mutatni és ilyen kutyákkal is volt már dolga, sajnos sok a kókler (akinek sikerült kiképeznie a tökéletes idegrendszerű goldiját és csinált egy fél éves, hétvégi tanfolyamot). Erre a problémára a kutyasuli szinte felesleges, mert teljesen másról szól.

2023. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!