Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinyílt a csipája a kutyámnak,...

Kinyílt a csipája a kutyámnak, hogyan törhetném le a szarvát?

Figyelt kérdés

Szeretem, imádom, pic$ája kinyalva, ki is használja.... egyszer már sétáltalásnál nekem kellett futnom utána mert direkt elfele ment, akkor elkezdtem a falkavezéres gyakorlatokat hogy ugyan tudja már hol a helye a rangsorban. Minden ment szépen, legközelebb amikor elfele szaladt sétánál, úgy otthagytam mint a sicc, aztán érdeklődve nézett utánam hogy némáá a hülye nem jön utánam... na akkor csak süvítettem utánam, akkor már rendesen jött... csakhogy a kisasszony 2 napja megint próbálkozott hülyének nézni :) kiraktam az ételt és mindig megvárom míg megeszik és elveszem a tálakat. Hát a hölgy fogta magát és rátarti orrát felszegve lefeküdt a tála mellé és mutatta hogy ő bizony ezt meg nem eszi. Rábaxott a kis hülepók mert a másik amikor végzett a sajátjával, elvettem a tálát és odaadtam a másiknak, na akkor felkelt felszegte a füleit és nem tetszett neki hogy a másik eszi az ő kajáját (bezzeg addig nem kellett neki). Mondtam is neki, hülyegyerek érdemes itt játszani a királylányt?? Tegnap víznap volt a kutyáknak (1 héten 1szer tartunk ilyen napot, olyankor én se eszek semmit :) nah bezzeg ma megette a kajáját, már korgott a gyomra biztos! Szóval úgy érzem elég jól kezelem a helyzetet, és ahogy írtam is a falkavezéres gyakorlatokat csinálom vele (előbb megyek be és ki az ajtón mint ő, játék csak akkor van ha én akarok, nem akkor amikor ő, akkor van vége amikor én akarom és még sorolhatnám) De mégis hogy lehetne elfolytani benne hogy ne is próbálkozzon? Megmondom őszintén a lelkem mélyén nagyon rosszul esik hogy hatalmaskodni akar felettem, miközben én ŐÉRTE VAGYOK és szívemmel lelkemmel imádom és ő mégis hülyének néz engem :( már leszoktam az állandó babusgatásról, és még így is próbálkozik kitolni velem. Mit tegyek még hogy ne is próbálkozzon? 3 éves, ezen a nyáron kezdett "megőrülni" ilyen szempontból.


22L


2009. szept. 14. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem irod milyen fajta a kutyus. Lehet örökre fog próbálkozni veled, ha olyan a vérmérséklete...Nem sértödött meg mikor a másik kutyunak adtad az ételt? :-)El tudom képzelni milyen pofát vágott...Viszont nagyon jó gazdi vagy, hidd el.Ismered a kutyákat, tudod mi jó neki pl. a vizesnap / mi böjtösnapnak hivjuk/ jó gazdi, jó kutya...igy tovább !
2009. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák mindig próbálkoznak.Ha falkában élnek ott is 1-2 megpróbál a vezér helyére pályázni.Azt nem írtad,hogy ki van e ivartalanítva mert az lehet segítene a dolgon.Olyankor "lenyugodnak" és nem próbálkoznak.
2009. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Skótjuhász és ivartalanított! Tehát elvileg nem kéne "bolondnak" lennie :) amúgy nem sértődött meg amikor a másik kapta a kajáját, mert ugyanúgy jött oda utána hozzám meg csóválta a farkát, csak olyan szemeket meresztett meg füle égnek állt ott toporgott hogy mi lesz most megeszik a kajáját szóval látszott rajta hogy nem a kajával volt gondja és nem beteg, hogy azért nem eszik, hanem csak úgy dacból.

Nem tudom, a másik 7 éves már és még soha nem próbálkozott feljebb lépni a gazdin! De akkor ezek szerint lehet hogy még fog próbálkozni... mindenesetre nem adom fel a gyakorlatokat, hátha egyszer mégiscsak belátja hogy nem kell erősködnie :)

2009. szept. 14. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

végre egy olyan gazdi, aki tudja mi a jó a kutyájának!

türelem, rózsát terem. nálunk is volt ilyen időszak. ez a legkeményebb. keresi a lyukat az új vezér páncélján. az is lehet, hogy egyszer (nem tudatosan) engedékeny voltál, és vérszemet kapott. ha folytatod ezt a módszert, akkor egy idő után feladja. később is fog próbálkozni, csak nem ilyen hevesen. ha több kutyád van, és azokkal is ugyanigy foglalkozol, akkor látni fogja, hogy ez igy neki is jó.

egyébként az ilyen időszak erősiti kapcsolatotokat. tarts ki, ne feledd mindig igy kell viselkedned. ez nem egy kúra, ami után minden megváltozik. egész életetben használnod kell, a kutya személyiségéhez képest lazithatsz. ha próbálkozik, rövidebbre fogod a gyeplőt, ha engedelmeskedik, akkor lazithatsz rajta (mindig csak annyit, amennyi nem akadájozza az engedelmességben - ami eddig nem volt, az most is maradjon nem)

sok sikert:)

2009. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igen kifogok tartani :)
2009. szept. 14. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kutya? Nekem egy border colliem van, elég közel állnak egymáshoz a "rokonságban" skót juhásszal :) Nálunk úgy 2-3 éves koráig próbálkozott borsot törni az orrunk alá... Pl. ha délelőtt nem vagyunk itthon, hagy örüljünk felássa a fél udvart, szétrágja a virágtartónk lábát, anyu gumipapucsát és ilyenek. Volt hogy lustaságból csak kézből evett, sétálni meg lehetetlen volt vele. Ezek ilyen hullámok voltak nála, volt hogy minden szavamat itta, volt hogy azt se tudta mi a neve, annyira nem figyelt rám. Most 6 éves, el lehet menni vele nyugodt szívvel játszani, tudja mi az övé, alig várja a vacsit, nem ás fel mindent (csak nagyon ritkán egy vakond után ered). Azt hiszem kicsit lenyugodott, és bár még mindig játékos, lökött kutya, azért már sokkal engedelmesebb, nem a huncutságokon töri a fejét egyfolytában :)

Ne add fel, idővel ő is lenyugszik majd kicsit...

2009. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!