Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg változott a platinum...

Tényleg változott a platinum minősége? Van esetleg jobb táp ár/érték arányban?

Figyelt kérdés

Költözködés miatt BARFról vissza kellett állnunk ideiglenesen tápra, előtte is platinumot evett és nem volt problémánk vele, ezért választottuk pont a platinumot.

Olvastam itt pár hete, hogy rontották a minőségét, így oldják meg, hogy ne szálljon el nagyon az ára, de megnéztem az összetevőket és abban nem láttam jelentős változást (beef&potato, ugyanúgy 70% marhahús, 12% burgonya, a többi borsó meg lencse, hal, továbbra is gabonamentes), viszont az állaga egészen másnak tűnik, mint egy évvel ezelőtt, amikor utoljára etettem vele, sokkal szárazabb, világosabb és mintha a tápszemek is nagyobbak lennének.


Én emlékszem rosszul, vagy tényleg változtattak rajta?


Tudtok esetleg jobb tápot javasolni ebben az árkategóriában? Mert nagytestű kutyával azért a 2500Ft/kg eléggé a teteje, viszont ennyiért egy felső középkategóriás tápnál lehet találnék jobbat is...



2023. jan. 28. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon magas hústartalmú táp, kevés ilyen van. Mondjuk én nem etettem ezzel soha, csak most megnéztem az összetevőit.

Én a Acanával etetek, abból nagy kiszerelésben 2000 alatt van egy kiló ára. Olyan 50% hústartalmú. Én nagyon elégedett vagyok vele.

2023. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok mindről nyilatkozni, de szerintem az Iberico változott. Viszont nem mostanában, hanem úgy másfél évvel ezelőtt. Évekig etettem vele, aztán egyszer csak éreztem, hogy megváltozott a szaga, szó szerint büdös lett, és biztos az íze is más volt, mert korábban szerette a kutyám, onnantól viszont csak akkor ette, ha nagyon muszáj volt, és akkor is csak pár falatot. Azóta én nem rendelem, pedig nagyon bevált előtte.
2023. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Olcsobban jössz ki ha hússal eteted.
2023. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy változott, egyessel, kettessel egyetértek. Én nem ezzel etetek, ezért nem tudok bővebben nyilatkozni.
2023. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 köszi a tapasztalatot. Én meg inkább pont azt tapasztaltam most, hogy mintha szagtalanabb lenne, régen volt egy jellegzetes, erős "platinum szaga", ami nem hasonlított a többi táphoz, a tápos dobozban több átmosás után is érezni lehetett... De tényleg lehet, hogy csak az emlékeim csalnak és csak elkapott a "régen minden jobb volt" érzés :D

Acana sajnos nem jó, az extrudált tápokat valamiért nem jól emészti, bármekkora mennyiségtől fogy és akkora csomagokat rak tőlük, mint egy ló :D

#3 Tervben van egy fagyasztó, csak most még a többi berendezésnek is a helyére kell kerülnie, akkor visszaállunk majd húsra, de amíg nem tudok nagy tételben vásárolni, addig sajnos a táp sokkal olcsóbb, még a felsőkategóriás is.

2023. jan. 28. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én harmadik éve etetem ezzel a tacskómat a bárányossal , de nem vettem észre semmit , hogy változott volna.
2023. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 köszi, akkor valószínűleg tényleg csak az én emlékeim csaltak :)
2023. jan. 28. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!