Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos kan magyar vizsla...

6 hónapos kan magyar vizsla kutyusom 20 kg. Ez megfelelő vagy túl sok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez soknak tűnik. Kifejlett magyar vizslák olyan 23 kg körül szoktak lenni, nem?


De egyébként nézd meg az alakját. Ha határozott horpasza van, tapintható (vizslánál inkább látható) minden bordája, jól izmolt, látszanak az izmai, akkor nincs gond.


Ha viszont hengeralakú, akkor érdemes elgondolkodni.


Ami még jó mérce, az az, hogy tudod-e jutalomfalattam motiválni. Ha nem, akkor tutira túl sokat eszik.

2010. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kilátszanak a bordái és mindig éhes, jutalomfalat bármikor jöhet
2010. okt. 4. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor csak nehéz csontú :)
2010. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sok.
2010. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is soknak tűnt a 20 kg így első hallásra, de ha azt mondod, hogy kilátszanak a bordái, akkor nem, hogy duci, de még talán alultápláltnak is nevezhetnénk. Esetleg nincs valami gondja az emésztéssel, tápanyagok elraktározásával? Egy orvossal én biztos kivizsgáltatnám a kutyust. Az én Magyar Vizsla (szuka) kutyám 19-20 kg szokott lenni és most 3 éves.
2010. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Vizsim kan másfél éves kb (nem mértem mostanában) 30kiló. De magas 64-65centi mar. És nem duci, sőt egykét kilót még simán elbírna. Mert szép izmos, és meg van a tipikus vizsla forma. Bár én nem szeretem ha nagyon kivannak a bordái, de azért nem hizlalom el, szép formás. Milyen magas a kutyid,(mar) attól is függ... mert van amelyik kutyus hamarabb eléri a "kívánt" magasságát. Lehet hogy magas kutyus és akkor nem sok a 20kg.
2010. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a magassága kb. olyan 50 cm lehet
2010. okt. 10. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!