Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák kb 80%-a kutya...

A kutyák kb 80%-a kutya szelektív? Hogy viszonyul a kutyátok séta közben más kutyákhoz?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam valami felmérést, hogy csak a kutyák 10%-a barátságos minden szembejövő kutyával és 10% agresszív (ok nélkül) minden más kutyával. A többiek szelektálnak, tehát van akivel jól kijönnek és van akit utálnak. Egyetértetek ezzel?


Nálam az egyik idős korára a mindenkivel barátságos kategória, teljesen konfliktuskerülő, de fiatalon nem volt ilyen. A másik 2 kutyám szelektív. Van akikkel tök jól kijönnek, főleg ha már többször együttsétáltunk és van, akit utálnak. Jellemzően a vehemens, nagyon energikus vagy domináns, puposkodó kutyákat nem csípik, de persze egyed függő. Azt viszont megfigyeltem, hogy a francia bulldogok nem a kedvenceik, egyik kutyámnak sem. (Angol bulldoggal még nem találkoztak, mopszokat viszont kedvelik, szóval nem a fura hangjuk zavarja őket szerintem)


2023. febr. 1. 09:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ milyen a szembejövő kutya és hogy melyik kutyámról van szó.
2023. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

A kicsiket mind elkerüljük, mert nem egy, nem kettő rossz tapasztalatunk van velük, mind már messziről ugat, támad, vagy ha közel jön, akkor csipkedi, hergeli a nagyobbat, aztán a drága gazdika csodálkozik, ha felkapja és megrázza, mintegy rongyot. Különben a kutyák így nevelik a kicsiket, szóval még ezt sem rossz szándékkal,de mindenki csak a gonoszat látja bennük.

De már nem is zavar, sőt, örülök, hogy elkerülnek az ilyen idióta gazdák, mi is kerüljük őket, mert szánalmasak.

Amúgy a rotim 8 hónapos koráig játszott kutyákkal, azóta ignorálja mindet, nem foglalkozik semelyikkel, ha esetleg valamelyik arcoskodna, szekálná, azt helyre rakja, többnyire elég egy morgás, esetleg megmutatja a gyönyörű fogsorát és már tűz is el a picsogó gazdika a neveletlen kutyuskájával.

😂❤️✌️

2023. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%

#12

Ez mekkora kamu. Egyik kicsi kutya se támad neki egy rotinak, max. félelemből messziről ugatják, de nem mennek direkt a közelébe kötekedni. A kutyák se hülyék, nem szeretnének öngyilkosok lenni.


De persze add elő te is, hogy a yorki meg a csivi életveszélyes véreb, a roti, dobermann meg pitbullok pedig kezesbárányok. Biztos azért vezetik a halálos kutyatámadások listáit.

2023. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

Jajaja #13!


Szóltál erről a kicsi fehérnek, aki beleharapott a dobi keverékem nyakába? Meg annak a yorkinak, aki jött ki a kapualjukból ami előtt mentünk el a járdán, és beleharapott a kutyám hátsó lábába? Vagy egy hete kb, amikor a francia bulldog állt be támadó pózban amikor el akartunk menni mellettük.


Érdekes mód az enyém szokott lenni a vétlen. Pórázon. De ha bármelyik nyakát eltöri, akkor ő a rossz....


Tisztelet a kivételnek természetesen, nekünk is van kistestű barátunk. Yorki is, 6 kg körüli keverék is. Én pont ezért nem szelektálok a kicsik hátrányára. Pedig napi szinten van rossz tapasztalatom.

2023. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Én sétáltattam németjuhászt (semmi bajom a nagykutyákkal, csak ahogy írtam, nem engedem az enyémeket oda) és bizony volt, hogy 2 fehér bichonféle rontott neki póráz nélkül. Én a németjuhászt a nyakán fogva tartottam, hogy ne kapja el a támadó kicsiket... szóval vannak elvetemült kistestűek is :D
2023. febr. 1. 19:23
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon furcsa olvasni a ti tapasztalataitokat, nekem két kutyám van és mindketten két különböző véglet, az egyik azzal is haverkodna, aki a lehető legegyértelműbben közli, hogy legszívsebben ketté harapná a nyakát, a másik meg még azt is kikerüli, aki farok csóválva pucsít neki.

Pedig egyiket se érte trauma, mindkettő jól szocializált, normális a maga módján.

Szóval nekem ez a szelektív ismerkedés a gyakorlatban eddig ismeretlen fogalom volt, de a válaszok alapján mégis igaznak tűnhet a 80%, ebből a felosztásból csak a mindenkivel közömbös kategóriát hiányolom.



A kiskutya-nagykutya dologhoz csak annyit, hogy nagytestű kutyáim vannak, mindkettő abszolút a légynek sem ártana típus, de a haverkodósat ennek ellenére sem engedem oda nagyon kistestű kutyákhoz, mert pörgős, hebehurgya, van, hogy a saját lábában elesik, 30kg különbségnél pedig tényleg elég egyetlen rossz mozdulat, szóval én nagykutyásként is abszolút megértem ha a kiskutyások tartanak tőlünk.


Az agresszív kutyákat pedig legyen kicsi vagy nagy elkerüljük, ez nem méret, hanem nevelés kérdése. Hozzáteszem a kutyás társaságunkban van olyan kistestű kutya, aki trauma miatt félelmi agresszív volt nagytestűekkel, nála tök jól jött, hogy az egyik kutyám rá se hederített, le is tudtam fektetni mellé, hogy egy szintbe kerüljenek és a pici szép lassan megszokta, hogy nem minden nagytestű bánt. Szóval ha nyitottak a gazdik az ilyen találkozásokból is lehet építkezni, mert sokkal jobb, mint elkönyvelni, hogy minden kistetsű kutya egy méregzsák, főleg, hogy sokszor azért lássuk be a nagytestű kutyák teszik méregzsákká a piciket (vagy a gazda azzal, hogy plüssállatként kezeli, de az már nevelés kérdése, ha a gazda nem nyitott arra, hogy kiegyensúlyozott legyen a kutyája, ott tényleg csak az elkerülésük segít).

2023. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%

Nekem nem kis Fifim van, de azért lássuk mar a kulonbseget.


Kit izgat ha acsarkodik? Mi a legrosszabb ami történhet? Max felszakitja a bőrt, de érdemi serulest se embernek se kutyanak nem tud okozni a yorki se meg a bichon se.


Ellenben a harciebek (pit, amstaff,tosa, akita, shar pei, cane corso, rottweiler, es tarsaik) elég ha”helyre tesznek” egy embert vagy egy másik kutyát máris halál a vége. Ez a nem mindegy. Gondolkozzatok már!!!!

2023. febr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
45%
Hát az én kutyámnak akkor se tépje fel a bőrét se egy ilyen vakarcs, mert annak is halál lesz a vége, általam.
2023. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
68%
De ha a te disznóméretű szarod ráz halálra egy kistestűt szórakozásból, az rendben van ugye?
2023. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám szelektál, de ő felnőttként mentett előéletes, az utcán élt korábban. Ki tudja, mit élt át, mielőtt segítséget kapott, szóval nála lehet oka mondjuk az előéletében, ha valamelyik kutya nem szimpatikus.
2023. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!