Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák kb 80%-a kutya...

A kutyák kb 80%-a kutya szelektív? Hogy viszonyul a kutyátok séta közben más kutyákhoz?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam valami felmérést, hogy csak a kutyák 10%-a barátságos minden szembejövő kutyával és 10% agresszív (ok nélkül) minden más kutyával. A többiek szelektálnak, tehát van akivel jól kijönnek és van akit utálnak. Egyetértetek ezzel?


Nálam az egyik idős korára a mindenkivel barátságos kategória, teljesen konfliktuskerülő, de fiatalon nem volt ilyen. A másik 2 kutyám szelektív. Van akikkel tök jól kijönnek, főleg ha már többször együttsétáltunk és van, akit utálnak. Jellemzően a vehemens, nagyon energikus vagy domináns, puposkodó kutyákat nem csípik, de persze egyed függő. Azt viszont megfigyeltem, hogy a francia bulldogok nem a kedvenceik, egyik kutyámnak sem. (Angol bulldoggal még nem találkoztak, mopszokat viszont kedvelik, szóval nem a fura hangjuk zavarja őket szerintem)


2023. febr. 1. 09:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
89%

23 kgos kutyám van,ivartalan kan.


Barátságos alapjában véve.

De ha ivaros kan akarja ledominalni azt nem tolerálja!


Egyébként vannak ivaros kan haverjai akikkel nagyon jól elvan. De egyik se akarja dominálni.

2023. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Mivel folyamatosan szocializálva vannak, így minden kutyához barátságosan közelednek, vagy nem foglalkoznak velük. Jártunk több kutyasuliba, rendszeresen járunk kutyás túrákray programokra, mentett kutyákat ideiglenesen hazahozok, ezért sokszor találkoznak új kutyákkal. Séta közben nem foglalkoznak a kapu mögül ugatókkal vagy más sétáltatókkal. Ha éppen el vannak engedve (biztonságos helyen) és meglátunk más kutyást, azonnal behívhatóak, de volt már olyan is, hogy kb. késő volt a behívás, halál nyugodtan elsétáltak a másik gazdi kezében örjöngő kutya mellett, sőt, ki is kerülték, mert szóltam nekik, hogy ne menjenek oda.
2023. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nekem agresszíven, de nem idegbetegen, simán csak nem szeretnek más kutyát maguk körül. Alapból is ilyenek, meg neveltem is őket erre.
2023. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!